• resmi ilanlar

Öğrencilere güvenli geçiş sağlandı

2013-09-20 00:00:04

Gerede’ye bağlı Yenimahalle’de yer alan Fatih Sultan Mehmet Caddesi güzergâhında, sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.

Yol güzergâhının yaya ve araç trafiğinde rahatlık sağladığı gözlemlenirken, mahalle sakinlerinin çalışmalardan memnun olduğu görülüyor.

Hava şartlarının olumlu izlenmesiyle, Gerede’de uygulanan sıcak asfalt çalışmaları, çevre düzenleme çalışmalarına da katkı sağlıyor. Çevre düzenlemesi kapsamında; cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarını sürdüren Gerede Belediyesi, okul yollarına öncelik tanıdı.

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun başlamasından kısa bir süre önce, sıcak asfalt işlemlerini okul yollarına yönlendiren Gerede Belediyesi, asfalt işlemi tamamlanan yollarda “çizgi” çalışmalarını çember altına aldı.

Sıcak asfalt çalışmaları sonrasında, yol güzergâhlarında kesik ve devamlı çizgiler işlendi. Levha ve ışıklı işaret cihazlarının konumlandırıldığı noktalara, kilit çizgileme metoduyla, karşılıklı yaya geçişlerine güvenlik tesisi oluşturuldu.

Özellikle, trafik akışının yoğunluk gösterdiği bölgelerde ağırlık verilen yol çizgileme çalışmaları ile, öğrencilerin okula güvenli giriş ve çıkışı amaçlanıyor. Trafik levhalarının da kontrole alındığı Gerede’de, ışıklı işaret cihazlarının sistemli ve aktif işlerliği denetlendi. Yetkililerce, Gerede şehir merkezinde bulunan okul bölgelerinde sürücülerin dikkatli olmaları yönünde ikazlarda bulunuldu.

Araçlardaki hız limitinin okul güzergâhlarında düşürülmesi ve ışıklı işaret cihazları ile uyarı levhalarına uyumlu bir trafik akışının izlenmesinin yanında, yol çizgilerinin de trafikte ayrı bir ehemmiyet taşıdığı bildirildi.

 

Kesikli yol çizgilerinin, görüşü açık ve düz yol kesimlerine çizildiği, çizgi boyunca kurallara uyum ile olası trafik kazalarının önlenebileceği ve yolu önden takip eden aracın kontrollü olarak sollanmasıyla araçların şerit değiştirebileceği ön görülürken, devamlı çizginin varlığıyla, istisnai durumlar haricinde sol şeride geçilemeyeceğine işaret ediliyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit