• resmi ilanlar

“Muhtarlık ticarethane gibi görülmemeli”

2014-02-10 00:00:06

Belediye Başkanlığı gibi muhtarlık seçimlerinin de Bolu’da hareketli geçeceğe benziyor. İhsaniye Mahallesi’nde 3 adayın yanı sıra Ünsal Toylan da adaylığını açıklayarak, “Muhtarlık ticarethane gibi görülmemelidir. Muhtarlık özveri ister ve halka hizmet etmek için yapılır” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

İhsaniye Mahallesi için de bir kadın aday göreve talip oldu. Mahallede kadınlara yönelik faaliyetlerin geliştirilmesi ve mahalle görünümünün kadın zerafeti ile birleştirilmesi gerektiğini söyleyen Ünsal Toylan, muhtarlık görevinin ticarethane olarak görülmemesi gerektiğini dile getirdi.  

Doğma büyüme 50 yıldır İhsaniye Mahallesinde yaşayan Ünsal Toylan, mahalle sakinleriyle katılımcı bir yönetimi hedeflediğinin altını çizerek, “1963 yılında İhsaniye Mahallesi’nde doğdum. İlkokulu Milli Egemenlik, Ortaokulu Atatürk Ortaokulu’nda ve liseyi de Bolu Atatürk Lisesi’nde tamamladım. 1980 yılında YSE Bölge Müdürlüğünde çalışmaya başladım. 2009 yılında da İl Özel İdare Müdürlüğü’nden emekli oldum. Emekli olduktan sonra da 4 yıl Milli Egemenlik İlkokulu’nda Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptım.  2 çocuk annesiyim. Amacım mahalle sakinlerinin gönüllü katılımlarıyla ortak ihtiyaçları belirlemek ve mahallenin yaşam kalitesini yükseltmektir. Belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkileri yürütmek ve mahalle ilgili konularda katılımcı bir yönetim geliştirmek istiyorum. Tabi mahalle sakinlerimizin teveccühleri ile muhtar olarak seçilirsem muhtaç, yaşlı, engelli ve kimsesizlere yönelik özel ihtimam göstererek, onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler geliştirmek istiyorum” dedi.

50 yıldır mahallede yaşadığı için mahallenin tüm sorun ve eksiklerine vakıf olduğunu ifade eden Ünsal Toylan, “Mahallede benden büyüklerimin aday olmam konusundaki ricasını değerlendirerek, İhsaniye Mahallesine muhtar adayı olmaya karar verdim. Muhtarlık ticarethane gibi görülmemelidir. Muhtarlık özveri ister ve halka hizmet etmek için yapılır. Her zaman verdiğim sözlerin arkasındayım” diye konuştu.

3 bine yakın seçmeni olan İhsaniye Mahallesi’nin köklü bir mahalle olduğunu ve ticari hayatının da oldukça gelişmiş olduğuna dikkat çeken Ünsal Toylan, “İlk olarak mahalleyi kalkındırmak amacındayım. Söz verip yapamamak gibi bir durum söz konusu olamaz. 2 dönemdir mevcut muhtarımızın bir kez kapımızdan geçtiğini görmedim. Şu an ki muhtarımızda eksiklikler olduğunu düşündüğüm için aday olmaya karar verdim. Çok eksiklerimiz var mahallede. Diğer mahallelerle karşılaştırıldığında da bu eksikler daha çabuk göze çarpıyor. Güzel şeyler yapmak istiyoruz. İyi niyetli olarak yola çıktık. İleride de güzel birkaç projemizi mahalle sakinlerimizle paylaşacağız” dedi.

 

Özellikle mahallede yaşayan kadınlara yönetimde de büyük görevler düştüğünü ifade eden Toylan, “Biz hep çalışan üreten kadınlarız. Artık kadınlarımızın çoğu çalışıyor. Biz İhsaniye Mahallemizde bulunan parka bir stand açıp kadınların el emeğinin satışını sağlamasını istiyoruz. Onların en önemli isteklerinden biri bu. Yangın mutfaktan başlıyor. Bu yüzden ilk olarak kadınlarımızın güçlenmesini önemsiyoruz” dedi. 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • huni  (10.02.2014 22:08:40)

  Muhtar adayları size gelmeden siz onların yanlarına giderek secim havasını solursanız daha güzel olmaz mı. NOKTA.

 • huni  (10.02.2014 13:41:03)

  Bu mahallede 3 aday var. umarım iki adaya da aynı eşit şartlarda yer verirsiniz. Yoksa bu gazetenizin imajını zedeleyebilir. Editör:Express gazetesinin adresi künyemizde yazıyor.kapılarımız ardına kadar tüm halkımıza ve adaylara açık NOKTA.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit