• resmi ilanlar

Kargo ile extacy geldi iddiası

2014-03-28 00:00:05

Cihan Medya Dağıtım Temsilcisi’ne Sürat Kargo aracılığıyla uyuşturucu maddesi ‘extacy’ geldiği ihbarı yapıldı. Polis köpeği eşliğinde kargoda arama yapıldı ancak herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadı. İhbar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 

Polis tutanağında yer alan bilgilere göre skandal olay şöyle gelişti. İsmini açıklamayan bir şahıs, 26 Mart saat 11.29 sıralarında 155 numaralı polis imdat hattını arayarak, “Sürat Kargo’da, Emrullah Sarı isimli şahsa koli içerisinde ‘extacy’ hapı geldiği, kargonun hangi şubesinde olduğunu siz bulun.” şeklinde ihbarda bulundu. Aynı gün içerisinde saat 12.36 sıralarında polise yapılan ihbarda ise “İstanbul’dan, İmam Hatip Lisesi karşısında bulunan Sürat Kargo’ya 70-75 koli uyuşturucu madde gelecek.” denildi. Bunun üzerine polis, savcılıktan aldığı arama kararından sonra Bolu merkezde bulunan Sürat Kargo Şubesi’ne geldi. Şubede, uyuşturucu maddeye duyarlı polis köpeği ‘Zeus’ eşliğinde arama yapıldı. Polis köpeği, uyuşturucu madde olduğuna dair herhangi bir tepki almadı. Arama sonrasında herhangi bir uyuşturucu madde bulunamadı. Kargoya gelen ve üstünde herhangi bir ismin yazılı bulunmadığı öğrenilen 75 adet gazete balyalarının incelenmek üzere polis merkezine götürüldüğü kaydedildi. Polis, ayrıca kargo şubesi yetkilisinin bilgilerine başvurdu. Cihan Medya Bolu Temsilcisi Emrullah Sarı, ihbarı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve hukuki işlemleri avukatının takip ettiğini söyledi.

Asılsız ihbarı yapan kişi ya da kişilerin cezalandırılması için müvekkili adına suç duyurusunda bulunan Erol Altıntaş, vatandaşları uyardı. Altıntaş, adlarına gelen isimsiz şeylerin alınmaması gerektiğinin altını çizdi. Altıntaş, "  Emrullah Sarı adı kullanılarak kendisine hap gönderildiği ihbar edilmiş. Tekrar aranıp bunun sürat kargoda olduğu söylenmiş. Bu kimliği belirsiz emniyet müdürlüğünce savcı talimatı doğrultusunda arama yapılmış herhangi bir şey bulunmamış. Koliler içerisine herhangi bir yasaklı ürün, evrak konulabilir. Bu da suç teşkil eder. İsimsiz şeyleri aldığınız zaman geri dönüşü zor olur. Böyle bir durum yaşandı bizde bugün suç duyurusunda bulunduk. Hepimizin şu günlerde dikkat etmesinde fayda var. Yasak bir şey gönderilebilir. Sonrada ihbar edilebilir. Dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum. Bu kişinin tespit edilip cezalandırılmasını istiyoruz. MOBESE kameraları var. Bolu’da bunun tespit edilebileceğini düşünüyorum" dedi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit