• resmi ilanlar

55 öğrenciye daha laptop

2014-02-15 00:00:07

Bolu Belediyesi eğitime yüzde yüz destek sloganıyla yaptığı çalışma kapsamında Bolu Merkez İlçedeki lise ve dengi okullardan mezun olan ve 2013-2014 öğretim döneminde üniversitelerden birine yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptırmış 55 öğrenciye dizüstü bilgisayar dağıttı.

Dizüstü bilgisayar dağıtımı için Belediye önünde düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Bolu AK Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bir üniversite, bir doktora öğrencisinin kendi belediyesi tarafından ödüllendirilmesi memleketimizin hangi noktalara geldiğini göstermektedir” dedi.

2014 yılı Bolu yılı etkinlikleri kapsamında Bolu Belediyesi önünde 2013-2014 öğretim döneminde üniversitelerden birine yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptırmış 55 öğrenciye dizüstü bilgisayarları düzenlenen törenle teslim edildi. Törende bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, “Bolu’da herhangi bir liseden mezun olup yükseköğrenim yapan öğrencilere laptop dağıtan tek belediye Bolu Belediyesidir. Yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere ilk defa bu sene laptop veriyoruz. Bütün amacımız ülkemizi emanet edeceğimiz gençliğimizi iyi yetiştirmek onlara eğitim konusunda destek olmaktır. Gençlerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Belediye Başkanımızı bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu karşılaştığımız tablo beni de çok heyecanlandırdı. Bir üniversite, bir doktora öğrencisinin kendi belediyesi tarafından ödüllendirilmesi memleketimizin hangi noktalara geldiğini göstermektedir. Bu konuda emeği geçen herkese minnettarız. Ülkemizin tanıtımına bu büyük medeniyetin yarınlara taşınmasında gençlerimiz aracılık edecek. Eğitimle teknolojinin birleşmesiyle, hükümetimiz akıllı tahtalarla, bir taraftan laptoplarla dünyada bilgi yarışında önde olmaya çalışıyor. Biz geleceğimiz olan gençlerimizden çok büyük başarılar bekliyoruz. Biz dünyanın ilk 100 üniversitesinde, Türkiye’den beş üniversitenin yer almasını istiyoruz. Memleketimizin yarınları bu güzel ellerde olacak. Sizleri kutluyorum Allah zihin açıklığı versin” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Tacettin  (15.02.2014 20:11:50)

  Eyyy Belediye Başkanı senin görevin laptop dağıtmak değil. Üzerine vazife olan işleri yap. Yapamayacağını biliyorum. Yeni yapılan yol ve kaldırımlar. Ortada. Kamu kaynaklarını heba ediyorsun. Allah katında ve bu dünyada bunların hesabını vereceksin.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit