• resmi ilanlar

Örencik Köyü'nde afet konutu yapılıyor

2014-03-29 00:00:05

Bolu Merkez Örencik Köyü'nde meydana gelen yangında evini kaybeden Ahmet Biçer’in evinin inşası başladı.

 

Bolu Merkez Örencik Köyü'nde meydana gelen yangında 2 ahır 1 ev tamamen 1 ev de kısmen yanmıştı. Yangın sonrası  hasar tespiti çalışması yapılarak Afetzede ailelerimizin mağduriyetlerinin giderilebilmesi için 2 adet konteyner ve 10 Bin TL Acil Yardım Ödeneği teslim edilmişti.

Hak sahipliği ve konut edindirme çalışmaları AFAD Müdürlüğünce hızla yürütülerek evi tamamen yanan Ahmet Biçer’in konut inşaatına kısa sürede başlandı.

AFAD İl Müdürü Hasan Erdoğan konuyla ilgili olarak "Yangın meydana geldikten sonra söz verdiğimiz gibi çalışmalarımızı en hızlı şeklide tamamlayarak konut inşaat aşamasına geçtik" dedi.
Afetzede Ahmet Biçer ise "Yangın sonrası çok üzüldük ancak yangın olduğundan bugüne kadar devletimiz hep yanımızda oldu ve  yaralarımızı sardı. Çok kısa sürede evimizin yapımına başlandı. Bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimize, Sayın Milletvekilimiz Ali Ercoşkun'a, Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'a, İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü ve çalışanlarına verdikleri destekten dolayı  çok teşekkür ederim Allah hepsinden razı olsun" dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit