• resmi ilanlar

Çavuşoğlu’ndan şok sözler

2013-08-13 11:19:35

Boluspor Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Soner Çavuşoğlu, Köroğlu Televizyonu’ndaki 'Serbest Vuruş' programında istifasına neden olan nedenleri tek tek sıraladı. Çavuşoğlu, transfer politikasında gördüğü yanlışlarla ilgili çarpıcı sözlere imza atarak, “Menajerlere boşuna paralar veriliyor. Böyle ufak ufak paralar birike birike Boluspor’un büyük paraları gidiyor. Mehmet İnceayan bu kulübe ne kadar para verdiğini açıklasın! Eski yönetimlere tek kuruş faydası olmamış biri. İlk önce kendi para versin sonra istesin” dedi. Boluspor’un şu an parasının olmadığını belirten Çavuşoğlu, önceki yönetim tarafından kasaya bırakılan 450 bin TL için ise, “Abdullah Abat’tan Allah razı olsun” ifadesini kullandı. Çavuşoğlu, ayrıca “Bu takıma adını değiştirerek Messi’yi getirin yine antrenmana çıkartmazlar. Sebebi? İşte herkes bunu düşünsün” diye imalı bir göndermeye imza attı.

“HİÇ BİR PLAN YOK”

Mali planlama yok, hangi oyuncunun sözleşmesi devam ediyor belli değil. Dixon’un sözleşmesi devam ediyor kimsenin haberi yok. Böyle bir şey olabilir mi? Yok sözleşmede İngilizce yazıyormuş da falan filan. Bir başkan bunları tenkit etmez mi? Bize Dixon’la ilgili olarak sözleşmesinin sona erdiği söylendi. Tamamen rezalet.

DİMİTROV TRANSFERİNDE PATLADI

Yabancı transferde Dimitrov ve Zlotkov’u aldık. Ama Dimitrov bir yıldız oyuncu değil.  Bunu alırken bunları söyledik. Maçın kaderini değiştirecek oyuncu olamaz. Birazcık seyirci kandıran oyuncu olarak görüyorum. Boluspor’un menfaatleri açısından baktığımda ve verilen para açısından Dimitrov’un yanlış transfer olduğunu düşünüyorum. Dimitrov 150 bin EURO civarında geleceği söyledin. Tamam dedik gelsin pazarlıkla düşürürüz. Ama baktık ki, 200 bin EORO’ları geçti. Ne oldu kardeşim 2 günde 50 bin EURO fiyatı arttı bu oyuncunun. Ben neden bu kadar fiyatının artığını söylediğimde ilk kavgamız o zaman oldu. Ben bu duruma itiraz ettim. Ortalıkta ne döndüğünü anlamadım. Yabancı oyuncuların hepsi garanti para. Yabancı oyuncu oynamasa bile parası garanti. Boluspor’da bu paraları verirsek belini kırarız.

“ABDULLAH ABAT’TAN ALLAH RAZI OLSUN”

Zaten paramız yok. Allah’tan Abdullah Abat 450 bin TL para bırakmış kasaya. Biz oradan gelen gidenin harçlığını verdikte yürümeye başladık. Yönetim kurulunu toplayalım para verelim diyorlar. Şimdi sayın başkan diyor ki ‘Soner Çavuşoğlu’nun kulübe ne kadar katkısı olmuş’. Ne parası vereceğim ben ya. 30 bin TL verecektim. Bu gördüklerimden sonra delikli kuruş vermem. Gelen oyuncuyu görmüyoruz o buradan geliyor diğeri öbür taraftan gidiyor. Yaşananlar traji komik olaylar.

“MENAJERE BOŞUNA PARA VERİLDİ”

Size komik bir olay anlatayım. Bir gün kulüpte birini gördüm. Otobüsün şoförü sanmıştım. Kim bu adam dediğimde menajer olduğunu söylediler. Bir oyuncu getirdiğini söylediler. Allah razı olsun dedik. Oyuncudan anlıyor dedim kendi kendime. İzlediğimiz oyuncu dediler. Ben hep iyi niyetli düşünüyorum. Sonra çocuğa 5-10 bin lira harçlık menajere 5 bin lira para verildi. Sonra dedim anlaşma yapıldı mı Bana bir sürü laf ettiler. İmzalattık ama bunun bonservis sorunu var. 1 hafta içinde aldınız aldınız daha sonra bu oyuncu gider dediler. Madem bonservisinde anlaşılmadı neden para verildi. Ben buna itiraz ettim. Boluspor’un parası gidiyor dedim. Oyuncunun bonservisini öğrendik ve 300 bin TL istiyorlar. Ondan sonra bu iş olmadı ve o verilen paralar gitti. İşte böyle ufak ufak paralar birike birike Boluspor’un büyük paraları gidiyor.

“İNCEAYAN KENDİ ÇEKLERİNİ BU KADAR KOLAY KESEBİLİR Mİ?”

Oyuncuya para veremiyorsun sonra yaz çekleri ver. Sürekli oyunculara çek kesiliyor. Merak ediyorum Başkan Mehmet İnceayan olarak şahsi çeklerini bu kadar kolay kesebilir mi Daha önceki yönetimlerde herkes elini taşın altına koyarak çekler kesiliyordu. Ama şu anda Boluspor’un çekleri kesiliyor. Bu programa gelene kadar bir sürü telefon aldım ve konuşma dediler. Ben konuşmayayım başkası konuşmasın kim konuşacak. Bu benim adamlığıma sığmaz.

“MEHMET İNCEAYAN KAÇ LİRA PARA VERDİĞİNİ AÇIKLASIN”

 

Mehmet İnceayan kulübe kaç lira para verdiğini açıklamalıdır. Eski başkanların hepsi yaşıyor. Necip Çarıkçı, Abdullah Abat ve Emin Semercioğlu’na bir sorun. İnceayan eski yönetimlere kaç lira yardım yapmış. Sıfır. Yapmışsa otelinde bir kere takımı konaklatmıştır. O da otel boş olduğu zaman takımı misafir etmiştir. Ondan sonra atıp tutacaksın. Eski yönetimlerde güven vardı.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • miroğlu  (13.08.2013 21:35:22)

  Eski başkanımız Abdullah abiye bende burdan teşekkür etmek istiyorum. Onun dürüst ve temiz bir insan olduğunu bir kez daha anlatım... yanlış yapanlar utansın O birgün yine gelecek

 • miroğlu  (13.08.2013 21:29:26)

  Soner bey ağzına sağlık profesyonellik farklı birşey onu herkes yapamaz sen yapmışsın ama birde herkesin yapamadığı konuşmayı yapmışsın tebrik ediyorum. menajere verilen 5 bin tl onların değil Bolusporun parası Bolusporun geleceği yazık ya kimleri seçmişler şimdi daha iyi anlıyorum... senin gibi yürekli ve profesyonel bir başkan lazım

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit