• resmi ilanlar

PROTOKOLE KORELİ SÜRPRİZİ

2013-09-20 00:00:11

Uğur Mumcu Parkı’nda Gaziler için verilen yemeğe katılan Tekstilci Seunglak Kim ve Chaewoon Han, davetlilere Gimbab adını verdikleri yosunlu pilavdan ikram ettiler. Bir gecede Paris’ten Bolu’ya gelme kararı verdiğini anlatan Seunglak Kim, “Eşime ‘Ben gidiyorum Bolu’ya düş peşime gel’ dedim. Ertesi gün öğlen kendimizi Bolu’da bulduk” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Gaziler Günü nedeniyle Bolulu İşadamı Orhan Uçar tarafından Uğur Mumcu Parkı’ndaki Yaren restoranda düzenlenen yemeğin Koreli konukları büyük ilgi gördü. İşadamı Orhan Uçar’ın arkadaşları olan Koreli çift Seunglak Kim ve Chaewoon Han, “Tombalacık Halimem” türküsüne eşlik edip, misafirlere Gimbab adını verdikleri yemeklerinden ikram ettiler.

İstanbul’da tekstil işiyle uğraşan ve kendilerini Emin ve Ayşe olarak tanıtan Koreli çift, bir gecede Paris’ten Bolu’ya gelme öykülerini de anlattılar. Paris’te bulundukları sırada gece bir telefon aldıklarını ve Bolu’ya davet edildiklerini söyleyen Seunglak Kim nam-ı diğer Emin, “Sonra eşime dönüp ‘Ben gidiyorum Bolu’ya düş peşime gel’ dedim. Ertesi gün öğlen kendimizi Bolu’da bulduk” diye konuştu.

Kendisini Ayşe olarak tanıtan Chaewoon Han da kendi yaptığı ve Gimbab adını verdikleri Yosunlu Pilavdan protokole ve gazilere ikramda bulundu. Seunglak Kim, Köşe Yazarı Mustafa Cop’a kendi elleriyle Yosun Pilavı yedirdi. Protokol masasına da yosun pilavı ikram eden Koreliler, sorular üzerine pilavın tarifini de verdiler. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Koreli çifte Bolu Pasaportu takdim etti. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit