• resmi ilanlar

Seçmenlere öyle bir vebal yükledi ki!

2013-12-11 00:00:09

MHP İl Başkanlığı görevinde iken parti genel merkezi tarafından Bolu Belediye Başkan Adayı ilan edilen Şükrü Gülez, yerel seçim öncesi partisi üzerinde gerçekleştirildiğini savunduğu manipülasyonlardan yakındı. Adaylığında mecburiyet bulunduğu yönündeki iddiaları reddeden Gülez, MHP’nin yerel seçimlerdeki en iddialı parti konumunda olduğunu iddia etti ve MHP’li seçmenler için flaş bir açıklamaya imza attı: “MHP’li olup da ülkenin bu durumunda bize oy vermemek, önce Allah’a ihanettir, sonra kişinin partisine ve kendisine ihanetidir.”

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, partisinin il başkanlığı binasında dün saat 14.00’te bir basın toplantısı düzenledi. MHP’deki yerel seçim gündemini değerlendiren Gülez, ayrıca basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Gülez, MHP’de geçtiğimiz haftalarda yaşanan aday adaylık sürecini özetledi. Adaylık konusunda haftalarca Hüseyin ika isminin konuşulduğu partide bu beklentinin karşılanmaması üzerine yaşanan kriz süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Gülez, ayrıca kendisinin aday olması hususuna değindi. Gülez, açıklamalarında, “Geçmişten bugüne adaylık sürecimizle alakalı değişik manipülasyonlar yapılıyordu. Bütün bu yapılan farklı değerlendirmelere son vermek amacıyla bugün bu açıklamaları yapıyorum. Bundan bir buçuk ay önce Bolu’ya belediye meclis üyelikleri münasebeti ile istifalar neticesinde fesih duruma düşen il yönetimimizi tekrar yapılandırmak amacıyla genel merkezimiz tarafından görevlendirildim. Bu sürecin başlangıcı bu şekilde oldu. Kendi listemizi hazırlayıp, Genel Merkezimize onaylatıp, hızlı bir şekilde göreve başladık. İlk etapta arkadaşlarımızın arasındaki geçmişte var olan birlik ve beraberliği tekrar oluşturduk” dedi.

 

GÜLEZ, KAMUOYUNDA TARTIŞMALARA KONU OLAN GELİŞMELERE DEĞİNDİ

İsim vermeksizin MHP kamuoyundaki İka konusundaki beklentilere değinen Gülez, beklentinin karşılanmaması üzerine gelişen süreci şöyle özetledi: “Bunun neticesinde geçmişte üzerinde karar kılınan, deklare sağlanan bir belediye başkanı olacak arkadaşımızı adaylık için çıkmasını beklerken ani oluşan manevralar neticesinde farklı neticeler hasıl oldu. Arkadaşımız aday olmadı. Bunun neticesinde bizde aday arayışlarına girdik. Belirli insanlar üzerinde anlaştık. Bu arkadaşlarımıza gidildi. Bir kısmı kabul etmedi. Tabi hiç kimse hazırlıklı değildi. Bunun neticesinde bir kısım gittiğimiz arkadaşlar tarafından kabul görülmedi. Bunun haricinde başka arkadaşlarımız vardı bu işe talip olan. O arkadaşlarımızın adı gündeme geldi. Bu arkadaşlarımızda Bolu’da tanınılırlık ölçüsünde bir sıkıntı yaşayacaklardı. Yönetim Kurulumuz bu hususta bizim adımızı öne çıkardı. Bizde farklı bir amaçla buraya geldiğimizi, İl Başkanı olarak bu vazifeye devam etmek istediğimizi söyledik. Arkadaşlarımız Genel Merkeze iletmişler bu hususu bizim adaylığımız noktasında. Cuma günü Genel Merkeze davet edildim. Genel Merkezde Genel Başkanımız tarafından gelişen hadiseleri anlattım. Genel Başkanımızda bunların neticesinde bu yola benimle devam etmek istediklerini belirtti. Bizde kendilerinin bu değerlendirmesini emir olarak telakki ettik.”

 

GÜLEZ: “BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUMDA…”

Gülez, açıklamalarının devamında şöyle konuştu: “Bolu Belediye Başkanı Adayı olarak şu anda huzurlarınızda bulunuyorum. Tabi açıklama Genel Başkanımız tarafından Pazar günü yapıldı. Bu konu ile ilgili daha fazla spekülasyon yapılmaması amacıyla bu gün bu basın toplantısını yapıyorum. Bu vesile ile sevgili Bolu halkına bazı söylemlerde bulunmak istiyorum. Şükrü Gülez olarak, Milliyetçi Hareket Partisi olarak misyon ve vizyonun temel öğretilerini, felsefelerini ilke edinmiş belediye başkan adayı kardeşiniz olarak, katılımcılığa açık, ben değil biz diyen, sivil toplumu önemseyen, toplumsal gelişmelere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkan bir başkan olacağım. Değişim ve dönüşümü takip eden değil, bizzat gerçekleştiren, sosyal diyaloğa açık, dürüst, üretken, hizmet etmeyi seven, pratik, cesur, mütevazi, kendisiyle, kentiyle, kimliğiyle, kültürüyle, ülkesiyle barışık, kendini değil kentini Bolu’yu düşünen bir belediye başkan adayı olacağım. Dik duran ama diklenmeyen, insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi her zaman tek ve temel ilkem olacak. Marka Bolu için tek parti MHP diyorum. Biz MHP olarak 30 Mart 2014 seçimlerine son derece iddialı giriyoruz. Hazırlanıyoruz, hazırız da. Seçimin mutlak galibi de biz olacağız. Son derece iddialıyız. Bu hususta farklı spekülasyonlar yapılıyor. Seçimin favorisi biziz. Zaten MHP’li olup da ülkenin bu durumunda bize oy vermemek önce Allah’a ihanettir, sonra partisine ve kişinin kendisine ihanettir. Bu noktada herkesi hassas olmaya davet ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin temel felsefesinin ayaklar altına alındığı bir dönemde başka bir siyasi partiye belediye başkanlığı noktasında oy vermek demek kabul edilebilir bir durum değildir.”

 

GÜLEZ’İN ADAYLIĞINDA MECBURİYET SÖZ KONUSU MU?

Gülez, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “Adaylığınızda mecburiyet söz konusu mu?” sorusuna Gülez, şöyle yanıt verdi: “Hayır, zaten onu anlatmak istedim. İl Başkanlığı misyonunu yüklenmiş olmamız münasebetiyle bu işe talip olmadık. Buda bizim için şerefli bir görevdi. Yapılması icap eden onurlu bir görevdi. Bu görevi icra etmek için buradaydık. Her yere atlayan insan olmayı da sevmediğimiz için arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu işe soyunduk. Allah utandırmasın. Biz bu işten kaçacak insan değiliz. Üzerimize böyle bir görev arkadaşlarımız tarafından tevdi edildiği andan itibaren de bu işe talip olduğumuzu ifade ettik.” 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • dede  (11.12.2013 09:54:05)

  imama os.....sa cemmat sı...mış.bahçeli saçmaladıkça boludakı gölgeside ondan geri kalmak istemiyor.la size oymu verilir.kafayımı yedik biz.

 • ismail abi  (11.12.2013 01:02:09)

  sayın gülez ve partisi bu şekilde konuşmalarına devam ettiği sürece ne kendi partililerinden nede diğer vatandaşlardan bırakın oy almayı selam bile alamazlar...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit