• resmi ilanlar

MHP’li Gülez: Bu korku düzeni bitecek

2014-02-11 00:00:08

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, yerel seçim çalışmalarına Borazanlar Mahallesinde devam etti. Borazanlar Mahallesi esnaflarını ve evleri ziyaret eden Gülez, vatandaşların sorunlarını dinleyerek 30 Mart yerel seçimlerinde destek istedi. Gülez, öne çıkan açıklamasında, “30 Mart’ta Bu korku düzeni bitecek” dedi.

 

Borazanlar Mahallesinde hızla büyüyen bir inşaat sektörü oluştuğunu dile getiren Gülez; “Borazanlar Mahallesi İlimizin en hızlı şekilde büyüyen Mahallelerinin başında geliyor. Bu büyümeyle birlikte yeni inşaatlar ve binalar yapılıyor. Fakat ana caddeler dışında ara sokaklara baktığımızda bütün yollar çamur içerisinde. Yani Belediye Mahallenin bu büyümesine ayak uyduramamış. Ara sokaklar yapılmamış. İnsanlar evlerine çamurlar içerisinde yürüyerek gidiyorlar. Bir bölgeyi imara açtığınız zaman öncelikle belediye olarak kendi görevinizi yapıp alt yapıyı tamamlamalısınız. Aksi halde düzensin bir büyüme ortaya çıkar ki, Borazanlar Mahallesinde de bunu görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“VATANDAŞ NE İSTİYORSA O OLACAK”

Borazanlar Mahallesinde yaşayan vatandaşların eski cezaevinin bulunduğu arsa ile ilgili tedirginlikleri olduğunu söyleyen Gülez; “Vatandaşlar bu alanın ne olacağı konusunu bize soruyorlar. Bu alana Adliye Sarayı yapılacaktı ama belediye bunu engelleyerek Adliye Sarayını eski terminalin olduğu alana aldırttı. Şimdi buradaki vatandaşlar bu alanın ne olacağı konusunda bir bilgi sahibi değiller. Bu mahalle yıllarca cezaevinin çilesini çekti. Eğer bu alana bir yatırım yapacaksanız bu çileyi çeken vatandaşların fikrini almak zorundasınız. Birçok vatandaş bu arsanın yeşil alan olarak yapılmasını ve Mahalleye dinlenecekleri, bir parkın yapılmasını istiyor. Biz göreve geldiğimizde bu düşünceleri ve fikirleri muhakkak dikkate alacağımızı söylüyoruz. Vatandaşlarımızın isteyemediği bir şeyi asla dikta etmeyeceğiz” cümlelerini kullandı.

"BASKILAR SONA ERECEK"

Ulusal anlamda yaşanan baskının paralelinde ilimizde de mevcut yönetim tarafından baskıların yapıldığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez; “Bir çok vatandaşımız belediyeden gördüğü baskıdan şikayet ediyorlar. ‘Ne olur bizi kurtarın’ diye bize söylüyorlar. Bunlar çok üzücü olaylardır. Düşünün halk belediyedeki yönetimden kurtulmak için yalvarıyor ve dua ediyor. Çünkü bahçesi zorla alınmış, evinin önündeki ağaçları zorla kesilmiş. Yolu genişleteceğiz diye insanlara sormadan kafalarına göre davranmışlar. Vatandaşlar korktuğunu ve yargıya dahi gidemediklerini söylüyorlar. Eğer yargıya gidersek üzerimize daha çok gelirler diye endişe ettiklerini dile getiriyorlar. Yani vatandaşın güveneceği kimse kalmamış. Artık bu baskıcı düzenin biran önce bitmesi gerekiyor” dedi.

   

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit