• resmi ilanlar

Ak Parti’de kriz yaratan sözlere ilk karşılık!

2013-07-05 00:00:08

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, partisinin milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve Ak Parti teşkilatlarını hedef alan söylemlerde bulunan Ak Partili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz için suskunluğunu bozdu. Ak Partili tüm siyasilere sahip çıkan Sayın, “Zaman, kişisel meseleleri gündeme getirip bunlar üzerinden polemikler üretip kendi aramızda birlik, beraberliğe zarar verme zamanı değil” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bir kafeteryada düzenlediği basın toplantısında partisine mensup siyasileri hedef tahtası haline getirdiği söylemlerinin ardından Ak Parti’de oluşan kriz sürüyor. Yaklaşık bir haftadır gündemde sıcaklığını koruyan; ancak herhangi bir yanıt gelmeyen sansasyonel açıklamalara ilk yanıt dün akşam saatlerinde Ak Parti İl Başkanlığı’ndan geldi.

İl Başkanı Ömer Sayın, yaptığı yazılı açıklamada, Ak Partili tüm siyasilere sahip çıkarak, “Birlik, beraberliğe zarar verme zamanı değil” dedi ve şunları söyledi: “Bölgemizde, ülkemizde ve dünyamızda çok önemli gelişmeler oluyor vebunları hepimiz izliyoruz. Hakikaten bu gün her zamankinden daha fazla birliğe, beraberliğe ihtiyacımızın olduğu dönemleri yaşıyoruz. Bu günlerde böyle kişisel meseleleri gündeme getirip bunlar üzerinden polemikler üretip kendi aramızda birlik, beraberliğe zarar verme zamanı değil.”

“KİŞİSEL MESELELERİMİZİ ARKAMIZA ATIP…”

Sayın, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kişisel meselelerimizi arkamıza atıp, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek ortak paydaların üzerinde durmaya ihtiyacımız var. O nedenle, Mısır’da dün akşam bir darbe olmuşken, ülkemiz son bir aydan beri çok basit bir mesele yüzünden sokaklarda çok ciddi bir kargaşaya çıkarılmasına birileri tarafından gayret edilmişken, ben böyle kişisel meseleleri konuşmak istemiyorum. Yapılacak böyle konuşmalarında hem partimize, hem bizlere zarar vereceğini düşünüyorum. Onun içinde değerlendirmeye tabi tutmuyorum.”

İŞTE ALAADDİN YILMAZ’IN AK PARTİ’DE DEPREME YOL AÇAN SÖZLERİ

Ak Partili Başkan Yılmaz’ın partisinin Bolu milletvekilleri ve parti teşkilatlarını hedef alan sert söylemlerinin üzerinden 8 gün geçti. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü kent merkezinde bulunan bir kafeteryaya basın mensuplarını davet eden Yılmaz, bugüne dek Ak Parti içinde eşi ve benzeri görülmemiş bir yaklaşım gözler önüne sermiş, partililerini hedef tahtası haline getirmişti. Yılmaz açıklamalarında, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ile parti yönetimine ateş püskürerek, “Ben Bolu’nun Ak Parti’den seçilmiş Belediye Başkanıyım. Ama gelişmeler üzerine, benim mensubu olduğum partinin il başkanı, milletvekilleri, bana düşmanlık edenlerle beraber hareket ediyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum” dedi.

Yılmaz, gündeme damga vuran çıkışında ayrıca, şunları söyledi: “Eğer Alaaddin Yılmaz’ın aleyhinde mesnetsiz bir iddia varsa bu konuda Alaaddin Yılmaz’ın mensup olduğu partinin sorumlularının cevap vermesi gerektiği düşünülür. Ama bakıyoruz ki bu konuda il başkanlığının, milletvekillerimizin böyle bir alınganlığını görmüyoruz. Hatta üç başkan döneminde de Boluspor’un yönetiminde olan, hatta Boluspor’da siyaset var denilebiliyorsa tek halkası olan Mücahit Kutlu bey var. Onun bunlar doğru veya yanlış diye bir açıklama yapması lazım. Onun da böyle bir niyeti yok. Onlar susunca insanlar düşünüyorlar. Acaba gerçekten Alaaddin Yılmaz’ın Boluspor’a bir etkisi mi var?

Bu durumda, Ak Partinin ileri gelenleri, milletvekilleri eğer bizim aleyhimize konuşanlarla boy boy fotoğraf çektiriyor, onlarla birlikte olabiliyorlarsa acaba onlarda beraber mi hareket ediyorlar diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Belediye Başkanına millet küfür edecek, ama bir milletvekilimiz de onunla boy boy fotoğraf çektirecek ve bundan da alınmayacak. Tabii görecek.  Bunlar doğru davranış mıdır? Bu konularda ben alınganlık gösteriyor olabilirim. Hayatı Ak Partiye ve görüşüne düşman olmakla geçen köşe yazarları gazetecilerle de Ak Partinin gene anlı şanlı milletvekili olsun, yöneticileri olsun, onlarla aynı karelerde olmasına acaba diyorum. İnşallah ben yanılıyorumdur.”

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Aytürk  (05.07.2013 13:44:23)

  Belediye Başkanı Boluda kamu kaynağını en verimsiz kullanan kişidir. AKP milletvekilleri ise bu duruma seyirci kalıyorlar. Yeni yapılan kilit taşlı yol ve kaldırımlar tekniğe aykırı bir şekilde yapılıyor. Aralarına kum dökülmüyor ve bir süre sonra çökmeler, kırılmalar yaşanıyor. Akpli vekiller bu durumu görmüyorlar mı? Ankarada kaldırımlarda böyle kalitesiz malzeme kullanılıyor mu? Yazık değil mi bu milletin parasına efendiler?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit