• resmi ilanlar

Kamulaştırma işlemi sürdürülüyor

2013-09-24 00:00:01

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, üniversitenin gelişim sürecini değerlendirdi.

AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun; “2013 yılı içerisinde İzzet Baysal Kampüsü, Şehir Kampüsü, Gerede Kampüsü, Mengen Kampüsü ve Mudurnu Kampüsündeki tüm binalarımız ve açık alanlar için, Evrensel Tasarım Projeleri yaptırılmış ve yaklaşık maliyeti hazırlanmaktadır. Bu projeler, önümüzdeki yıllarda ödenek durumuna göre uygulanacaktır. Yeni binalar ise, engelli öğrencilerin bütün ihtiyaçları planlanarak yapılmaktadır. 2013 Altyapı ihalesinde yapılacak olan yol güzergâhında; kaldırımlarda hissedilebilir yüzeyler, rampalar ve işaretlemeler yapılacaktır. Mengen Kampüsünde yapılan onarımlarda binaların Evrensel Tasarım Proje uygulaması yapılacaktır. Üniversite diploma belgemiz, güncel ve estetik yaklaşımlara göre yeniden dizayn edilmiştir” dedi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda öğrencilere internet hizmetinin sunulmaya başladığını belirten Rektör Coşkun, “Eğitim Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesindeki öğrenci mekanlarında bağlantı ve erişim noktası sayısı artırıldı. Şehir kampüsü ve ana kampüsteki tüm açık alanlarda wireless internet erişimi alt yapısı için ihale şartnamesi tamamlandı. Gerekli süreç tamamlandığında 2013 yılında hizmetin devreye girmesi planlanmaktadır. Gerede Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda da internet hizmeti verilecek.” dedi.

Kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini bildiren Rektör Coşkun, “2010 ve 2011 yıllarında Merkez kampüsümüzde (sarı alanlar) 117.409 m2 alan kamulaştırıldı ve yeni birimlerimiz bu alana inşa edilmeye başlandı. Kamulaştırma için toplam 2.375.929 TL harcama yapıldı. 2012 yılında başlatılan Gerede kampüsündeki  kamulaştırma işlemleri sürdürülüyor. Personelimizin barınma sorununa köklü çözüm için, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile protokol imzalanmıştır. Protokol gereği, 150 eski prefabrik lojman yıkılarak, yerine 162 yeni lojman yapılması planlanmış ve lojmanların temeli 7 Haziran 2013 tarihinde atılmıştır. Bedeli üniversite bütçesinden karşılanan Lojman binaları, hızla yükselmektedir. Binaların hepsi asansörlüdür. Merkez kampüsümüzde Kredi Yurtlar Müdürlüğü’ne yurt yapımı için, 26 dönüm arsa tahsisi yapıldı. Yurt binalarının inşaatı, 2011 yılı sonunda başladı ve devam ediyor.”şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit