• resmi ilanlar

Bolu’dan benzin alıp Hatay’a kaçtı

2013-10-23 00:00:06

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan'ın makam aracını çalan ve aynı suçtan 150 kaydı bulunan 15 yaşındaki şüpheli, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Bolu’dan benzin alan makam otomobili, üzerinde Alman plakasıyla Hatay'da yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 29 Temmuz'da Ankara'da çalınan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Asan'ın makam otomobiliyle ilgili yaklaşık iki ay teknik ve fiziki çalışma yürüttü.

Otomobile aynı tarihte Bolu'dan benzin alındığını ve İstanbul'a giriş yaptığını belirleyen Ankara Emniyetinden 3 ekip, çalışmalarını bu kentte yoğunlaştırdı. Polisler, otomobili yetkili servisten, 15 yaşındaki M. T'nin çaldığını tespit etti.

Şüpheli, otomobili, İstanbul'da "torbacılık" yaptığı belirtilen M. Y'ye (32) verdi. Gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleriyle, çalıntı makam aracı, Hatay'da ele geçirildi. Alman plakası takılan otomobilin, Suriye'ye geçirileceği ileri sürüldü.

Gözaltına alınan 15 yaşındaki şüpheli M. T. ile aracı teslim alan şüpheli M. Y. Sincan'da nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Çalındığında aracın anahtarı üzerinde olduğu ve suçun mahiyeti 7 yılı aşkın bir ceza gerektirmediği gerekçesiyle M. T. serbest bırakıldı. M.T'nin otomobil hırsızlığından 150  suç kaydı bulunduğu öğrenildi.

Mahkeme, uyuşturucu madde satıcılığından suç kaydı bulunan M.Y'yi de adli kontrol şartıyla salıverdi.

Makam aracı da yetkililere teslim edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit