• resmi ilanlar

Dava arkadaşlarına ateş püskürdü

2013-06-28 00:00:12

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve parti yönetimine ateş püskürdü. Yılmaz, açıklamasında “Ben Bolu’nun Ak Parti’den seçilmiş Belediye Başkanıyım. Ama gelişmeler üzerine, benim mensubu olduğum partinin il başkanı, milletvekilleri, bana düşmanlık edenlerle beraber hareket ediyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum” dedi.

Haber: Nermin KAYA

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün, basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair soruları yanıtladı. Yılmaz, açıklamasında Ak Parti İl Başkanı ve milletvekillerine adeta ateş püskürdü. Alaaddin Yılmaz, Ak Partinin milletvekilleri ve İl Başkanı ile İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu’nun kendisine yapılan hakaretlere sessiz kalmalarını algılayamadığını belirtirken, “Ak partili yetkililerin, kendisine küfür edenlerle iş birliği içinde olduklarını düşündüğünü” dile getirdi. . İşte o zehir zemberek açıklamalar:

“Seviyesiz, arsız ithamları ciddiye almam”

“Alaaddin Yılmaz, Ak partinin kuruluşundan bu yana siyasetin direk içindedir. Durup dururken kimsenin aleyhinde tek kelime etmemiştir. Hiç kimse Alaaddin Yılmaz’ın bir başka siyasi oluşum veya kendi siyasi oluşumu içinde herhangi bir konuda bir demeç verdiğini, laf ettiğini iddia edemez. Ben bana karşı yüzsüz, arsız, seviyesiz ithamları ciddiye almam. Kamuoyunda ciddiye alındığı görürsek de çok aleni ve net bir şekilde, fütursuzca cevaplarımızı veririz. Sırtımızda yumurta küfesi taşımıyoruz. Kimseden çekinecek bir şeyimizde yok. Kimseye karşı bir ön yargımızda yok. Ben Bolu’nun hizmetkârıyım.”

“Mensup olduğum partinin sorumluları cevap vermeli”

“Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun Belediye Başkanıdır ve Ak Partiden seçilmiştir. Eğer Alaaddin Yılmaz’ın aleyhinde mesnetsiz bir iddia varsa bu konuda Alaaddin Yılmaz’ın mensup olduğu partinin sorumlularının cevap vermesi gerektiği düşünülür. Ama bakıyoruz ki bu konuda il başkanlığının, milletvekillerimizin böyle bir alınganlığını görmüyoruz. Hatta üç başkan döneminde de Boluspor’un yönetiminde olan, hatta Boluspor’da siyaset var denilebiliyorsa tek halkası olan Mücahit Kutlu bey var. Onun bunlar doğru veya yanlış diye bir açıklama yapması lazım. Onun da böyle bir niyeti yok. Onlar susunca insanlar düşünüyorlar. Acaba gerçekten Alaaddin Yılmaz’ın Boluspor’a bir etkisi mi var?”

“Her hafta bir pislik atıp gidiyor”

“Alaaddin Yılmaz’ın aleyhinde ki konuşmaların CHP’nin yönetimindekileri çok memnun ettiğini de biliyorsunuz. Milletvekilimizin her hafta gelip buraya bir pislik atıp gittiğini, benim bu pislikleri temizlemek için haftalarca aylarca uğraştığımı ve onların bundan çok zevk aldığını biliyorsunuz.”

“Anlı şanlı milletvekili Ak partiye düşman olanlarla fotoğraf çektiriyor”

“Bu durumda, Ak Partinin ileri gelenleri, milletvekilleri eğer bizim aleyhimize konuşanlarla boy boy fotoğraf çektiriyor, onlarla birlikte olabiliyorlarsa acaba onlarda beraber mi hareket ediyorlar diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Belediye Başkanına millet küfür edecek, ama bir milletvekilimiz de onunla boy boy fotoğraf çektirecek ve bundan da alınmayacak. Tabii görecek.  Bunlar doğru davranış mıdır? Bu konularda ben alınganlık gösteriyor olabilirim. Hayatı Ak Partiye ve görüşüne düşman olmakla geçen köşe yazarları gazetecilerle de Ak Partinin gene anlı şanlı milletvekili olsun, yöneticileri olsun, onlarla aynı karelerde olmasına acaba diyorum. İnşallah ben yanılıyorumdur. “

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Bolu1414  (28.06.2013 11:46:35)

  Sende pek farklı sayılamazsın be baskan... Sanki kucaklayıcı, insanları dinleyen, demokratik, bir baskansinda bide millete laf söylüyorsun. Böyle konuşacağına niye herkes böyle davranıyor sen onu düşün. Bir zamanlar hatirlarmisin bi eczane vardı gölyüzünde ordan cikmazdin. Nerde oradaki dostların şimdi... Sen kasapcının, tırcının lafı ile hareket edersen daha çok dert yanarsın...önce aynaya bak cuvaldızı kendine batır...

 • mudurnulu  (28.06.2013 11:15:27)

  Ömer Sayın bey sakız çiğnemekten vakit bulamıyor olsa gerek :)

 • Murat CELEUSUN  (28.06.2013 08:53:01)

  Belediye başkanı haklıdır, az bile söylemiş.Muhataplarıda onun gibi çalışkan,samimi olsa.Ak Parti genel merkezinin çok acil Bolu il yönetimine el atması lazım.Herkes kendine bir rol biçmiş bir makam belirlemiş o yolda ilerlerken herşey mübah mantığıyla ilerliyor. Ayak kaydıracam diye çabalıyor.Bolu hizmet verdim mi diye düşünen yok.Sosyal medyayı aktif olarak kullanmayla,basına röportaj vermeyle, gazetelere poz vermekle başarılı oldum, halkı kandırdım zannediyor.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit