• resmi ilanlar

Yeni Mezbahane tam not aldı

2013-10-21 00:00:02

Gerede Belediyesi tarafından yeni inşa edilen Modern Mezbahane Kurban Bayramında 92 adet büyük baş kurbanı keserek hizmet verdi.

Eski hayvan pazarının ve eski mezbahanın olduğu alana Belediyece uygulanan Koru Kent Sitesi Projesi kapsamında Panayır Mahallinde Gerede Belediyesi´ne ait alana önce Kapalı Hayvan Pazarı inşa edildi ve 2011 yılında hizmete açıldı. Ardından 2012 yılında yapımına başlanan Yeni Mezbahane ise Kapalı Hayvan Pazarının batısına inşa edilerek 2013 yılı Kurban Bayramında tam kapasite ile hizmete girdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramından bir hafta önce Belediye Emlak Servisine 100 TL Kurban Kesim ücretini yatıranlar arasında yapılan kura çekimi sonucu sıralar belirlendi. Belediye Encümeni kurban kesim ücretine zam yapmayarak geçen yılın fiyatını uyguladı. Vatandaşlar kurbanlarını 1 gün önceden Kapalı Hayvan Pazarına bağladı ve Belediye Personeli tarafında Bayram sabahına kadar nöbet tutuldu.

Bayram Namazının ardından dualarla başlanan kurban kesimi; modern, teknoloji ile donatılmış ve tecrübeli kasaplar eşliğinde hijyen ve çevre kurallarına uygun Belediye Veteriner Hekimi Hüseyin Bal´ın kontrolünde ve hızlı bir şekilde kesildi. Saat 17.00 sularında modern mezbahanede kesimler tamamlandı.

Bayramın 1. Günü Yeni Mezbahaneye gelen Belediye Başkanı Ömer Baygın kesimleri yerinde inceledi ve halkla bayramlaştı.  Öğlen saatlerinde de vatandaşlara belediye tarafından geleneksel hale gelen ve belediye yemekhanesinde hazırlanan etli pilavlar ikram edildi. Kurbanı kesilen vatandaşlardan araçları olmayanların etleri belediye araçları ile vatandaşların evlerine kadar götürülerek teslim edildi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ömer Baygın "Eski mezbahaneyi Koru Kent Sitesi projesinin hayata geçmesiyle bu yılın temmuz başlarında kapattık ve yeni mezbahaneyi hizmete açtık. Personelimizin yeni teknolojiye alışması için bu zaman dilimi yeterli geldi. Halkımızda ilk defa kurbanlarını yeni mezbahanede kestiler. Eski mezbahanemizde de memnuniyet ve verilen hizmet üst düzeydi ancak teknolojik olarak alt seviyedeydi. Osmanlı Caddesinde bulunan ve artık şehir içersinde kalan hayvan pazarının daha modernini ve kapalısını yaparak taşıdık sonra yanına yeni mezbahanemizi modern ve teknoloji ile donatarak inşa ettik. Hemşehrilerimizden çok olumlu ve güzel sözler duyduk onların memnun olması elbette bizleri de çok memnun etti. Bütün bunları projelerimizi önceden planlayarak halkımıza 2009 yılında verdiğimiz sözleri sırası ile yerine getirerek yaptık. Halkımızdaki bu memnuniyet işimizi doğru yaptığımızın en büyük göstergesi. İşini en iyi şekilde yapan bütün belediye personelimize teşekkür ederim" dedi. Fiili olarak hizmete açılan Modern Mezbahanenin resmi açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını ifade eden Başkan Baygın “Mezbahanenin İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını” diledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit