• resmi ilanlar

Son viraja girdiler

2014-02-20 00:00:12

Yerel seçime 37 gün kala Belediye ve İl Genel Meclisi listelerini de önceki gün itibariyle belirleyen siyasi partiler çalışmalarına hız verdiler. Yerel seçime 1 ay kala projelerini ve sorunlara karşılık çözümlerini vatandaşa aktaran Bolu’nun Belediye Başkan Adaylarına, Belediye Meclis Üyesi adayları da eşlik etmeye başladı. İşte dün adayların seçim gezileri ve vatandaşa söyledikleri…

AK Parti:

“Halkımıza layık olmaya çalışıyoruz”

Dün akşam Tepecik Mahallesi’nde Yarenler Sitesi ve mahalle halkıyla bir araya gelen belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ardından da Seyit Mahallesi’ne giderek vatandaşları dinledi. Köyden mahalle konumuna getirilen Seyit Mahallesi’nde Bolu Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, havalimanı, Yaşlılar Köyü, Gölcük teleferik hattı gibi büyük projelerini de aktardı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, gündüz mahallelerde vatandaşları ziyaret ederken, akşam saatlerinde de site sakinleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Alaaddin Yılmaz “Halkımızın teveccühü bizi çok heyecanlandırıyor. Biz halkımıza layık olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından ödüllendirilmesi bizim için her şeyden önemli' şeklinde konuştu.

Seyit Mahallesi’nde çok sayıda vatandaş ile bir araya gelen Yılmaz, mahalledeki sıkıntıları dinledi ve çözüm önerilerini anlattı. Toplantıda söz alan vatandaşlar düşüncelerini dile getirdiler.

Ramazan Baykuş, “Başkanımıza oy vermeyeceğim demiştim şimdi utanıyorum. Ben MHP’liydim istifa ettim. Başkanımızın yaptığı çalışmalardan gurur duyuyorum. Bugüne kadar belediye başkanları İstanbul girişinden cezaevine kadar asfalt yaparlardı. Karaçayır’da bir tane dut ağacı vardı ona kadar asfalt yaparlardı. Akpınar’da buğday pazarına kadar Karga Tepesi’nden de Ankara çıkışına kadar asfalt yaparlardı Bolu’da seçim yatırımı buydu. Alaaddin Yılmaz göreve gelince her şey değişti. Bolu hizmet gördü.30 Mart’ta oyum Alaaddin Yılmaz’a” dedi.

Seyit Mahallesi sakinlerinden bir vatandaşta, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın çalışmalarından çok memnun olduklarını ifade ederek,”16 yıldır bu mahalledeyim başkanımızdan Allah razı olsun eskiden çamurdan mahallede yürüyemiyorduk. Yollar çukurdan geçilmiyordu. İstanbul’da türbeye gittim başkanımızın tekrar kazanması için dua ettim” dedi. Bir başka vatandaşta, ”Bugüne kadar Bolu’ya çok başkan geldi de böyle çalışkan başkan gelmedi. Biz Bolu için çalışanı biliriz takdir ederiz. Yol olmayan yerlere başkanımız yol yaptı. Mahallelerimizi çöplerden kurtardı. Yapacak daha çok iş var ”dedi.

Geçmiş yıllara bakarak AK Parti iktidarında kamu hastanelerinin mimari ve hizmet yönünden gelişip  güzelleştiğini belirten vatandaşlar;”Tayyip Erdoğan’ın ve sizin çalışmalarınızdan çok memnunuz daha önce hastanelerde sıra bekliyorduk. Randevu sistemi yoktu. Belediye önü ve Kent Meydanı çok güzel oldu. Yapılan çalışmalar saymakla bitmez Allah bir değil bin kere razı olsun. İstikrar sürsün” dedi.

CHP:

Dodurga ve Sarıcalar arasına park müjdesi verdi

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına kalabalık bir partili grubuyla birlikte Sarıcalar Mahallesi’nde devam etti. Mısırlıoğlu, burada yaptığı açıklamada bu bölgeye büyük bir park kazandıracağının müjdesini verdi.

Mısırlıoğlu, şu açıklamayı yaptı; “Bugün itibari ile seçimlere 38 gün kaldı ve çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz. Dün itibari ile belediye meclis üye listesi belli oldu. İnşallah partimiz için Bolumuz için hayırlı olacaktır. Bolu’da yaşayan vatandaşlarımızın yararına olacak güzel bir liste hazırladık. İnşallah vatandaşımızın takdirini de kazanacağız. Seçimi kazanarak da Bolu’da yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etme şansı bulacağız.

Bugün Sarıcalar Mahallesindeyiz seçim çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Sarıcalar mahallesi 5 yıllık bir mahalle. Burada bir kısım hizmetlerin belediye tarafından yapıldığını görüyoruz. Bazı kaldırımların, otobüs duraklarının, yolların yapıldığını görüyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür etmesini biliriz. Eksik kalan, yapılmamış olan, vatandaşın mağdur kaldığı hizmetlerde de bunlar neden yapılmadı diye öncelikle bir vatandaş olarak ve siyasetçi olarak,  bir belediye başkan adayı olarak bunları sorgulamak cevaplandırılmasını istemek de en doğal hakkımız.

Buradaki vatandaşların hem bana hem de Cumhuriyet Halk Partisine olan teveccühü ile karşılaşıyoruz. Bu mahalleye genel olarak baktığımızda yeşil alan ve park alanlarının olmadığını görüyoruz. Bu konuyu özellikle çocuklar dile getiriyorlar. Bizler projelerimizi hazırladık. Bolu halkına da sunmaya başladık.

Bu bölge de dahil olmak üzere Dodurga, Salıbeyler, Alpagut ve Çakmaklar bölgesini ilgilendiren Bolu için güzel bir parkı, Dodurga ve Sarıcalar arasında kalan bir bölgeye yapacağımızın sözünü veriyoruz.

Bolu’da 2 büyük park yapıldı, bunlara teşekkür ediyoruz; ama bunların yeterli olmadığını net bir şekilde görüyoruz. Bolu’da 30 Mart’ta seçildiğimizde Bolu’ya 2 ayrı büyük park yapılmasını ve birinin bu bölgede yapılacağının müjdesini veriyoruz. Bizler insanların yaşam alanlarını artırmak, yeşil alanları artırmak ve son dönemlerde gittikçe betonlaşan Bolu’nun tekrar yeşile kovuşmasını istediğimiz için de park alanlarını artırmak düşüncesindeyiz. Bu parkları yaparken de özellikle çocuklarıyla aileleriyle büyükleriyle çok daha rahat sporunu yapabilmesi oturabilmesi çayını kahvesini içebilmesini istiyoruz.

Bunların yanı sıra bu parklarda Bolu’da yetişebilen tüm ağaçların bulunması ve hayvan sevgisinin de aşılanması bizim için çok önemli.”

MHP:

“Şer olan düşünceden hayır beklenmez”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, yerel seçim çalışmalarına Köroğlu ve Akpınar Mahallesi’nde devam etti.  Kalabalık bir partili grupla birlikte Köroğlu ve Akpınar Mahallesinde bulunan esnafları ve vatandaşları ziyaret eden Şükrü Gülez, mevcut belediye yönetimini topa tutan açıklamalarında, “Şer olan düşünceden hayır beklenmez” dedi.

MHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez yaptığı açıklamada; “Her geçen gün halkımızın MHP’ye olan teveccühü artmaktadır.  Biz ilk günden itibaren bildiğimiz ve inandığımız doğrulardan vazgeçmeden çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlk günlerde MHP’ye şans vermeyenler, halkımızın bu teveccühü karşısında ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Yaptırdığımız anketlerde MHP’nin kat ettiği mesafeyi görebiliyoruz ve artık yarışın içerisinde olan ve yerel seçimlerin en güçlü partisi durumuna geldik. Bu halkımızın artık gerçekleri gördüğünü ve bu yolsuzlukla dolu düzenin üstesinden sadece MHP’nin geleceğine olan inancının bir karşılığıdır. Bolu bugüne kadar CHP’li ve Ak Partili Belediyeler tarafından yönetildi.   Hepsi bir öncekinin hatasına, hata ekleyerek şehri bu duruma soktu. Halkımızın onlara verdiği şansı kullanamadılar. Demek ki bu iki partiyle de bu işler olmuyor. Bu nedenle ben halkımıza aynı hataya tekrar düşmeyin ve bu insanlara bir şans daha vermeyin diyorum. Onlarında aynı fikirde olduğunu görünce 30 Mart ve sonrasına daha bir ümitle bakabiliyorum” ifadelerine yer verdi. 

“BU ZİHNİYET DEĞİŞMELİ”

Bolu’nun ulaşımdan trafiğe, kaldırım ve caddelerden park ve meydanlara, su sorunundan esnafların ve halkın durumuna kadar birçok problemi olduğunu dile getiren Şükrü Gülez; “Bu sorunların çözülmesinde yönetim düşüncesi çok önemlidir. Yani sizin ne kadar kalifiye elemanınız olursa olsun, yönetim halis niyet taşımıyor ve şehrin halkını düşünmüyorsa başarılı olamazsınız. Bolu’nun en büyük sorununun yönetim zihniyeti olduğunu her zaman dile getirdik ve yine getiriyoruz. Biz ilk önce bu zihniyeti değiştireceğiz. Halktan yana, şehirden yana düşünmeyen bir yönetime ne kadar imkan tanırsanız tanıyın, düzgün bir yatırım yapması imkansızdır. Çünkü şer olan düşünceden hayır çıkmaz” dedi. 

“MHP’DE ŞAHSİ BEKLENTİ OLMAZ”

Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi listelerini de değerlendiren Şükrü Gülez; “Bu kadro içerisindeki herkes bir birinden değerli ve liyakat sahibi olan insanlardır. Bu teşkilat içerisinde asla şahsi menfaatler ön plana çıkmaz. Bu listelerin oluşmasında da bu halis niyeti gördük. Hiçbir arkadaşımızı diğerinden ayıramadığımız için teşkilatlarımız bir seçim yaparak sıralamayı oluşturdular. Burada hiçbir arkadaşımızın küsmemesi ve kırılganlık göstermemesi MHP’nin nasıl bir parti olduğunun ispatıdır. Çünkü bu camia içerisinde hiç kimsenin şahsi bir beklentisi yoktur. Görev verilirse layıkıyla yerine getirir. MHP hem Belediye Meclis listesiyle hem de İl Genel Meclisi listesiyle Bolu’yu geleceğe taşıyacağını ve bu şehrin dertleriyle dertleneceğini göstermiştir. Ben görev alan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.  Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada el ele verip birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.  

 

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Kamil  (20.02.2014 21:25:27)

  Valla doğru demişin. Birlikten kuvvet doğar.AK Parti Türkiyenin 2000 in başındaki ortamından yararlanıp iktidara geldi ama ülkeyi yönetmeyi beceremedi. Onlara bu seçimde ders vermek gerek. Artık yaptıkları her iş ülkeyi bölüyor ve geriyor.Bu nedenle Boluda güçlü aday MEHTAP MISIRLIOĞLU desteklenmeli diye düşünüyorum....

 • Ahmet er  (20.02.2014 18:50:29)

  Oylarımız bu sefer kesinlikli mhp ye başka çare yok

 • Sembol  (20.02.2014 14:09:11)

  CHP ve MHP seçmeni güçlü olanda birleşmeli. Halk kimin daha seçilebilir olduğunu görüyordur. Oylarımız boşa gitmesin. Alaaddin Yılmazdan ve AKPden kurtulmanın yolu birlikte hareket etmekten geçiyor.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit