• resmi ilanlar

Türkmenistanlı öğrenciler kurban eti dağıttı

2013-10-19 00:00:07

Bolu'da Kimse Yok mu Derneği gönüllüsü olan Türkmenistanlı öğrenciler, Kurban Bayramı'nda yardıma muhtaç ailelerin evlerini ziyaret ederek kurban eti dağıttı.

Bolu'da Kimse Yok mu Derneği gönüllüsü olan Türkmenistanlı öğrenciler, Kurban Bayramı'nda yardıma muhtaç ailelerin evlerini ziyaret ederek kurban Eti dağıttı.

Kimse Yok mu Derneği Bolu Şubesi, ihtiyaç sahibi 100 aileye kurban Eti dağıttı. Derneğin Bolu Şubesi Sorumlusu Ali Kavaz, bayramda gönüllülerle birlikte yardıma muhtaç ailelerin imdadına koştuklarını belirtti. Bazı ailelerin kurban etini almaya kendilerinin geldiğini söyleyen Kavaz, gelemeyenlere etleri kendilerinin götürdüğünü kaydetti.

Emekli olduktan sonra dernekte gönüllü olarak çalıştığını söyleyen İsmail Karaman, "Ben Kimse Yok Mu'nun gönüllüsüyüm. Bu işlerler uğraşmasam başka yerlerde başka işlerle uğraşacaktım. Herkes bayramda ailesi ile birlikte tatile çıkıyor. Kimi evde oturuyor ben dernekte gönüllü olarak çalışıyorum. Evimde de durabilirdim. Ama ihtiyaç sahibinin ihtiyaçlarını gidermek bana mutluluk veriyor. Emekliyim çağırıyorlar gelip yardım ediyorum. Dernekte sosyal araştırma yapıyoruz. Gidiyoruz evlerini ziyaret ediyoruz." dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencileri Türkmenistanlı 3 öğrenci Maral Sylapowa, Aynagözel Berdiyeva ve Jennet Hangeldiyeva'da bayramda gönüllü olarak kurban Eti dağıtanlar arasındaydı. Söktüğü Türkçesi ile neden gönüllü olmayı seçtiğini anlatan Maral Sylapowa, "Bayramda ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyoruz. Burada olmak ve yardım dağıtmak güzel bir duygu. Panolarda derneğin reklamlarını gördüm. Arkadaşlarla beraber et dağıtıyoruz. Evlere gittiğimiz zaman nerelisin diye sorup şaşırıyorlar." dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit