• resmi ilanlar

Altındağ’ın hediyesinin temelleri atıldı

2013-08-24 00:00:11

Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan Bolu’da Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeli atıldı. Temel Atma törenine aslen Bolulu olan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katıldı.

Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan Bolu’da Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Baslen Bolulu olan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katıldı. 24 dersliğe sahip olan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temel atma töreni Bolu Fen Lisesi Müdür yardımcısı Muhittin Öztürk’ün okuduğu Kur-an-ı Kerim’le başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise yaptığı konuşmada “Okul, imam hatip, teknik lise gibi ayrılmasını hiç doğru bulmuyorum. Bu memleketin eğitime ihtiyacı var. Eğer çağ atlayacaksak önce bu konudaki problemlerimizi gidermek zorundayız. Memleketin metropolleri başta olmak üzere en büyük fırsatları çocuklara sunmamız lazım. Bizi geleceğe onlar taşıyacak. Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde eğitim süresi ve kalitesi ne kadar fazlaysa o ülkelerin milli gelirleri daha fazla gelişmişlik düzeyleri daha fazla. Henüz bu ülkede biz bunu farkında değiliz. İmam hatip olabilir başka okul olabilir hiç önemli değil. Ama çocuklara sağlıklı eğitim verecek müesseselere ihtiyaç var” diye konuştu.

Son olarak konuşma yapan Vali İbrahim Özçimen de “Biliyoruz ki cehaleti yenmenin en iyi yolu eğitimdir. Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal yönlerden belli bir olgunluğa ulaşması ailede gerçekleşir. Okul ise, öğretim faaliyetleri içinde yer alan karakter formasyonu ve vatandaşlık eğitimi ile aile eğitiminin bir tamamlayıcısı ve devamı niteliğindedir. Ayrıca okul aileden kaynaklanan çeşitli eksiklik ve yanlışlıkları düzeltmekle de görevlidir” dedi.

Vali Özçimen, “Bir ülkenin ilerlemesi ve kalkınması, eğitim alanındaki başarısına bağlıdır. Toplum yaşamı hızla değişmekte, bilim ve teknoloji sürekli gelişmektedir. Bu nedenle insanların eğitimi daha da önem kazanmaktadır. Okul; bize yaşamımızda gerekli olan bilgi, beceri, iyi alışkanlık ve davranışları kazandırmalı; Ailemize ve topluma yararlı bireyler olmamızı sağlamalıdır. Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Ahlâk, ruh ve görev bilinci yönünden çökmüş olan bir dünya, ancak eğitimle, insan yetiştirmekle, insanlara erdemi öğretmekle kurtulacaktır. Bugün temelini atacağımız İmam Hatip Lisemizin bir fikir ve ibadet merkezi, nefes aldığımız dost bir ev, birlik yuvası ve iftihar edeceğimiz nesillerin yetiştirileceği  bir okul olması dileğiyle, İlimiz eğitimine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Altındağ Belediyemize Başkan Veysel Tiryaki’nin şahsında teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit