• resmi ilanlar

Kervan Otel yeniden gündemde

2013-12-04 00:00:04

Gerede’de bulunan Kervan Otel’in değerlendirilmesi İl genel Meclisine gündemine getirildi. Gerede’deki boş ve atıl durumda olan Kervan Otel binasının ilçenin gereksinimleri doğrultusunda değerlendirmek üzere çalışma yapılacak.

Mücahit Kutlu Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Salı günü gerçekleşen ikinci oturumunda 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

 Toplantıda ilk olarak Gerede ilçesi Kervan Otelin nasıl değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin konu görüşüldü. Konu incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Şehir merkezindeki konumu değerli bir alan olması nedeniyle, mevcut yere bölgenin ihtiyacı olan iş merkezi, otel şeklinde değerlendirileceği hususunda yeni görüşler ortaya çıkarken, atıl durumdaki otel binası ilçe gereksinimleri göz önünde bulundurularak değerlendirilecek.

Meclis’te ayrıca Mengen ilçesi Çukurca Köyü Çoyaba Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Kayalıdere, Düzağaç Köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Binektaşı ve Kuruçay Demirciler Köyü Merkez mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Çayağıl Deresi ve Çırdak Köyü Hocalar Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Karanlıkdere, Aşağısazak, Yukarısazak membaları için hazırlanan Memba Tahsis Kararı Alınması talepleri görüşülürken, talepler incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Toplantının sonunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, “Hepimiz birer engelli adayıyız” diyerek, “Geçtiğimiz dönemlerde hem okullarımızda hem de kurumlarımızda engelli vatandaşlarımıza destek olmak için birçok çalışma yapmıştık. İl Özel İdaresi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli ailelerinin de rahat ve huzurlu yaşamaları için birçok çalışma yapılıyor. Belki problemleri hafiflemez ama yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. İnşallah yaptığımız çalışmalarla onların huzurlu yaşam sürdürmelerini sağlayabilirsek ne mutlu bize. Engelli kardeşlerimizin günlerini kutluyorum. Özellikle fedakar ailelerine de teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerime engelsiz bir yaşam talep ediyorum. Bolu’da engelli kardeşlerimiz için yapılacak her çalışmaya da destek olacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.   

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit