• resmi ilanlar

Vekil Ömer Abi’sine destek verdi

2013-10-19 00:00:09

TBMM Bolu Milletvekili-Divan Kâtip Üyesi Fehmi Küpçü, 2014 Yerel Seçimleri öncesinde, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın’ı desteklediğini, bir bildiri üzerinden paylaştı. Küpçü, “Biz başkanımızın duruşundan, dava adamlığından, hassasiyetlerinden eminiz. Ve biliriz ki bizim belediye başkanımız bu davaya emek verenlerin Ömer Abisi’dir” dedi.

Küpçü, bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Yerel seçimler öncesi, adaylık konusunda partimize adaylar elbette müracaat edecek ve bu müracaatta demokratik bir zenginlik olarak, her seçimde olduğu gibi, bu yerel seçim de Ak Parti ailesi tarafından zenginlik olarak mütalaa edilecektir.

Ancak Gerede kamuoyumuz ve halkımızca şu bilinmelidir ki; Ak bir iradeyi temsilen 14 yıldır belediye başkanlığımızı yapan Sayın Ömer Baygın, bizim hali hazırda belediye başkanımızdır ve tüm siyasi muhaliflerimiz de dâhil, belediye başkanımızın ‘emanetinden eminliği noktasında’ ittifakla hiç kimsenin bu süre zarfında kuşkusu bulunmamış ve bundan sonra da bulunmayacaktır.

Elbette yerelde belediye başkanlığı, Allah için gerçekten zordur. Milletin çatısından, komşusuyla olan mülkiyet tartışmasına, yoldaki çukurdan, hizmet için örneğin doğalgaz için bile olsa kazılan çukura ya da yolda biriken suya kadar her şeyden sorumludur belediye başkanı hatta panayırda yağan kar da buna dâhildir. Ve zordur elbette belediye başkanlığı ve başkanlar da bilir bu zorluğu…

Lakin şunun bilinmesini arzu ederiz ki bizim belediye başkanımız da bilir bu zorluğu ve biz başkanımızın duruşundan, dava adamlığından, hassasiyetlerinden eminiz. Ve biliriz ki bizim belediye başkanımız bu davaya emek verenlerin Ömer Abisi’dir. Ve hepimizin… Biz siyaseten değil, sadece bir abi sıfatıyla da yaptığı tüm hizmetlerden dolayı kendisine en kalbi şükranlarımızı sunarız. Zira zordur abi olmak…

Elbette zaman zaman siyasi konjonktür gereği, bazen başkanımıza, bazen bize yani siyasilere kızanlar olur. Bazen haklıdır, bazense sebepler sudan seldendir. Ve elbette kabulümüzdür. Sakın şikâyet ediyoruz zannetmeyin.

Ama şunun bilinmesini arzu ederiz ki belediye başkanımızın tüm önceliği Gerede ve hep halkımız olmuştur. Elbirliğiyle bir sürü hizmete vesile olunmuştur.

Elbette ki eleştirilere açığız; ancak sadece bir belediye başkanından değil, 14 yıl milletin vekaletiyle belediye başkanı olmuş ve öncesi olan bir dava insanından, hizmet adamından bahsediyoruz. Hassasiyetleri hassasiyetlerimiz olan ve gerçekten teşkilat görevim, ilçe başkanlığım ve 2 yıllık vekilliğim boyunca da nezaketinden, zerafetinden taviz vermeyen gerek şahsımla ve gerekse Ak Parti ailesiyle beraber hiçbir sıkıntı yaşamamış ve iç içe olmuş bir gönül insanından, Ömer Abi’den bahsediyoruz.

Dolayısı ile, kamuoyunda zaman zaman farklılık olsun diye değerlendirme yapılırken, sinemize dokunanlar olmaktadır. Zira, ’Gerede insanımız her zamanki muhafazakar demokrat düsturuyla kendi iradesiyle temsil ettirdiği vekalet verdiği şehrül emin yaptığı 14 yıllık belediye başkanımızı ve Ak anlayışı, basit ve kısır siyasi tartışmaların dışında tutacak hassasiyete sahiptir Elhamdülillah.

Ezcümle sayın başkanımızın adaylık süreciyle ilgili elbette ki takdir kendisine aittir. Ancak halihazırda zaten belediye başkanımız ve Gerede insanımızın şehrül emini bizim de Ömer abimiz olarak 29 Mart 2014’e kadar zaten seçilmiştir ve teşkilat olarak ailece hep beraber hareket edilecektir. Ve kendisi kararını vermediği sürece hem belediye başkanımız ve hem doğal adayımızdır. Bizim aday arayışımız yoktur. Kendisi aday olmak istediği takdirde, milletvekilleri olarak ve teşkilat olarak belediye başkanımızın arkasındayız. Ve Ak Parti ailesinden ve teşkilatından hiçbir arkadaşımızın da bu ince ve nezih çizgi dışında hareket etmeyeceği gün kadar açık, güneş kadar hakikattir.

Bunları söylemekteki muradım da zaman zaman yerel seçimler öncesi farklı intibaların ve düşüncelerin kamuoyunun algısıymış gibi 14 yıllık Ömer Abi’miz üzerinden yapılmasının ‘Elbette ki eleştirileri kastederek söylemiyorum’ Kastedilen şey, siyasileri ve siyaseti itibarsızlaştırma çalışmalarının öncelikle oy veren milletin iradesine yapılan büyük bir haksızlık olacaktır.

Zira milletinin oy verdiği siyasi partinin kapatıldığı ve millet iradesinin hiçe sayıldığı yollarda; demokrasi adına, millet adına verilen mücadelelere sayımız az iken var olan, zor yıllarda zor bir yola çıkan, davaya taraf olan ve tüm siyasi hayatı boyunca da milletinin hor ve hakir görülmediği ve merkeze konulduğu bir anlayışa taraf olanlara yapılan bir haksızlık olarak görürüz.

Zira başkanımızı bu basit tartışmaların dışında tutma irademiz; sadece bizim değil, bu davaya emek verenlerle, memleket insanımızın 14 yıldır verdiği vekaletine ve de dava adamlığına ve Ak bir iradeye saygı gereğidir. Ve Ak Parti insanımızın ve bölge insanımızın algısı da bu gerekliliktedir.

 

Kamuoyumuzla da bu hassasiyetlerimizi paylaşırken, yaklaşan Mübarek Kurban Bayramı öncesinde, şimdiden memleket insanlarımızın bayramlarını yürekten tebrik eder, bu mübarek bayramın ocaklarımıza, yuvalarımıza ve yavrularımıza şenlik getirmesini, umutlar yeşertmesini yürekten murad ederim…”

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • çagalı ali  (20.10.2013 21:21:40)

  sayın vekilim agzına saglık ne mutlu gerede için. keşke bizimde bi agabeyimiz olsaydı ama ne yazıkki.....

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit