• resmi ilanlar

BOLU’DAN BAŞBAKAN’A SUÇ DUYURUSU

2013-06-28 00:00:10

Cumhuriyet Halk Partili gençlerin Türkiye çapında başlattıkları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunma girşimi Bolu’ya da sıçradı. CHP Bolu Gençlik Kolları, bugün Adliye önünde buluşarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları yüzde 50 diye ayırdığını ve halkı suça tahrik ettiğini ileri sürerek hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Gençlik Kolları bugün saat 15.00’te Bolu Adliyesine giderek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Türkiye çapında daha önce Bursa, Balıkesir, Ankara, Gaziantep gibi illerin CHP Gençlik Kolları, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşları yüzde 50 diye ayırdığını ve halkı suça tahrik ettiğini ileri sürerek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. CHP Bolu gençlik Kolları üyeleri de bugün Bolu Adliyesi önünde buluşarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak.

 

Başbakan Erdoğan'ın, Gezi Parkı olaylarına ilişkin çeşitli tarihlerde yaptığı konuşmalara yer verilecek dilekçede, Erdoğan hakkında, "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan kamu davası açılması talep edildi.

YORUMLAR  (Toplam 5 yorum)

 • göynüklü  (28.06.2013 21:56:04)

  zafer tarık masum halkın üzerine dediğin ?? bunlarmı masum yav sizin gözleriniz mi kör kulaklarınızmı sağır ama az kaldı seçimlere bakalım o zaman nereye saklanacaksınız chp baraja takılsında siz görün bu kafayla siyaset olmaz asıl suçu k.k işlemiştir ve bolu m.v tanju millete mesajla sokağa dökülün demekle ve k.k de halkı isyana davet etmekle asıl suçlu onlardırr size cezayı halk verecek HALKKKKK

 • frkndrkn  (28.06.2013 16:13:46)

  siz şikayet edin, durun, iftira atın, takılın işte kafanıza göre. bu gidişle kesin iktidar olursunuz

 • Tufan Ramazan  (28.06.2013 10:39:34)

  Ortada dış güçlerin bir oyunu varsa bu oyuna gelen en başta Sayın Başbakandır. Eylem Emek Sinemasının yıkılmasını protesto edenler gibi küçük bir grupla başlamış ve uygulanan şiddet karşınında halkın tepkisini almıştır. Sokaktaki masum eylemciler amaçlarından şaşmadan eylemlerini yaptılar. Yakan yıkan, eylemciler arasına karışan provakatör sivil polisleri dahi ayıklama konusunda çaba sarfettiler ki bu görev zaten polise düşmektedir. Görevini yapamayan ya da görevini yaparken sınırı aşan polis ise bir kez daha iç güçlerin oyuncağı olmuş ve halk karşısında itibarını kaybetmiştir.

 • Zafer Tarık Temiz  (28.06.2013 10:20:37)

  Helal olsun gençlere... RTE ülke halkını resmen bölüyor. Her lafına "bunlar" diye başlıyor. Bunlar dediği kesimi dışlıyor. Polisi masum eylemcilerin üzerine salıyor ama aynı şeyi Şırnakda ve Cizrede ya da Diyarbakırda yapamıyor. Artık erdoğan devri bitiyor... Güle güle...

 • Murat CELESUN  (28.06.2013 08:41:24)

  Hala neyin peşindeler.Yaktılar,yıktılar,olmadık pislikler yaptılar,iftiralar attılar,bu ülkede dış güçlerin taşeronluğunu yaptılar. Senin partin bunları görmezden geldi.Birde suç duyrusunda bulundu.Bu halkın gözünde değeriniz kalmadı. Kimlerle birlikte hareket ettiğiniz alenen ortaya çıktı. Bu saatten sonra kimse sizden ülke adına hayırlı bir iş beklemiyor.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit