• resmi ilanlar

Ak Parti'den gövde gösterisi

2014-02-15 00:00:12

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere belediye başkan adayı olarak katılacak Ak Partili siyasi isimleri kamuoyuna tanıttı. Yüzlerce partilinin doldurduğu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu miting meydanlarını aratmayan görüntülere sahne oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun da katıldığı tanıtım töreninde konuşan İl Başkanı Ömer Sayın, Bolu’daki on iki seçim bölgesinin tamamında 30 Mart’ta zafer elde etmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun tören konuşmasının gündeminde 30 Mart yerel seçimlerinin yanı sıra 17 Aralık operasyonları da yer aldı. “Bu operasyonların niçin yapıldığını biliyoruz” diyen Soylu, 17 Aralık’ın gelişen Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik bir operasyon olduğunu savundu ve partisine yönelik gerçekleştirildiğini savunduğu linç kampanyalarına yanıt verdi: “Kimse sabrımızı sınamasın!”


Haber: Mehmet KORKUSUZ

 

AK Parti Bolu İl Başkanlığı, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere belediye başkan adayı olarak katılacak isimleri kamuoyuna tanıtmak üzere dün saat 14.00’te 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenledi.

Törene Ak Parti Genel Merkezi’nden ARGE’den sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu katıldı. Törende, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri ile yeni dönem adayları ve çok sayıda partili yer aldı. Törende bulunan isimler arasında ayrıca, Ak Parti 22’inci Dönem Milletvekili Mehmet Güner ile 22’inci ve 23’üncü Dönem Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’te bulundu.

Törenin açılış konuşmasını İl Başkanı Sayın yaptı. Konuşmasının hemen başından itibaren yerel seçimlere vurgu yapan Sayın, “30 Mart Yerel Seçimleri’nde on iki belediyeyi de kazanarak, Ak Parti’nin yeni bir zafere imza atacağı gün olacak” dedi.

Açıklamalarında, Ak Parti’nin hizmetin adresi olan bir parti olduğunu belirten Sayın, “Ak Parti ilkelerinden, inançlarından, geleneklerinden vazgeçmeyen, milletine hizmetkar olan bir partidir ve tektir” diye konuştu.

 

SAYIN, AK PARTİ’DEKİ ADAY BELİRLEME SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Açıklamalarının devamında, partisindeki aday belirleme süreçlerine de değinen Sayın, şöyle konuştu: “Yoğun bir süreçten geçtik. Belediye başkan adaylarımızın tespiti, belediye meclis üyelerimizin tespiti, il genel meclis üyelerimizin tespiti, bizi yoğun düşündüren ve titiz çalışmamızı gerektiren bir süreçti. Bu noktada il teşkilatı olarak, milletvekillerimiz ve biz, teşkilat sorumluluğu içerisinde beldelerimizde ve ilçelerimizde kamuoyunda en çok karşılığı olan ve bu işi en çok yapabileceğine inandığımız insanlar üzerinde aday tespiti noktasında çaba sarf ettik. Hiçbir belediye başkanı, hiçbir milletvekili ya da biz en iyisi olduğumuz için burada değiliz. Nasibin ne olduğunu bilen insanlarız. Şunu net olarak belirtmek isterim ki, adaylık tespitleri sürecinde her ne kadar genel merkezimizin aday göstermesi bizim parti tüzüğümüzde yazılmış olsa bile, bizde teşkilatlar olarak ortak istişare ve akıl yolu ile bu tespitleri yapmaya gayret ettik. Bütün ilçelerimizde ve beldelerimizde kamuoyu yoklamaları yaptık. Anketlerde bütün aday adaylarımızı vatandaşlarımıza sorduk. Teşkilat temayülleri yaptık. Temayüllerden, anketlerden aldığımız neticeleri genel merkezimize ilettik. Genel merkezimiz en sonunda kendi yorumlarını da katarak bir karar verdiler ve o kararı başımızın üzerine taç ettik. Bundan sonra il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri listeleri hazırlama süreci devam eden bir süreç. Arkadaşlar, biz sorumluluğumuz gereği duygularımız ve hissiyatımızla hareket edemeyiz. Vicdanımızı bir kenara bırakamayız.”

 

AK PARTİ’DE HEDEF ON İKİ BELEDİYE

Açıklamalarının son bölümünde, ana muhalefet partisi CHP’yi eleştiren ve partisinin yereldeki seçim hedeflerini ortaya koyan Sayın, “Önümüzde bir buçuk ay gibi bir zaman var. Bizim bir görevimiz var milletimizi Ak Parti hizmeti ile tanıştırmak. Milletimizi bu hizmetten mahrum bırakmamak. Bu bizim için bir teklif değildir bir mecburiyettir. Bu günden itibaren 30 Mart akşamına kadar her yerde her alanda kapı kapı dolaşmak her seçmenin elini sıkmak  ve onların gönlüne giden bir sevgi köprüsü oluşturmak zorundayız. CHP’nin bu millete bu güne kadar verdiği hiç bir şey olmamıştır. Bundan sonrada verecek hiç bir şeyi yoktur. İnsanlar hizmetin kalitesinin Ak Parti ile ne kadar yükseldiğinin farkında.Toplantımızın partimize ve Bolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu toplantıdan bir buçuk ay sonra 12 belediyenin 12’sini de alarak daha coşkulu bir şölen gerçekleştirmeyi diliyorum” sözleriyle kürsüden ayrıldı.

 

“BOLU’YU NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORUZ”

Sayın’ın ardından kürsüye davet edilen Milletvekili Küpçü davet edildi. Küpçü, yaptığı konuşmada,“Bizler Bolu’yu nakış nakış işledik. Biz Gerede’yi nakış nakış işledik, Biz Göynük’ü, 8 ilçemizi, 3 beldemizi Bolu Merkezi’mizi nakış nakış işledik. Bir şairin şiiri gibi, aşığın mektubu gibi. Mecnun’un leylasına, aşkı gibi sahiplendik. Biz inşallah bu süre sonunda bu milletle beraber, şehri nakış nakış işleyen, milletin efendisi değil, hizmetkarı olan, zihniyetle yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

 

AK PARTİ DEMEK, AŞK DEMEK, SEVDA DEMEK, MİLLET DEMEK”

Milletvekili Ercoşkun ise törendeki konuşmasında, Dünyada hiçbir partiye nasip olmayacak şekilde kurulduğu ilk yılda iktidara gelen Ak Parti, bugün yeni bir seçim sürecinde milletimizin karşısında. Ak Parti bugüne kadar, eğer başarılı olduysa, Ak Parti bugüne kadar Türkiye’de yapılamayanları yaptı, ülkeyi bir noktadan alıp başka bir noktaya getirdiyse, bunda tabi ki en büyük pay genel başkanımızın Başbakanımızın” ifadelerini kullandı.

Ercoşkun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler milletvekilleri olarak TBMM’deki görevlerimiz vesilesi ile belli bir mesai harcamak zorundayız. Bu mesai sebebiyle, belki şu anda sahada sadece hafta sonları sizlerle birlikteyiz. Bizim bir sorumluluğumuz var. Biz bu ülkenin evlatları olarak TBMM’de yasama faaliyetlerini gerçekleştirmek zorundayız. Biz seçimlerden sonra seçim zamanıymış gibi sizlerle birlikte vatandaşlarımıza gittik. Köylerimizin tamamını sizlerle birlikte gezdik ve gezmeye de devam ediyoruz. Çalışmaları muhalefet partileri gibi seçim zamanı yapmadık. Bundan sonra meclis çalışmaları ara verir vermez hep beraber sizlerle sahada olacağız. Biz biliyoruz ki, Ak Parti demek, aşk demek, sevda demek, millet demek.”

 

SOYLU’DAN 17 ARALIK DEĞERLENDİRMESİ

Milletvekillerinin ardından törendeki son konuşmacı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu kürsüye davet edildi. Yerel seçimlerin üzerinde durduğu konuşmasında, “30 Mart’taki yerel seçimlerde sadece belediye başkanları seçilmeyecek. Sadece bir seçim yapılmayacak, 30 Mart’ta bu millet bir karar verecek” diyen Soylu, açıklamalarında 17 Aralık operasyonlarına değindi. Geçmişten verdiği örneklerle 17 Aralık operasyonlarını yorumlayan Soylu, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın kendi dönemlerinde basın tarafından linç edildiğini, onlar içinde evlerinden para çıktığı yönünde spekülasyonlara imza atıldığını söyledi. Soylu, bahsettiği dönemlerle bugün yaşananların birebir örtüştüğünü savunarak, mili irade vurgusu yaptı ve 30 Mart’ta gerekli yanıtın millet tarafından verileceğini belirtti.

“KİMSE SABRIMIZI SINAMASIN!”

17 Aralık operasyonlarına yönelik yorumlamalarında, “28 Şubat’ı tamamlamak istiyorlar. Birileri de bu işe alet oluyor” ifadelerine yer veren Soylu, şunları söyledi: “Bizim edebimizi yanlış anlıyorlar. Bizim edebimizi, tevazumuzu, bizim söz söylememe kabiliyetimizi yanlış anlıyorlar. Kimse yanlış anlamasın. Kimse de sabrımızı sınamasın! Biz sandığı biliriz. Biz demokrasi üzerinden mücadele gerçekleştiren bir anlayışa sahibiz. Bu operasyonların niçin yapıldığını biliyoruz. Çözüm süreci en son safhasındaydı, baltalamak istediler. Bir taraftan üçüncü boğaz köprüsünün temeli atılmıştı, baltalamak istediler. Tesadüf mü sizce? Baltalamak istediler Türkiye’yi. IMF’ye borcu bitmiş Türkiye’yi. Amerika’dan Dubai’ye kadar ki hattı merkezi olan hava limanı işletmeciliği yapabilecek Türkiye’de İstanbul’da yapılacak olan 150 milyon yolcu kapasiteli ve her yıl 1 milyar Euro ülke hazinesine girebilecek üçüncü hava limanı projesini baltalamak istediler. Baltalamak istediler, yeni Türkiye’yi, büyüyen Türkiye’yi baltalamak istediler. Ama bu ülke buna müsaade etmeyecek. 30 Mart tarihinde bu büyük millet gücünü ortaya koyacaktır. 1960 darbesi oldu ya, 1965 seçimlerinde bu millet nasıl ferasetiyle birlikte darbenin bir bölümünü tasfiye ettiyse, nasıl 80 darbesi olmuş 1983 yılında rahmetli Özal’la darbe anlayışını toprağa gömmeye çalışmışsa, bu millet nasıl 28 Şubat’ı, nasıl bu ülkenin sıkıntılarını ekonomik problemlerini 3 Kasım 2002’de nasıl bir oy pusulası ile tasfiye etmişse, bu millet yine buna mahirdir.

SOYLU’DAN FLAŞ ANKET YORUMU: AÇ TAVUK KENDİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDERMİŞ!

17 Aralık operasyonları sonrası bazı basın kuruluşlarının hükümetlerine yönelik yaklaşımlarını da eleştiren Soylu, yapılan anketler üzerinden isim vermediği bazı basın kuruluşlarını eleştirdi. Soylu, şöyle konuştu: “17 Aralık’tan sonra dediler ki, Ak Parti 40’lara düşer, 35’lere düşer. Hani bir gazete var. Bir araştırma yaptırmış. Kaç göstermiş Ak Parti’yi? Yüzde 35. Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş. Bu kadar Cumhuriyet Halk Partisini desteklerseniz, tarih bunun hesabını sizden sorar. Ama bu millet 30 Mart’ta sandıklarda Başbakanına sahip çıkacaktır.”

Soylu, açıklamalarının devamında,  parti teşkilatlarına çağrıda bulundu. Soylu, “Çok çalışmak, çok gayret göstermek ve milletimize bunları anlatmak lazım. Küsmeyin, kırılmayın, birbirinize sırt dönmeyin. Birbirinizden güç bulun” dedi. Soylu konuşmalarının ardından yerel seçimleri kazanmak üzere partililerden söz istedi. Aldığı sözün ardından Soylu partilileri selamlayarak sahneden ayrıldı.

VE AK ADAYLAR SAHNEDE

 

Törenin sonunda, Bolu Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz, Dörtdivan adayı Hasan Uzunoğlu, Gerede adayı Mustafa Allar, Göynük adayı Kemal Kazan, Kıbrıscık adayı Kemal Aktaş, Mengen adayı Ramazan Albaş, Mudurnu adayı Metin Soygür, Seben adayı Süleyman Özbağ, Yeniçağa adayı Recayi Çağlar, Taşkesti adayı Saim Çevik, Karacasu adayı İrfan Denizli, Gökçesu Vahit Aydı alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. Özgeçmiş bilgileri ve siyasi yaşamlarının ayrıntıları salondaki katılımcılar için aktarılan siyasi isimler, ardından sahnede el ele kol kola partilileri selamladı. 

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • Fatma Bileyici  (16.02.2014 22:24:27)

  Bu yaşanan olaylar Ak Partinin gerçek yüzünü göstermiştir. Bize düşen görev ülkesine ve değerlerine sahip çıkan, PKK ile pazarlık masasına oturmayan, din-iman-türban sömürüsü yapmayan partilere ve Boluyu sömürmeyecek adaylara oy vermektir.

 • gerçek  (16.02.2014 16:23:51)

  aslında parti kara bir parti.ama adına nasıl ak demişler anlamadım.hevesiniz kursağınızda kalacak.acınacak halinize gösteri yapıyorsunuz.ama artık halk bunu yemez yemez yemez.

 • Eryamanlı  (16.02.2014 00:43:38)

  AK adaylar... Güldürmeyin insanı...

 • S. Erdemli  (15.02.2014 20:09:29)

  Acınacak haldesiniz. Partinizin mensuplarının ülkemize yaşattığı skandallar sağır sultan tarafından duyulmuşken hala utanmadan konuşabiliyorsunuz. Başbakanın medyaya müdahaleleri, villalar, Bilal oğlanın gemicikleri, ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar... Daha sayayım mı? Utanın biraz... Utanın...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit