• resmi ilanlar

Ak Parti’deki krize flaş yorum:

2013-07-18 00:00:09

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Tarakçı’nın AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Bozacı’ya “internet yoluyla hakaret suçu” işlediği mahkemece tescillenmesi sonrası partide yaşanan krizi ilk kez Bolu Express Gazetesi’ne değerlendirdi. Ak Parti Disiplin Kurulu’na sevk edilen konu hakkında Ercoşkun, “Buna kayıtsız kalamam!” diyerek önce konuya dair yaklaşımlarını gözler önüne serdi, ardından parti yönetimine önerilerde bulundu. Ercoşkun, ayrıca kendisine yakınlığıyla bilinen Tarakçı’nın partiden olası ihracını önlemeye yönelik girişimlerde bulunup bulunmadığı yönündeki soruyu yanıtladı.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Bozacı’ya “internet yoluyla hakaret suçu” işlediği mahkemece tescillenen Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Tarakçı, parti disiplin kuruluna sevk ediliyor.

AK Parti tabanında büyük yankı uyandıran ve parti içerisinde çatlağa yol açtığı savunulan konu hakkında bugüne dek sessizliğini koruyan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ilk kez Bolu Express’e konuştu.

Ak Parti’nin 2011 Genel Seçimleri’nde Bolu’da yüzde 59 oranında oy alan bir parti olduğunu belirten Ercoşkun, partinin şu anki kamuoyu araştırmalarına göre de oy oranının yüzde 65 olduğunu savundu. “Bugün genel seçim olsa, Ak Parti Bolu’da 3 milletvekili çıkarır” diyen Ercoşkun, “Böylesine büyük partinin teşkilatlarının içinde bu tür sıkıntıların olması normal bir şey. Önemli olan bu sıkıntıların bir teşkilat disiplini çerçevesinde teşkilat içerisindeki organlar tarafından değerlendirilerek çözülmesi. Öyle veya böyle bu tür meselelerin kamuoyunun gözü önünde gündem yapılması olsa olsa bazı kötü niyetli kişilerin bunun üzerinden provokasyonlar yaratmalarından ibarettir. Dolayısıyla bizim yapmamız gereken teşkilatlarımızın kendi istişare organlarında konuyu neticelendirmesidir” dedi.

 

“SEVİYESİZ BİR UĞRAŞ”

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, “Ben Ak Parti Bolu Milletvekili olarak, Bolu’nun tamamına hizmet etmeye çalışan bir milletvekiliyim. Ama aynı zamanda da Ak Parti’den seçildiğim içinde parti içindeki herkesle her kişiyle aynı mesafede olan bir milletvekiliyim. Dolayısıyla teşkilat içerisindeki bu meselelerle alakalı gündem oluşturmaya çalışıp, konu üzerinden Ak Parti’yi ve Ak Parti içerisindeki aktörleri yıpratmaya çalışmayı gerçekten çok çirkin ve çok seviyesiz bir uğraş olarak görüyorum. Bunlara da kimsenin, özellikle de parti içerisindeki herkesin alet olmaması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ERCOŞKUN’DAN BASINDAKİ KALEMLERE AĞIR ELEŞTİRİ

Tarakçı’nın parti disiplin kuruluna sevk edilmesinin basında geniş yer almasına değinen Ercoşkun, Bolu yerel basınında görev yapan ve isim vermediği bazı gazetecileri eleştirdi. Ercoşkun, “Diğer taraftan basında basın ahlakıyla ilişkisi olmayan, iğrenç bazı yayınlar çıktı. Bunlara haber demeye dilim varmıyor. Çünkü bu gazeteciliğe yapılmış bir haksızlık olur.  Gazeteciler olarak böylesine iğrenç, böylesine seviyesiz haber kisvesi altındaki yazıları, paçavraları diğer gazetecilerinde kendi içerisinde değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. O kişilerin bu yazı ve paçavralarla kendi iç dünyalarındaki kinlerini kustukları düşünüyorum. Ama ben bundan Bolu olarak üzüntü duyuyorum” şeklinde konuştu.

ERCOŞKUN YOL HARİTASI AÇIKLADI

Yaşanan süreçte izlenmesi gereken yol haritasına dair ipuçlarını aktaran Ercoşkun, partinin yerel yönetimlerine şöyle seslendi: “Teşkilat içerisindeki sorunlar, teşkilat içerisinde çözülür. Bir teşkilat sorunlarını bünyesinde çözüp, dışarıya karşı da dik durmalıdır. Eğer dik durursa zaten başarılı olur. Neticedeki amaç, bu süreçten Ak Parti’nin daha da güçlenerek çıkılmasını sağlamak olmalıdır.”

ERCOŞKUN, TARAKÇI’NIN OLASI İHRACINI ÖNLEMEYE YÖNELİK GİRİŞİMDE BULUNDU MU?

Ercoşkun, özel açıklamalarının son bölümünde ise, Tarakçı’nın partiden olası ihracını önlemeye yönelik Ak Parti İl Başkanlığı’nda girişimlerde bulunup bulunmadığına dair yanıtı çok merak edilen soruyu yanıtladı. Ercoşkun, “Hayır böyle bir girişimim olmadı. Çünkü bizimle görüşmesi, istişare etmesi gereken

Kurumlar bu konudaki kararı verecek. Eğer lüzum görürlerse benimle istişare ederler. Ama bir milletvekilinin teşkilat içindeki meselelerdeki görevi, ancak birleştiricilik olur. Buna kayıtsız kalmayacağım elbette ki” diyerek sözlerini tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit