• resmi ilanlar

Basketbol'da soru işaretleri büyüyor, taraftar imza topladı

2013-08-11 16:03:04

İddiaya göre Boluspor’un üç yıl önce kurulan basketbol şubesi kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Bazı basketbol severler, Basketbol Şubesi’nin kapanmaması için imza toplamaya başladı.

Murat Çelik

Son günlerde Boluspor Basketbol Şubesi’nin kapanacağı yönünde ortaya atılan iddialar güçlenmeye başladı. Gazetemizde yer alan bir haberde eski basketbol yöneticisi Çağatay Özaktaş’ın, “Elveda Boluspor Basketbol” şeklindeki tweet’inden sonra ortalık karıştı. Bütün basketbol severler, üç yıl önce kurulan şubenin kurulduğu günden bu yana kente ayrı bir hava katmasını göz önünde bulundurarak tepki göstermeye başladı. İki yıldır spor salonunun hınca hınç dolmasın sağlayan Boluspor Basketbol Takımı’nın transferde de geç kalması bütün iddiaları doğrular niteliğe ulaştı.

İmza toplanmaya başladı

Koç Atalay Gemen’in yanı sıra oyuncular Ramazan Öksüz, Mehmet Şen ve Çağdaş Çalış’ın dışında transfer gerçekleştirmeyen Basketbol Takımı’nın gençlerle mücadele etmeye hazırlandığı iddia edildi. Basketbol Şubesi’nin kapanacağını duyan bazı sporseverler hemen harekete geçti. Çoğunluğunu bayanların oluşturduğu sporseverler, maddi nedenlerin gerekçe gösterilerek kapatılmak istendiği Boluspor Basketbol Şubesi’ne imza toplayarak destek oldu. Bolu sokaklarında toplanan imzaları tarafımıza  ulaştıran sporseverler, “Sonuna kadar bu işin arkasında olacağız. Basketbol Şubesi’ni kapattırmayacağız” diyerek tepki gösterdiler.

Şaka gibi plan!

 

Yine başka bir iddiaya göre, Boluspor Kulübü’nde yönetici bazı isimlerin fazla gider olduğu gerekçesiyle basketbola sıcak bakmadığı, şubeyi kapatarak basketbola harcanacak paranın futbola aktarılmasını öngördüğü öğrenildi. Sözleşme yenilenen basketbolcular Ramazan Öksüz, Mehmet Şen ve Çağdaş Çalış’ın takıma ağabeylik yapması, diğer oyuncuların ise gençlerden ulaşması yönünde istekler olduğu ifade ediliyor. Önerilere göre, bu üç transfer dışında başka transfer yapılmayacak ve üç isim altyapıdan gelecek gençlerle mücadele edecek.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit