• resmi ilanlar

Kent Meydanı’nda son 2 ay

2013-07-13 00:00:02

Bolu Belediyesi’nin Kent Meydanı Projesi kapsamında başlattığı çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kent Meydanı projesini yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunarak meydanı gezme, eğlenme, dinlenme ve ticaret merkezi haline dönüştüreceğiz”

KENT MEYDANI ÇALIŞMALARI EYLÜL AYINA KADAR TAMAMLANACAK

Kent Meydanı’nda devam etmekte olan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Çalışmalar kapsamında rekreasyon yapıları, çelik konstrüksiyon imalatları tamamlanan meydanın saha betonlama imalatlarının da %90’ı tamamlandı. Bitkisel peyzaj çalışmaları, yürüyüş yolu kaplama imalatları ve süs havuzu imalatının da %50’lik kısmı tamamlandı. Alt yapı çalışmaları da bitirilen meydanın 19 bin m2’lik kısmını dokuzuncu ay gibi vatandaşın hizmetine sunulacağız ” dedi.

“UFKUMUZU ORTAYA KOYUYORUZ”

Gelecekte ise bu meydanın 131 bin metrekare alana çıkarılacağını vurgulayarak konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz, “Bugün 19 bin metrekare ile başladığımız kent meydanı önümüzdeki dönemde 131 bin metrekareye çıkacak. Burada ufkumuzu ortaya koyuyoruz. Kent meydanında çalışmalar 19 bin metrekare alan üzerinde yapılacak. Ardından, adliye, askeri lojmanlar, kadın doğum hastanesi ve meteorolojinin katılımı ile meydan 131 bin metrekareye yani uluslararası ölçeğe kavuşacak. Alan üzerinde yürüyüş yolları, bitkisel peyzaj, süs havuzları yapılacak. meydanda, wc, kafe, büfe, sergi salonu ve çalışma atölyesi gibi rekreasyon yapıları düzenlenecek. Alanda, mevcut ağaçlar korunacak, ayrıca yeni ağaçlar ve mevsimlik çiçekler dikilecek. Yine kent mobilyaları ve aydınlatma direkleri de yenilenecek. Renkli granit ve baskı beton olacak yürüyüş yolları İzzet Baysal Caddesi ile bütünleşecek. Atatürk anıtı önüne 1 adet su oyunları havuzu, İzzet Baysal Caddesi ile Kent Meydanı birleşiminde 1 adet süs havuzu yapılacak” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Alp  (13.07.2013 17:29:33)

  Belediye başkanına yazdığım mailde bu meydan ile ilgili kısa ömürlü bir projenin kullanılmamasını aksi halde belediyenin yap bozlarından kurtulamayacağımızı söyledim. mimarım, Meydan için trafiği tamamen yer altına alacak bolunun yüz yıllar boyu kullanabileceği bir proje tasarladığımı söyledim. Bu alana harcanan paralara çok daha iyisini ve uzun ömürlüsünü yapabilirdik. Kendisi 131 bin metrekare demiş benim projemde trafiksiz yayaya açık alan 234 bin metre kare olacaktı ve anıt parkın altına çift katlı otopark olacaktı. Tabi ki proje yarışmasında bir takım lobiler olmuş. Sonradan duyduk.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit