• resmi ilanlar

BOLU’DAN BAYRAM GÖRÜNTÜLERİ

2013-10-19 00:00:12

Bolu’da 9 günlük Kurban Bayram tatili alınan sıkı önlemlerle başladı. Tatilin ilk günlerinde Bolu ve civarında can kaybının yaşandığı bir trafik kazasının meydana gelmemesi yüreklere su serperken, otoyolu birbirine katan kurbanlık gibi alışılagelmiş görüntüler de oluşmadı. Protokol ve siyasiler bayramın ikinci gününden itibaren bayramlaşma töreni düzenlerken, Bolu F Tipi Cezaevi önünde kurban kesen İBDA-C eylemcilerine Bolu Belediyesi tarafından açık alanda kurban kestikleri gerekçesiyle 80 TL para cezası uygulandı.

Kurban Bayramında 9 günlük tatil nedeniyle şehir dışına çıkanların yoğun olması nedeniyle trafik ekipleri alarma geçti. Yoğun trafik nedeniyle sürücüleri uyaran ekipler, bayram süresince radarlı denetimleri de artırdılar. Önemli noktalarda ise sürücülerin helikopter vasıtasıyla gökyüzünden takip edildi. Trafik ekipleri Cumartesi ve Pazar günü dönüş trafiğini de kontrol altına almak üzere fazla mesai yapıyor. Bayramı başka şehirde geçirecekler yola koyulduğunda Bolu ve civarında can kaybının yaşandığı trafik kazası yaşanmaması ise sevindirici oldu.

Eylemcilere kurban cezası

Bolu F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken İBDA-C lideri Salih İzzet Erdiş için 30 kişi bayramın ilk günü cezaevi önünde kurban kesti. Cezaevi önündeki eylemciler açık alanda kurban kestikleri için 80 TL cezaya çarptırıldılar. Bolu Belediyesi ekipleri İBDA-C lideri için kurban kesenlere açık alanda kurban kestikleri gerekçesiyle 80 TL para cezası uyguladı.

Protokol 2. gün bayramlaştı

Bolu Protokolü Kurban Bayramı’nın ikinci günü İzzet Baysal Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Törene Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Bolu Millet Vekilleri Fehmi Küpçü, Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, protokol üyeleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. İzinli olan Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve Hac görevini yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun bu yılki bayramlaşma törenine katılamadı.

Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve beraberindekiler, Kurban Bayramı dolayısıyla İzzet Baysal Çakmaklar Huzurevi’ne giderek huzurevi sakinlerinin ve sevgi evlerinde kalan çocukların bayramını kutladı.

Bayramlaşmada zafer yemini edildi

Ak Partili teşkilatlar Kurban Bayramı’nın 2’nci günü Bolu İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.  Birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğu bayramlaşma merasimine 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler damga vurdu. AK Partili siyasiler konuşmalarının büyük bölümünü seçimlere ayırırken, İl Başkanı Ömer Sayın, “Bizim hedefimiz Ahmet’i, Mehmet’i ya da Hüseyin’i seçtirmek değil. Bizim hedefimiz bu seçimlerde Ak Parti’nin en yüksek oyla bütün belediye başkanlıklarını kazanmasını sağlamaktır. Ben bütün yüreğimle buna inanıyorum ve biliyorum ki Allah’ın izni ile inşallah 30 Mart 2014’te Bolu’da 12’den vuracağız ve belediye başkanlıklarının 12’sini de kazanacağız” şeklinde konuştu.

“Kutlamayı belediye önünde yapmak istiyorum”

CHP İl Başkanlığı binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde tüm partililer bir araya geldi. Bayramlaşmada yapılan konuşmalarda belediye başkanlığını almak için çok çalışmak gerektiğine vurgu yapıldı.

İl Başkanı Kazım Karsu’nun ardından CHP Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu bir konuşma yaparak “Bu kalabalığın onlarcası, yüzlercesi fazlası ile Bolu Belediyesi önünde hep beraber kutlamak istiyorum. Asıl bayramımız o gün olsun istiyorum.” dedi.

MHP ve CHP bayramlaştı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’nda partililer bir araya gelerek bayramlaştı. İl Başkanı Şükrü Gülez partililerinin bayramını kutlarken, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan da bir ziyarette bulunarak, hem yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini iletti, hem de bayramlarını kutladı.

MHP İl Başkanı Şükrü Gülez, “CHP Milletvekilimiz Sayın Tanju Özcan’a da bugün bu nazik ziyaretinden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Kendileri milli hassasiyet noktasında bizden farklı düşünmeyen, mecliste yaptığı konuşmalarda da her zaman mutlu eden, adeta bizlerin temsilcisi gibi o noktadan hareket eden bir insan olması münasebeti ile ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bugün bayramın anlamını düşünerek fazla atıp tutmak istemiyorum. Bugün uzlaşma zamanı” dedi. Tanju Özcan da “sakın kendinizi yalnız hissetmeyin, sakın bizim temsilcimiz yok diye düşünmeyin. Ben CHP’ye verilen oylarla milletvekili seçilmiş bir arkadaşınızım ama seçimden sonra o iş bitti. Seçimden sonra bize oy vermemiş olan MHP’lilerinde, AKP’lilierin de, Saadet Partililerinde milletvekiliyiz” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit