• resmi ilanlar

Beş bin kişiye sigara bıraktırdı

2013-12-04 00:00:07

Bolu'da emlak komisyonculuğu yapan İsa Metyar 5 bin kişinin sigarayı bırakmasına yardımcı oldu. Sigarayı bırakanların paketlerini toplayan Metyar tuttuğu kayıtlarla sigarayı bırakanların yeniden başlayıp başlamadığını da kontrol ediyor.

Haber: Abdullah Ceyhan

3 yıl önce  sigara bıraktırma  ürünü satmaya başlayan İsa Metyar aradan geçen 3 yıl içinde Bolu ve çevre illerde toplam beş bin kişinin sigarayı bırakmasını sağladığını belirtiyor. Tiryakilerle tek tek ilgilendiğini ve sattığı ürünün fiyatından daha çok telefon faturası ödediğini söyleyen İsa Metyar  sigarayı bırakanların  paketlerinden   " Sigara Mezarlığı" oluşturduğunu ve tiryakilerin paketler üzerine düşüncelerini yazarak sigaraya veda ettiklerini belirtti.

Sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Metyar, "Sigaradan kurtulmak için, bunu özellikle çok istiyor olmanız gerekmektedir ki ancak o zaman bizler destek olabiliriz. Sattığım ürünü kullananlarla tek tek ilgileniyorum. Sürekli telefon ederek ilerlemelerini takip ediyorum. Bunları dosyalarına işliyorum. Önümde binlerce kişinin bıraktığı süreci gösteren dosyalar var. Bunlar eskiden tiryaki olanlara ait"  ifadelerini kaydetti.

 

Uzun süre sigara içtikten sonra bırakmak için kendisine gelen enteresan müşterilerinin de olduğunu belirten Metyar , "Destek almadan, kişilerin kendi iradeleriyle sigarayı bırakma oranları oldukça düşüktür,çünkü insanların alışkanlıklarını terk etmesi oldukça zordur. Biz bu desteği sağlamaya çalışıyoruz. Son 3 yıl içerisinde de sigarayı bırakan binlerce vatandaşımızın duasını almak bizi mutlu ediyor" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • isa metyar  (16.03.2016 18:56:53)

  bırakmak isteyenlere yardımcı olalım

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit