• resmi ilanlar

“Yol; medeniyettir, kültürdür, ekonomidir”

2013-06-28 00:00:06

Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, ağaç katliamı iddialarıyla gündeme gelen ölüm yolu hakkında bildiri yayınladı!

 

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat Odası, Bolu Muhtarlar Derneği, Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği ve Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası, ağaç katliamı iddialarıyla ülke gündemine gelen Mudurnu-Abant karayolunun bir an önce yapılması gerektiğini belirten ortak bir açıklamaya imza attılar. Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, son 7 yılda 33 trafik kazasının meydana geldiği yolun yapımına destek çıkarak, “Yol;  medeniyettir, kültürdür, ekonomidir” mesajı verdi.

 Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat Odası, Bolu Muhtarlar Derneği, Bolu Sanayici ve İşadamları Derneği ve Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndan oluşan sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin imza attıkları bildiride şu ifadeler kullanıldı:

“Mudurnu Bolu’nun turizm yönünden zenginleştirilmesi gereken ilçesidir. Depremin hemen sonrasında Mudurnu Tavukçuluk A.Ş’nin iflası ile birlikte ilçemiz büyük bir ekonomik kayba uğramıştır. Birçok Mudurnulu insanımız göç etmek durumunda kalmıştır. Bolu – Mudurnu ve Abant – Mudurnu arasındaki yol artan ihtiyaca cevap vermemektedir. Hemen her hafta gazetelerde, Mudurnu-Bolu arasında bir trafik kazası haberi okumaktayız. Bunun sebebi yollarımızın yetersiz oluşudur.  Mudurnu ve devamında Göynük ile olan irtibatımızı sağlayacak en önemli etken yoldur. Bu yolların bir an önce yapılmasını istemekteyiz.

Bazı kesimler, ağaçlar kesiliyor diye yol yapılmasına karşı çıkmaktadır. Bu arkadaşlarımız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ekonomik alanda ve medeniyet anlamında başlattığı hamlelerden birisinin de de yol çalışmaları olduğunu göz ardı ediyorlar.  Bu anlamda ağaçlar kesiliyor diyerek yol yapılmasına karşı çıkmak en başta Devletimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e ve medeniyete karşı çıkmak demektir.  Çünkü Atatürk’ün kalkınmanın birinci şartı olarak gördüğü yol yapımı, bugün günümüzde gerekli bir alt yapı çalışmasıdır.

Mudurnu ilçemiz, tarihi İpek Yolu güzergâhında olup, bu ilçemizle olan irtibatımızın daha iyi olması gerekirken maalesef Mudurnu gerekli ilgi ve alakayı görememektedir. Ayrıca Mudurnu ve Taşkesti bölgesine yapılan Borvo Devre Mülk ve Termal Oteli ileSarot Termal Kaplıca ve Devre Mülk tesisleri ile bölgeye gelecek insan ve araç sayısı da artacaktır.

 

Hizmet, insan odaklı yapılırsa hizmettir.  Yolların yapılması ülke kalkınmasındaki en önemli alt yapı çalışmasıdır. Bu nedenle, medeniyete karşı olanların itiraz etmesiyle yarım bırakılmış Mudurnu yolunun bir an önce bitirilerek hizmete girmesi gerekmektedir.” 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • ABANT MUDURNU YOLU YOLSUZ OLMASIN  (28.06.2013 11:42:13)

  YOL YOLSUZ OLMASIN, GÜZERGAHI DORU YAPSINLAR, KAYIRMA OLMASIN. YOL YOLSUZ OLMASIN.. YOLUN YÖN DEĞİŞTİRMESİ YOLUN DEĞİŞTİRİLMESİ: YOL DOĞRU YAPILSIN

 • Mudurnulu14  (28.06.2013 10:53:10)

  YOLUN YÖN DEĞİŞTİRMESİ YOLUN DEĞİŞTİRİLMESİ: YOL DOĞRU YAPILSIN

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit