• resmi ilanlar

Engelsiz Ulaşım Destek Masası kuruluyor

2013-12-04 00:00:10

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bolu Belediyesi’nin engellilere yönelik yürüttüğü çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunarak; “Aralık ayı içerisinde Engelsiz Ulaşım Destek Masası’nı hayata geçireceğiz” dedi.

Şehirde engellilere yönelik birçok çalışmayı aynı anda yürüttüklerini belirten Başkan Yılmaz, “İsmet Paşa, Stadyum ve Hastane Caddesi’ni bağlayan eflatun, Parti, Albay ve Güneş sokakta engellilerimize yönelik kaldırım çalışmaları yapıyoruz.

Ayrıca Hastane Caddesi üzerinde bulunan engelsiz akıllı durak uygulamamızı da bu hafta sonuna kadar 12 durakta daha hayata geçireceğiz.

Yine otobüs duraklarımızda kabartmalı seyir cetvelleri ve tutunma barları da bu ayın sonuna kadar yerleştirilmiş olacak. Ayrıca Aralık ayı içerisinde Engelsiz Ulaşım Destek Masası adı altında ayrı bir birim daha kuracağız. Bu kapsamda engelli taşıma arcını vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Kayıt altına alınmış engelli ve yaşlılarımız bu hizmetten yararlanmak istediklerinde destek masamızı arayarak randevu talep edebilecekler. Gitmek istedikleri yere bırakılıp tekrar dönüş saatlerinde bırakıldıkları yerden alınıp evlerine götürülecekler. Sistemle ilgili detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.  Bunun yanı sıra pilot bölge içerisinde, standartlara uygun otopark alanları ve hemzemin yaya geçitleri ile sesli uyarı yapan trafik ışığı, trafik işaret ve işaretçileri uygulamalarını da kısa zaman içerisinde hayata geçireceğiz” dedi.

 

Bolu Belediyesi’nin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Dernekler İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü projeye Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ da mali destekte bulunuyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit