• resmi ilanlar

ELİNDE BELGE OLUP AÇIKLAMAYAN ŞEREFSİZDİR

2014-01-06 00:00:12

Seçime 3 ay kala Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 18. madde uygulamalarının araştırılması için Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban’a verdiği dosya yeniden tartışmaya açıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bugüne kadar hiçbir şikayet olmadığını söyleyerek, “O gün de dedim. Bugün de aynısını söylüyorum. Elinde bilgi belge olup da açıklamayan şerefsizdir” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 18. madde uygulamalarına ilişkin yolsuzluk olup olmadığını araştırılmasına yönelik AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban’a verdiği dosya yeniden gündeme geldi.  CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz, aradan aylar geçmesine karşılık dosyanın göz ardı edildiğini ve hiçbir açıklama yapılmadığını söyleyerek, “Dosyanın içinde ne olduğu açıklanmalı. Yoksa o dosyanın altında kalacağınızı biliyorum” dedi.

Bolu’da da temizlenmesi gereken bağırsak olup olmadığına ilişkin dosya içeriğinin seçimden önce kamuoyu ile paylaşılması gerektiğine dikkat çeken Erhan Beykoz, “Ülkemiz son dönemde çok ciddi ve zorlu bir süreçten geçiyor. Hükümet kanadının ‘bağırsakları temizliyoruz’ dediği söylemlerle doğru orantılı olarak bundan yaklaşık 1 yıl evvel bir dosya hazırlayıp Grup Başkanvekiliniz Sayın Burak Balaban’a vermiştiniz. Bu dosya, aradan bir yıl geçmesine rağmen ne oldu, sonuçları nedir, Bolu’da da temizlenmesi gerekenler bağırsaklar var mıdır, burası ile ilgili çalışmalar hangi aşamadadır artık şu son 3 ay kala Sayın Burak Balaban’ın konuyla ilgili ciddi bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Aksi halde o dosyanın altında kalacağınızı da biliyorum. Lütfen kamuoyunu daha fazla oyalamadan, bu dosyanın içinde ne var bütün Bolu bilinmesini istiyoruz” dedi.

BİZ ÜZÜM YİYENLERLE HER YERDE VARIZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şu ana kadar 18. madde ile ilgili hiç kimse ne Bolu Belediyesine, ne komisyona, ne bana benim şikayetim var diyen olmamıştır. Komisyon elindeki dosyaları irdelediğinde her alım satımla ilgili her tapu sahibine sordular. Hiçbir tapu değişikliği yapılan tapu sahibi, şikayetçi olmamıştır. Hatta komisyona ‘size ne’ demiştir. Bugüne kadar ne komisyona, ne de Bolu Belediyesine mağduriyetini belirten de olmamıştır. Böyle bir şeyi açıklarsak yanlış anlaşılırız diye CHP’li üyelere beraber inceleyelim dedik. Önce evet dediler, sonra da hayır dediler. Maksat üzüm yemek değil. Biz üzüm yiyenlerle her yerde varız. Sen hem üzüm yemeye gelmeyeceksin, hem de bu soruyu bir daha soracaksın. Ak Parti olarak bizim gurubumuza da, komisyona da 18. Madde uygulamaları ile bir talep gelmemiştir. CHP’ye gelen şikayet varsa, getirin onlara da cevap verelim. Şikayet yoksa adamlara zorla şikayet mi ettireceğim” dedi.

BELGE OLUP DA AÇIKLAMAYAN ŞEREFSİZDİR

Başkan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Elinizde bilgi, belge varsa açıklayın. Milletvekilleriniz bu konular üzerine çok konuştu. Elinde bilgisi belgesi olmayan şerefsizdir dedim. Kime dedim? Milletvekiline de, CHP yönetimine de, bu konuda köşe yazana da dedim. O gün de dedim. Bugün de aynısını söylüyorum. Elinde bilgi belge olup da açıklamayan şerefsizdir. Ben ulaşamadım. Hem bu konuda bizim üzerimize yolsuzluk, bilmem ne söyleyeceksiniz, hem de bir belge veya bilgiyi açıklayıp ortaya koyamayacaksınız. Biz beraber araştıralım, siz de işin içinde olun dediğimiz de ona da gelmediniz. Şimdi tekrar aynı şeyi söylüyorsunuz. Birileri Meclis üyesi olmak için fazla gayret ediyor. Onlara da yardımcı olabiliriz onu da söyleyelim”

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • İsmail Ünal  (06.01.2014 01:17:47)

  Peki o dosyada ne vardıda şimdiye kadar açıklanamadı acaba.Bu dosyanın içindekileri açıklayamayanda şerefsizdir o zaman.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit