• resmi ilanlar

Konular madde madde görüşüldü

2013-10-07 00:00:00

Gerede Meslek Yüksekokulu, yeni bir akademik yıla geçişle, akademik kurul toplantılarını gerçekleştirmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un teşrifleriyle düzenlenen toplantıya, yüksekokulda görevli akademik personellerin tam kadro katılımı sağlandı.

9 Programıyla yeni akademik yılda öğrencilerini ağırlayacak yüksekokulun akademik kurulunda; mevcut öğrenci sayısı, ek yerleştirme, derslik, derslik araç ve gereçlerinin durumları, atölye, laboratuarlar, yüksekokulun eğitim-öğretim faaliyetleri, akademik başarısı ve sosyal etkinlikleri görüşüldü.

Toplantının ikinci kısmında; 2012-2013 akademik yılına dair genel değerlendirmelerde bulunulurken, 2013-2014 akademik yılı için yapılabilecekler hususunda fikirlere yer verildi.

Yeni dönemi, akademik ve idari personelle birlikte değerlendirmek üzere toplandıklarını ifade eden Rektör Coşkun, her yıl akademik ve mali raporların hazırlanacağını ve ilgili birimlerin görüşüne sunularak, şeffaf, ilkeli, eşitlikçi ve işbirliğine açık bir yönetim anlayışı doğrultusunda hareket edileceğini vurguladı.

Coşkun, öncelikli hedeflerinin öğretim elemanları ve öğrencilerinin eğitim, araştırma ve sosyal ortamları ile, kampüs alanlarının fiziksel alt yapılarını güçlendirmek olduğunu ifade etti.

Bölüm başkanlarının bölümleriyle ilgili sorunlarına da değinen Coşkun, “Öğrenci sayısının azalması, sadece üniversitemizin değil, aynı zamanda ülkemizdeki tüm üniversitelerin sorunudur.” dedi.

Öğretim elemanlarının kadro sorununa da işaret eden Coşkun, “Bu sorunların çözümü için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yüksekokulun öğrenci kapasitesi ve öğrenci sayısına ilişkin istatistikî verileri paylaşan Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Nurettin Akçakale, akademik kurul toplantısına bizzat katılım sağlayan Coşkun’a teşekkür dileklerini iletti.

 

Samimi ve katılımcı bir atmosferde gerçekleşen toplantıda; güz yarıyılında planlanan akademik, eğitsel, kültürel ve sosyal faaliyetler de belirlenerek, madde madde tartışmaya açıldı. Akademik kurul, katılımcıların görüşlerini dile getirdikleri dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit