• resmi ilanlar

ANKARA’DA BOLU BAYRAMI YAPILDI

2013-11-12 00:00:01

Ankara Bolulular Platformu, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri Bolulular Gecesi Etimesgut Grant Park Salonunda gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu gecede Bolulular gönüllerince eğlendi. Gecenin onur konukları ise eğitimcilerdi. Her meslek grubundan Bolulu bir araya geldiği gecede, Bolulu öğrenciler için Ankara’da bir öğrenci yurdu yapılacağı müjdesi verildi.

Ankara Bolulular Platformu, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in himaye ve ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri Bolulular Gecesi Etimesgut Grant Park Salonunda gerçekleşti. Gecenin onur konukları Öğretmenler-Eğitimcilerdi. Yaklaşık 1150 kişinin katıldığı gecede Bolulular, Ali Keskin ve Ramazan Çelik'in seslendirdiği parçalarla gönüllerince eğlendi.

Bolulular Gecesine; Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal Demirdön ve Savcı Yardımcıları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eski Rektörü Kemal Güçlüol, GERKAV Eski Başkanı Fevzi Kutay, Mengen Belediye Başkanı Osman Eraslan, Mengen CHP Belediye Başkan Adayı Turhan Bulut, Yeniçağa Ayışığı Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Mengen Fakülte Yaptırma Derneği üyeleri, Dörtdivan Yalacık Köyü Gençlik Platformu Üyeleri, Kamu İhale Kurumundan Erkan Demirtaş, Eğitim Camiasından öğretmen ve eğitimciler katıldı.
“ANKARA BOLULULAR DERNEĞİNİ RESMEN KURDUK”

Ankara Bolulular Platformu Başkanı Mustafa Aydınalp yaptığı açılış konuşmasında Platformun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gösterdikleri yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Aydınalp, “Amacımız Ankara’da birlik ve beraberliği sağlamak. Ankara Bolulular Derneğini resmen kurmuş bulunmaktayız. Şua an geçici yönetimimiz mevcut olup, 17 Kasım’da 1.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirerek, yeni yönetimimizi belirleyeceğiz. Ankara da bulunan hemşehrilerimizi çatımız altında buluşmaya davet ediyoruz. Bolu ve İlçelerinden gelip, Ankara’da üniversite eğitimi alan gençlerimizin barınma sorununu gidermek üzere Ankara’da Öğrenci Yurdu yapmaya karar verdik ve yurdun lojistik çalışmaları devam etmektedir. İnşallah sizlerle birlikte el birliği ile bu yurdumuzu yapacağız” dedi. Başkan Aydınalp, “Biliyorsunuz 24 Kasım Öğretmenler Günü ve bu gecemizin onur konukları da öğretmenlerimiz. Eğitim camiasının değerli eğitmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü şahsım ve yönetimde bulunan arkadaşlarım adına kutluyorum. Bize bu gece ev sahipliği yapan ve her zaman bizlere desteğini esirgemeyen değerli Başkanımız Enver Demirel beye de teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz. Bolulular olarak bize düşecek destekte de her zaman yanındayız. Gecemize katılan siz değerli hemşehrilerimize de teşekkür ederiz” dedi.
Bolulularla birlikte olmaktan onur duyduğunu vurgulayan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye çalışmaları hakkında bilgiler vererek; “Birlik ve beraberlik içerisinde harekete edebilmek önemlidir. Sıladan uzakta gurbet ellerde hemşehri kaynaşmaları daha hissiyatlı olmaktadır. Sizleri ağırlamak onur verir, katılımlarınızdan dolayı bende teşekkür ederim. Sivil Toplum hareketleri önemlidir. Dernekleşmeniz de çok iyi olmuş. Birlik ve beraberliğinizi perçinler. Öğretmenlerimizin de Öğretmenler günü kutlarım” dedi.

Mengen Belediye Başkanı Osman Eraslan, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı da yaptıkları kısa selamlama konuşmalarında birlik ve beraberliğe vurgu yaptılar. Ankara’da ki Boluluların dernekleşmesinden dolayı da onur duyduklarını ifade ettiler.

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Enver Demirel’e günün anısına Köroğlu heykeli hediye edildi. Tüm Karadenizliler Başkanı Osman Işık da Yılın Emniyet Müdürü seçilen Bolulu 1. Sınıf Emniyet Müdürü İrfan Bayar’a plaket verdi.

140 ÖĞRENCİNİN BARINACAĞI YURT YAPILACAK

Gecede; Ankara’da yurt projesinin gerçekleştirilmesi fikri, Bolulular ile paylaşıldı. Projenin tasarımını yapan Sebenli Mimar Derya Koç tarafından, proje ayrıntıları slayt gösterimi ile Bolululara bilgi verildi. 140 kız öğrencinin barınması amacıyla planlanan projenin 4 katlı iki ya da 8 katlı bina yapılması planlanıyor. Yurt binasının her bir katının bir ilçeye ayrılarak, teşrifatını döşenmesini o ilçeli hemşehrilere bırakılacak. Böylelikle 8 ilçenin de yurt binasının katlarında isimleri bulunacak. 

Gecenin sunumlarını şiir yorumlarıyla, başarı ile yürüten Mengenli Leyla Gündez Büyükeren, mikrofonu Bolulu İrfan Bayar'a verdi. Bayar fıkralara yer verirken, söylediği Türk Sanat Müziği ile dinleyenleri mest etti. Geceye ayrı bir renk kattı. Bolulu Ali Keskin de söylediği THM ve oyun havaları ile Boluluları coşturdu.

ERYAMAN’DA RAMAZAN ÇELİK FIRTINASI ESTİ

Gecenin onur konuğu olan Geredeli sanatçı Ramazan Çelik hayranlarının, sevenlerinin ve Boluluları kıramayarak söylediği Bolu parçalarıyla Boluluları oturdukları yerden piste davet etti. Bolulular kurtlarını dökerek gönüllerince eğlendiler. Geceye katılmaktan onur duyduğunu söyleyen Ramazan Çelik, “Ankara da ki hemşehrilerimiz arasında olduğumdan mutluyum. Bu birlik ve beraberliğinizden de gururlandım. Vatan TV’de Cumartesi günleri yaptığım canlı yayın programımın birini de Ankara’da yapmak istiyorum. Hem Ankara’daki hemşehrilerimle olurum hem de hemşehrilerimle canlı bir program yapmış olurum. Hemşehrilerimiz destek vereceğinden şüphem yok. En kısa zaman da Ankara Bolulular Platformu ve sizlerin desteği ile bu programı gerçekleştireceğim. Yeni kaset çalışmam var. Buradan ayrılınca stüdyoya gireceğim belki sabaha kadar sürecek bir çalışma ile tamamen Bolu yöresine ait parçaları seslendireceğim. Desteğinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

“BOLULULARIN YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILAŞTIK”

 

Gecenin yoğun bir katılımla gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Vekili Uğur Salih Uçar; “Etimesgut Belediye Başkanımız Enver Demirel’in destekleri ile yapılan gecede 850 kişi ağırlayabilecekken, hemşehrilerimizin yoğun ilgi ve alakasından dolayı 1150 kişi ağırladık. Yer darlığı nedeniyle katılımını sağlayamadığımız hemşehrilerimizden de özür dileriz. Anladık ki artık bizlere büyük salonlar gerekli. İnşallah kısa zamanda da büyük bir salonda Bolulu yerel sanatçılarımızın da yer aldığı bir gece düzenler, bir araya geliriz. Bu gecenin sorunsuz geçmesini sağlayan Grant Park Yönetimi ile çalışanlarına ve bu gecede bizleri yalnız bırakmayan yoğun katılım sağlayan hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit