• resmi ilanlar

Ercoşkun’un 2 yıllık karnesi

2013-06-06 00:00:05

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki 2 yıllık yasama faaliyetlerini ve bu süre içerisinde Başkent Ankara'da yaptığı mesailerinin ayrıntılarını anlattı. Ercoşkun toplam 2 kanunda ilk imza sahibi olurken, 12 kanunda imzası bulundu ve TBMM Genel Kurulu’nda 31 ayrı konuşma yaptı.

  

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, merkez ilçe muhtarları ile Karacasu daki Panorama Otel’de bir araya geldi. Toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan başkanlığında Bolu Merkez ilçede görev yapan 80’e yakın muhtar katıldı.

Sözlerine özgeçmişi ile başlayan Ercoşkun, bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen çalışmaları ve bu süreç içerisinde Bolu için Başkent’te yaptığı mesailerin ayrıntıları hakkında bilgiler verdi.

Ercoşkun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji komisyon üyeliği ile Yasadışı Dinleme ve Araştırma Komisyonu, AK Parti Zonguldak il koordinatörlüğü, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik Komite başkanlığı, AK Parti Grup Yönetim kurulu üyeliği bulunduğunu ve bu komisyonlardaki çalışmalarını muhtarlara anlattı. Ercoşkun, daha sonra ilçelerimizde bu güne kadar yapılan çalışmalar ile yapımı devam eden ilçe bağlantı yolları ve diğer projeler hakkında bilgiler aktardı.

Ercoşkun, konuşmasında, “Bu bir siyasi parti çalışması değil, karşılıklı istişare toplantısıdır. Amacım sizlere TBMM’de ne gibi çalışmalar yaptığımızı anlatarak, sizlerin faaliyetlerimiz konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Kanunların nasıl çıktığını, yaşanan süreci ve bizlerin rolünü sizlere aktarmak istiyorum. Başkent’te sadece yasama faaliyetleri ile değil, ayrıca değişik bakanlıklarda görev yapan Bolulu bürokratlarla tanışarak, memleketimize daha fazla kazanımlar sağlamaya çalışıyoruz. Meclis’te çıkan 2 kanunda ilk imza sahibi oldum. 12 kanunda da diğer arkadaşlarımızla birlikte imzam bulundu. Ayrıca TBMM Genel Kurulu’nda, Bolu’muzun sorunlarını dile getiren ve çözüm önerileri sunan 31 ayrı konuşma yaptım” diye konuştu.

Ercoşkun, muhtarlara seslendiği konuşmasında, şunları söyledi: “Seçimden bu yana, 9 ilçe, 4 belde, 491 köy ve bin 150 yerleşim yeri olan ilimizin, büyük bir kısmına ziyaretler gerçekleştirdik. Hatta en uzak ilçemiz olan Göynük’ü bile tam 18 defa ziyaret ettik. Yüce Meclisimizin çalışmalarına yaz aylarında ara verildiğinde ise kaldığımız yerden ziyaretlerimizi aralıksız bir şekilde devam edeceğiz.”

Ercoşkun, sunumunun ardından muhtarların sorularını yanıtladı. Ercoşkun, sunumunun son bölümünde, Bolu'daki muhtarlara katkı verecek tüm çalışmaların içerisine bulunmaya hazır olduğunu ifade ederek, muhtarlardan gelecek görüş ve önerilere açık olduğunu, sorunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını bildirdi.

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • yurtdısı  (06.06.2013 11:58:05)

  ıysallah ılk secımde 3 mılletvekılı olunca kendılerını kaf dağında buldular sonrakı secımde burunları bıraz dustu sımdı ıse ne yapacaklar merak edyom secımde ıysallah bolu halkı sızınle görüşecek

 • ismail abi  (06.06.2013 00:08:36)

  sayın vekilden geçirdiği 2 senelik milletvekilliğinde icraat beklerdik 31 adet konuşmalarını değil.ona bakarsanız muhalefet partisi milletvekili tanju özcanda onlarca konuşma yaptı yasa teklifi verdi bolu için.hele ki sayın ercoşkun iktidar vekili olarak bolumuza karşı icraatlarını beklerdik.ayranı içtik ayıldık sayın vekil sandıkta görüşürüz...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit