• resmi ilanlar

Ali Beykoz, “Yolumuza devam ediyoruz”

2013-09-05 00:00:04

Dün Boluspor Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen Boluspor Teknik Direktörü Ali Beykoz, “İkinci haftaya tüm takım olarak hazırlanmıştık. Tabi ki ligin 3.haftası 1 hafta bay geçtik. Amacımız Gaziantep deplasmanından puan yada puanlarla dönmekti bunu da başardık. Yalnız maçtan sonra bakıldığı zaman, 2 puanı kaybettik diye düşünüyorum” dedi.

“Futbol bu, içerde alacağımız iyi neticeler yani puanlar ve dışarı da alacağımız puan ya da puanlar gelecek adına ve takımımız adına mutlaka olumlu katkılar sağlayacaktır. Gaziantep’e gene büyük bir inançla gitmiştik takım olarak. Onunda bilincinin içersindeydik” diyen Beykoz şunları söyledi: “Maç içersinde özellikle maç başında verilmeyen gol  ve daha sonra 1 golle öne geçmemiz özellikle devre arasında da en azından bunu koruma adına mücadele etmemiz gerektiğini biliyorduk. Futbol bu, ikinci yarının başlarında Fatih’in atmış olduğu frikikten top belki orada Emrah’ın orada biraz daha bekleseydi. İnsanların hayatında keşkeler hiç bitmeyeceği gibi o top içeri girip 2-0 olacaktı. Ama dönen top kalemizde gol oldu.  Yine mutlu ayrıldık, 1 maç eksiğimizle 4 puanla yolumuza devam edeceğiz. “

“Keşke ara olmasaydı”

Adana Demirspor galibiyetinden sonra verilen aranın iyi olmadığını söyleyen Beykoz; “Keşke ara olmasaydı . Keşke diyorum ama dinlenmemiz ve kendimizi görme adına iyi oldu. Her şeye olumlu bakıyoruz. Şimdi Gaziantep maçından sonra milli maçtan dolayı 1 hafta ara veriyoruz. Gene 1 hafta ara olmuş oldu. Yapacak bir şey yok, bizde bu boşluğu hafta sonu bir hazırlık maçı yaparak değerlendireceğiz” dedi.

“6-7 haftada şekillenir”

Ligin 6-7 hafta sonra şekillenebileceğini söyleyen Beykoz şöyle konuştu: “İlk günden beri söylüyorum, ilk gün imzayı attığımız günde söylemiştim. Başkanımız Mehmet İnceayan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizlere böyle bir görevi laik gördüğü için. Bizleri bu göreve getirdiler bizde onları mahcup etmemek adına sorumluluk bilinci içersinde bu güne kadar çalıştık. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. İlk gün dediğim gibi genel olarak takımları analiz ettiğimiz zaman biz var olan en iyi yerde ve en iyi şekilde takımımızı sahaya hazırlayarak çıkacağız. Bunu zaman gösterecektir. Yaklaşık 6-7 hafta sonra ligin şekilleneceğini düşünüyorum. 3 aşa 5 yukarı diğer takımların kadroları sizlerde benim kadar biliyorsunuz. Bir çok takım var yani, dün akşam bir iki hocayla da sohbet imkânım oldu. Alternatiflerini kuran takımlar var, bizde rakiplerimize önlem alarak hareket ediyoruz. “

Şartlar tüm takımlar için aynı

Beykoz  verilen araların ve sıkışık maç trafiğinin tüm takımları aynı şekilde etkileyeceklerini belirterek, “Bu sadece bizi ilgilendirmiyor. Ligde bulunan diğer 18 takımı da ilgilendiriyor. Nasıl etkileyecek diye bir soru sorarsanız eğer? Sahaya çıkacak takımlar hazır olması gerekiyor. PTT Liginde 2 haftada bir geliyor tam maç tarihleri. Çünkü Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri oynanıyor. Zaman, zaman böyle sıkışıklıklar olacaktır. İlk yarıda 2 defa 1 haftada 3 maç oynayacağız. Bizde bu haftalara hazırlıklı çıkacağız. Nihayetinde bir oyuncu kadromuz var. Eksik varsa, genç oynaması gerekiyorsa genç oynayacak. Futbol da hayatın o tarafına hiç bakmadım. O gün için sahada kim olması gerekiyorsa o olacaktır. Türkiye de hangi hocaya giderseniz gidin, o son hamleyi her zaman ister. Herkes istediği gibi bende isterim. Bu kulübün bütçesiyle alakalı. Kendi fikrim, illa transfer yapmak bütçesine zarar verecekse, mevcut kadroyla devam etmek daha mantıklı. Ama bütçesine ve planlamasına uygunsa bu transferler yapılması gerekir. Çünkü önümüzde 8-9 aylık bir süreç var” dedi.

“5-6 genç kadroda hep olacak”

“5-6 genç oyuncu ben olduğum süre içersinde Boluspor kadrosunun içersinde olacak” diyen Beykoz sözlerini şöyle tamamladı: “Ama günü geldiği zaman o performansı sağladığı zaman mutlaka oynayacak. Nihayetinde o performansı sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Şu gün içinde oynamaması gerekiyorsa daha çok çalışması lazım. Ama ben bu oluşum içersinde her zaman onlara desteğim. Geçen haftanın kadrosunda Tolga vardı. İlk hafta oynadığımız maçta da Mehmetcan vardı. Yapılan transferlerde o geçecek bir oluşumu sağladığı zaman, Mehmet değil, 15 yaşındaki oyuncuyu da alırım kadroya. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ben burada olduğum ve yaşadığım süre içersinde kimin oynaması gerekiyorsa o oynayacaktır. Genç oyuncularımızın da oynayacağı zaman gelecektir. Bu kadrosunun içersinde 25-26 kişilik kadronun içersinde bu oyuncular kalacak demiştim ve öylede kaldı. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit