• resmi ilanlar

Uzlaşamayan siyasiler bedeli ağır iddiaya tutuştu

2014-02-15 22:00:00

CHP Milletvekili Tanju Özcan ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında Mudurnulular Derneği yeni hizmet binasının açılış töreninde başlayan polemik, ikili arasında tansiyonu yüksek konuşmalara sahne olunca sonucu siyasi açıdan ağır bir iddiayla sonuçlandı. Bolu siyasetinin uzlaşamayan iki ismi arasında geçen diyalogların tüm ayrıntıları Bolu Express’te!

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Mudurnulular Derneği yeni hizmet binasının geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen açılışı Bolu siyasetinin uzlaşamayan iki ismi, CHP Milletvekili Tanju Özcan ile Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz’ı bir araya getirdi.

Protokol konuşmaları sırasında ikili arasında yaşanan polemik ise giderek tansiyonu yüksek konuşmalara neden oldu. Bir hayli gerginleşen ortamda yaşanan polemik, iki siyasi arasında bedeli bir hayli ağır olan iddiayla sonuçlandı. Yılmaz ile Özcan arasında yaşanan polemik ve sonrasında gerçekleşen iddia an be an Bolu Express tarafından kayda alındı. İşte açılışta kimilerini gerginleştiren, kimilerine ise kahkahalar attıran o konuşmaların ayrıntılar:

 

Tanju Özcan: “Sayın Başkan (Alaaddin Yılmaz) konuşmasında ‘Mudurnululara önemli bir duyurum var’ deyince tüylerim diken diken oldu. ‘Mudurnu İpekyolu Festivali’ni de Bolu’ya alacağız’ diyecek sandım. Neyse ki bugün demedi, Allah razı olsun.“

 

Alaaddin Yılmaz, Özcan’a tebessüm ederek karşılık verdi.

 

Tanju Özcan: “Ben Mudurnulular Derneği üyesi olan ilk milletvekiliyim. İnşallah 30 Mart’ta Mudurnulular Derneği üyesi olan (CHP Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nu işaret ederek) bir Bolu Belediye Başkanı seçilecek.”

 

Alaaddin Yılmaz: Çok şaka yapıyorsun, bak yapma!

 

Tanju Özcan: Mehtap Hanım, mazbatasını aldıktan sonra gelip Mudurnulular Derneği’ne üye olacak.

 

Alaadin Yılmaz: (Önceki seçim zaferlerini dondurma yiyerek kutladığını hatırlattı) Bak bir de burada dondurma yemeyeyim.

 

Tanju Özcan: Burası siyaset yapılacak yer değil.

 

Alaaddin Yılmaz yine tebessüm ederek karşılık verdi.

 

İkili arasında geçen bu konuşmalar sonrası, Özcan’ın elini sıkıp toka yapmak isteyen Yılmaz, Özcan’ın isteksiz yaklaşımı karşısında, ‘Yüzün gülsün be mübarek’ çıkışında bulundu.

 

ÖZCAN, MISIRLIOĞLU İÇİN GÖVDESİNİ SİPER ETTİ

Yılmaz, ardından Tanju Özcan’ın hemen yanında bulunan CHP Adayı Mısırlıoğlu’nun yanına geçip, Ak Parti-CHP ve MHP adaylarının birlikte basın mensuplarına görüntü vermesini istedi. Yılmaz’ın Özcan’ın yerine geçerek gerçekleştirmek istediği bu girişim Özcan’ın engeline takıldı. Özcan, gövdesini Mısırlıoğlu’na siper ederek, Yılmaz’ın geçişine müsaade etmedi.

 

30 MART AKŞAMI KAZANANDA, KAYBEDENDE, MUDURNULULAR DERNEĞİ’NE GİDECEK

Özcan’ın bu engellemesi üzerine konuşan Yılmaz, “30 Mart akşamı Mudurnulular Derneği’ne gelerek seçim zaferini kutlayacağını açıklayacağım. Ben hazırım. Tanju Bey’de o akşam dernek binasına gelecek. Sözleştik” açıklamasında bulundu.

 

Özcan’dan gelen onay işaretinin ardından ikili dernek binasına kadar birlikte yürüdü. Yılmaz ve Özcan’ın iddianın ayrıntıları üzerine konuşma yaptıkları duyuldu. 

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • bolulu  (16.02.2014 22:39:02)

  ikinizinde son kullanma tarihi geçti. görev sürelerinizde bitiyor. ne sizi vekil, nede belediye başkanı olarak görmek istemiyorum.

 • gerçek  (16.02.2014 16:21:45)

  bence alaaddin kendi kafasını yiyecek bir süre evden bile çıkamayacak.ha ha ha.vay alaaddin vay acıyorum aslında sana.

 • bolulu  (16.02.2014 07:57:46)

  tanju efendi bir daha gelemiyecegin bir makam iyi gegerlendir kamae genc cin velihatı ama bolu senin gamer genc gibi aşiretin yok seçilecegini dişünme gecmişte bir yamlışlık oldu....

 • bolulu  (15.02.2014 23:18:05)

  ikinizinde boluyu germekten başka yaptığınız bir şey yok. oyum mhp ye.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit