• resmi ilanlar

İç savaş mağdurlarına el uzatıyorlar

2013-12-20 00:00:07

Bolu İHH Suriye’de yaşayan iç savaş mağdurları için yardım toplamak üzere kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde yardım bürosu açan İHH 20 gün boyunca özellikle çocuk kıyafetleri ve nakdi yardımların bu bürodan kabul edileceğini duyurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Bolu İl Temsilciliği Suriye’de iç savaş mağdurlarına yardım için yardım bürosu kurdu. Başlatılan kampanya kapsamında, yardıma muhtaç olan Suriyelilere destek vermek isteyen vatandaşlara çağrıda bulunuldu. İHH İnsani Yardım Vakfı Bolu İl Temsilcisi Fethi Sarımsakçı, “Hepinizin bildiği gibi Suriye’de üç yıldır devam eden bir iç savaş yaşanmaktadır. Bu süreçte binlerce insan ölmüş; onbinlerce çocuk anasız babasız, evsiz barksız kalmıştır. Önce açlık, şimdi de soğuk yüzünden binlerce çocuk maalesef hayatını kaybetmiştir. Burnumuzun dibinde bu acı gerçekler yaşanırken bizlerin duyarsız ve umarsız davranması mümkün değildir. ‘Bütün Müslümanlar kardeştir’. Ayetinin ve ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Hadis-i Şerifinin muhatapları olan bizler bu ilahi emirlere uymak zorundayız. Çünkü bugün bu kardeşlerimizin başına gelenlerin yarın bizim başımıza gelmeyeceğini kim bilebilir? İşte bu sebepten dolayı Türkiye genelinde Suriyeli kardeşlerimiz için başlatılan yardım kampanyalarının bir tanesini de Bolu İHH olarak siz hayırsever Bolulu kardeşlerimizin katkılarıyla bugün burada Tabaklar Mah. Tekel Sokakta (Kiler Market Karşısı) açıyoruz. Biz umut ediyoruz ki sizlerin iyilik adına, kardeşlik adına yaptığınız bu küçük yardımlar katlanarak büyüyecek ve o çaresiz kardeşlerimize umut olacaktır” dedi.

 

Sarımsakçı tüm Bolululara çağrıda bulunarak “Buradan bütün Bolulu kardeşlerimize çağrımız; Suriyeli kardeşlerimiz için açtığımız bu yardım bürosu 20 gün boyunca açık kalacaktır. Özelikle çocuk giyeceği başta olmak üzere her türlü ayni ve nakdi yardımlarınızla bu iyilik kervanına katkı verebilirsiniz. Şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ediyoruz” dedi. 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • indra gandi  (20.12.2013 14:57:43)

  La kardeşim siz hiç güvenmiyorum. Topladığınız mallar yerine ulaşmıyor. İndra gandi durumları yani. Hem arkadaş doğru demiş, Vandaki çocuklar bizim önceliğimiz değil mi?

 • Engin Özhan  (20.12.2013 08:29:36)

  Suriyeli çocuklardan önce Vanda üşüyen çocuklarımıza yardım yapsak ya... Suriyelilere anında kondurulan konteynırlar, Vanda hala soğukta tir tir üşüyen çocuklar... Hay sizin insanlığınıza, hay sizin Müslümanlığınıza....

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit