• resmi ilanlar

Fikirler ölmez… Rahat uyu!

2013-11-11 00:00:10

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin 75’nci yılında tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Bolu’da da düzenlenen törenle anıldı.

Anıtpark’ta yapılan törene Vali İbrahim Özçimen, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin 75’nci yılı dolayısıyla Anıtpark’ta düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.

Daha sonra Saat 09.05 geçe siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. Tören sırasında bayraklar yarıya indirildi.

Anma etkinlikleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda devam etti.

Bolu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Kültür Merkezi’nde ki programa çok sayıda vatandaş da katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki program öncesinde Bolu Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu sergi, Vali Özçimen ve protokol üyeleri tarafından gezildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Bolu Anadolu Lisesi Müdürü Emin Burukoğlu'nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Bolu Anadolu Lisesi Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo gösterisi katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 75'nci Yıl Dönümünü Anma Programı Vali Özçimen ve beraberindekilerin öğretmen ve öğrencileri tebrik edip hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit