• resmi ilanlar

“Zamların muhatabı değiliz, halkımızın hep yanındayız”

2014-02-14 00:00:09

Bolu Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz emlak vergisine esas emlak beyan değerlerinin yasal komisyon tarafından belirlendiğini ifade ederek, “Konunun belediyemizle alakası yok. Bu konuda mağdur olduklarını düşünen vatandaşımıza belediye olarak her türlü hukuki desteği vereceğiz, vatandaşımızın yanındayız” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz seçim çalışmalarına kalabalık bir partili grubu ile Çıkınlar Mahallesi’nde devam etti. Çıkınlar Mahellesi’nde kurulan Perşembe pazarında vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, kapalı Pazar yeri projesinin kısa bir süre sonra hayata geçeceğinin müjdesini Pazar esnafına ve vatandaşlara verdi.

4 yılda bir yapılan ve 2014 yılı için belirlenen arsalara ve araziye ait asgari ölçüde birim değer tespitine ilişkin emlak vergisine esas emlak beyan değerlerinin tespiti ile ilgili iddialara cevap veren  Bolu Belediye BaşkanıAlaaddinYılmaz, “Seçime dönemine girdiğimiz bu dönemde bütün siyasi aktörler ve siyasi aktörlere destek olma arzusunda olan basın yayın kuruluşlarının bazıları Bolu Belediyesi ve Alaaddin Yılmaz’ı tenkit etmek ve onu suçlamak için hiç akla gelmeyecek yollara başvuruyor. Dört yılda bir kanun gereği Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın genelgesi doğrultusunda kurulan komisyonca emlak arazi bedellerini, Bolu Belediyesi fahişçe arttırdığı yönünde kamuoyuna yanlış beyanlar vererek kandırmaktadırlar. Bu artışların Bolu Belediyesi ile kesinlikle bir ilgisi yoktur” dedi.

“BOLU BELEDİYESİ OLARAK VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

Bu konuda mağdur olduklarını düşünen vatandaşın her zaman yanında olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz, ”Biz hep yalan, iftira ve çirkin saldırılara maalesef cevap vermek zorunda kalıyoruz.4 yılda bir yapılan emlak ve arsa değer tespitlerinde yanlışlık olduğunu düşünen vatandaşlarımız haklarını arasınlar. Her ne kadar emlak değerleriyle ilgili Bolu Belediyesi tarafından bir arttırım yapılamamış, söz konusu artışlar bizim dışımızda belirlenmiş ise de şayet burada vatandaşların aleyhine bir artış var ise Bolu Belediyesi olarak vatandaşımızın yanındayız” dedi.

“HUKUKİ DESTEK SÖZÜ”

Açıklamasının sonunda siyasi şov malzemesi olmayacaklarını belirten sözlerine şöyle devam etti;

”Biz siyasi şov malzemeleri ile uğraşmayız. Biz 10 yıldır vatandaşımızın hizmetkarı olduk; bugünden sonrada hizmetkarlığımıza devam etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızdan emlak değer artışlarının yüksek olduğunu düşünenler mağdur olduklarını iddia edenler her türlü yasal yolla hakkını aramalıdır. Bolu Belediyesi’nde  444 26 58 Bol-Hizmet noktasına şikayetlerini bildirsinler biz araştırmasını yapalım. Bolu Belediyesi’nin internet sitesine girerek aynı şekilde emlak vergilerinin sorgulanmasını istesinler. Bizde oluşturduğumuz komisyonla bu bilgilerin tamamını toplayalım 1 ay içinde bunlar üzerinde çalışma yaptıktan sonra mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderelim. Bu konuda belediye olarak vatandaşımıza her türlü hukuki desteği vereceğimizi ve vatandaşımıza yardımcı olacağımızı açıkça beyan ediyorum. Bu konuda mağdur olduğunu iddia eden tüm vatandaşlara belediyemizin kapısı sonuna kadar açıktır. Bu şovlardan vatandaşımız ve Bolu bir şey kazanmadığı gibi yine bir şey kazanmayacaktır” şeklinde konuştu.

                                                                                                   

 

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • kadir  (15.02.2014 08:35:16)

  ya hükümet sizsiniz iktidar sizsiniz zamlar yüzde 500 yüzde 600 yapılınca bizimle alakası yoktur diosunuz iyi güzel çalışma yapıyosunuzda milletin parasını bu kadar sömüren bi devlet daha iyi yerlere gelmeliydi kendinize ve yandaşlarınıza çalışmayın türkiye cumhuriyeti için çalışın

 • bir bolulu  (14.02.2014 21:48:35)

  zaten bu ülkede devletten hiç kimse hiçbirşeyin muhatabı değil nasılsa...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit