• resmi ilanlar

Çöp sorunu dağ gibi büyüyor

2013-07-22 00:00:06

Mudurnu ve Taşkesti'de düzenli çöp depolama alanlarının bulunmaması sıkıntı yaratıyor. Çöplerin depolandığı alanlardan pis kokular yükselirken, çöplükleri mesken tutan köpekler ise korku yaratıyor. Taşkesti Belde Belediye Başkanı Tahsin Özcan, çöp sorununun Mudurnu, Taşkesti ve Göynük'ün en büyük sorunu olduğunu belirterek, “Bolu'da ki tesis bitene kadar mecburen buralara çöp bırakmak zorundayız" dedi.

Mudurnu ve Taşkesti Beldesi'nde bulunan vahşi depolama alanları özellikle yaz aylarında kokuların yükselmesi ile çevrede yaşayanları rahatsız ediyor. Taşkesti Beldesi'nde çöpler ormanlık alanın içerisine dökülürken, her tarafı köpekler sardı. Hasta oldukları görülen köpekler endişe yaratıyor.

Vatandaşlar, ilçe ve belde belediyelerinin düzenli depolama alanı yapmaya bütçelerinin yetersiz olması nedeniyle Bolu Valiliği'nin soruna çözüm bulmasını istediler. Taşkesti'de yaşayanlar, çöplükten yükselen kokular ve köpeklerden şikayet ederek, “Özellikle turizm tesislerinin ardından çöpler daha da çoğalmaya başladı. Başıboş köpekler yiyecek bulabilmek için buraya geliyorlar. Köpeklerin çoğu uyuz. Yarın hastalıklı bir köpek yüzünden bölge karantinaya alınabilir. Çöplüğün buradan kaldırılması gerekliö dediler.

Taşkesti Belediyesi Başkanı Tahsin Özcan ise, “Çöp sorunu hakikaten var ama tabii ki bu sadece bizim değil, Mudurnu ve Göynük'ün de sorunu. Vahşi depolama sistemimiz var. Başka yere dökme şansımız yok. Bolu'da ki tesis tamamlandığında çöplerimizi paletlerle oraya götüreceğizö dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit