• resmi ilanlar

Mısırlıoğlu, yeni sanayi sitesini sordu

2014-02-15 00:00:10

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Sanayi Esnafından destek istedi. Yeni sanayi sitesi yapımı için toplanan paralara değinen Mısırlıoğlu, “Önce 23 trilyon toplanan paranın hesabını BESOB ve belediye vermek zorunda” dedi.

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, CHP Milletvekili Tanju Özcan ve kalabalık bir partili grubuyla birlikte sanayi esnafıyla bir araya geldi.

Mısırlıoğlu Sanayi esnafına yönelik şu açıklamayı yaptı; “30 Mart’tan sonra Bolu’nun yeni belediye başkanı olduğumuz takdirde önce esnafımızla el ele, kol kola geçmişe dönük paraların hesabını soracağız. Sanayi esnafımız, 2 gün önce hiçbir siyasinin olmayacağı bir toplantı düzenlemek istemişler. Ama burada belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkilileri, sanayi esnafı birebir görüşmek isteyerek bu toplantıya iştirak etmiş ve esnafları çileden çıkartmışlar. Bizler sanayici esnafımızın yanına defalarca geldik. Bugün itibari ile ise seçime 43 gün var. 43 gün kalan süre içerisinde sanayici esnafımızı ziyaret ediyoruz. Burada ciddi bir belirlisizlik vardı, bu belirsizliğin olduğunu defalarca belirtmiştik. Toplanmış olan eski parayla 23 trilyon kadar bir paradan bahsediliyor ve bu paranın akıbeti aylar geçmesine rağmen hala belli değil. Bu paraların nerede toplandığı, hangi hesapta toplandığı toplanan paraların yasal faiz uygulanıp uygulanmadığı, TOKİ’ye ne kadar bir bedel ödendiğini, ne kadarının kaldığı hiç kimse tarafından bilinmiyor” dedi.

Mısırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılacak olan yeni binaların maliyeti ile ilgili de bir bilgi yok. Arsasının ne olacağı, binasının ne kadara mal olacağı ile ilgili bir birim fiyatı yok. Bu kadar belirsizlik içerisinde seçim arifesinde vatandaşımız sandığa gitmeden 10 şubat ile 14 şubat arasında 4’er bin lira daha bir bedel isteniyor. Bu istenen 4’er bin lira bedel ise şahısa göre isteniyor. Vatandaş, bir dükkan daha alsa 4 bin lira isteniyor. 10 dükkan daha almış olsa da 4 bin lira isteniyor. Bu biraz da bir berberle bir süper marketin birbiri ile yarışmasına benziyor. Burada küçük esnafı koruyup kollayan yönetim anlayışının olmadığı bir gerçek ve bu esnafı mağdur etmekten başka bir şey değil.

 Burada esnaflarımız bize şunu söylüyor;  ‘Hiçbirimiz bu parayı ödemeyeceğiz ve bu işin takipçisi olacağız ‘diyorlar. Ben haklı olduklarını ve sonuna kadar arkalarında olacağımın sözünü veriyorum. Önce 23 trilyon toplanan paranın hesabını BESOB ve belediye vermek zorunda. Toki’ye neyin ödendiğini ifade etmek zorunda. Sonrasında yoluna bakmalı sanayi esnafı. İnşallah 30 Mart’tan sonra Bolu’nun yeni belediye başkanı olduğumuz takdirde önce esnafımızla el ele kol kola geçmişe dönük paraların hesabını soracağız. Kuruşuna zarar gelmemesi için hesabını yapacağız. Sonrasında ise esnafımız taşınmak istiyor mu burada mı kalmak istiyor, buranın güzelleşmesini mi istiyor. Onların kararları ne olursa biz bunu uygulayacağız. Sakın ola ki sanayi esnafımızın kafasında bir soru işareti olmasın" diye konuştu.

 

Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Acaba ‘mevcut başkan gider sizler gelirseniz yeni bir belediye başkanı gelirse bizim paralarımız kaybolur gider mi’ endişesine sakın kapılmasınlar. Çünkü devlette devamlılık esasıdır. Kişiler gelir geçer, önemli olan kurum ve makamdır. Bizler bunun sonuna takipçisi olacağız. Tabii ki taşınmak isteyen esnafımız olduğu gibi burada kalmak isteyen esnafımızın da olduğunu biliyoruz. Bu esnaflarımızın da bir tedirginliği var. Taşınmaları durumunda da hiçbir mülklerine zarar gelmeyecek, eğer bir şey yapılacak ise onların kararı onların kazançlı olacakları şekilde yapılacaktır. Esnaf ne derse biz belediye başkanı olduğumuz takdirde onların kararını uygulayacağız.”

YORUMLAR  (Toplam 5 yorum)

 • Barış Karakoç  (16.02.2014 22:14:27)

  Mehtap Hanım; hırsızın, rüşvetçinin kolgezdiği, ayakkabı kutusu ile milyon dolarları götürenlerin serbest kaldığı, generallerimizin düzmece belgelerle müebbet hapise mahkum edildiği şu ortamda sığınılacak tek mekan CHP kalmıştır. Size ve ekibinize inanıyor ve güveniyorum. Dualarım sizinle. Başarılı olacağınıza inanıyorum.

 • gerçek  (16.02.2014 20:39:38)

  timur ve bolulu olarak yazanlar akp nin pisliğini göremediniz galiba.hala.chp belediyeciliğini sorguluyorsunuz.vay halinize vay.size acımak yerine gavura acırım daha iyi.yetim hakkı kul hakkı yiyene sahip çıkan sizler acınmayı bile hak etmiyorsunuz.son çırpınışlarınız bunlar.ilk önce yerel seçim sonrası genel seçim ve sizin gibi düşünenlerin sonu olacak Allah ın izni ile.

 • eryamanlı  (16.02.2014 00:45:50)

  Sizi seviyoruz ve başarılı olmanızı canı yürekten diliyoruz.

 • timur  (15.02.2014 16:09:33)

  mehtap hanım sanayi yi iyice bir gezmemiş galiba hala sanayi sitesinin taşınıp taşınmayacağını sorguluyor çarpık yapılaşmayı çevre kirliliğini pislik içindeki sanayi sitesini göremiyor CHP belediyeciliği işte bu.

 • bolulu  (15.02.2014 11:31:17)

  tam şovmensin beeee

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit