• resmi ilanlar

MS hastalarına umut ışığı

2014-04-03 17:00:08

Başoğlu Kablo ve Profil Tic. San. Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Başoğlu, Multipl Skleroz (MS) hastalarına umut olacak bir çalışmaya imza attı. MS’le mücadelede lazer ve akupunktur tedavi yöntemlerini kullanan Dr. Abdurrahim Görür’ü Bolu’ya davet eden işadamı Başoğlu, MS hastalarına bu tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladı.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Başoğlu Kablo ve Profil Tic. San. Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Başoğlu, Multipl Skleroz (MS) hastalarına umut olacak bir çalışmaya imza attı.

İşadamı Başoğlu, Bolu’da bulunan 64 MS hastasının tedavilerinin daha iyi yapılabilmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılabilmesi için bu hastalığa karşı lazer ve akupunktur tedavi yöntemleri geliştiren Dr. Abdurrahim Görür’ü Bolu’ya davet etti.

İşadamı Başoğlu, dün saat 17.00’de Bolu’daki MS hastaları ile Dr. Görür’ü fabrikasının toplantı salonunda buluşturdu.

Seminere, Türkiye Multipl Skleroz (MS) Derneği Bolu İl Temsilcisi Muhammed Ali Kıvrak ve MS hastaları katıldı. Görme, konuşma, yürüme gibi fonksiyonları üzerinde ve kontrol kabiliyetlerinde hastalık nedeniyle kesintiye uğrayan hastalar, seminere Bolu Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete soktuğu Engelsiz Taksi ile getirildi.

“İNFLAMATUAR İLAÇLAR HASTAYI RAHATLATIYOR;

ANCAK LAZER VE AKUPUNKTUR TEDAVİ YÖNTEMİ HASTALIKLA MÜCADELE EDİYOR”

Dr. Görür, burada hastalara açıklamada bulunarak, MS’le mücadelede inflamatuar ilaçların kullanıldığını; ancak ilaçların rahatsızlığı ortadan kaldırıcı olmadığını, sadece hastaları rahatlattığını belirtti. Lazer ve akupunktur tedavi yöntemlerinin hastalıkla mücadelede daha iyi sonuçlar verdiğini belirten Dr. Görür, bu yöntemlere başvuran hastaların yaşam kalitelerinde gözle görülür oranda bir artışla karşılaşıldığını bildirdi. Lazer ve akupunktur tedavi yöntemlerinin gelişmesi önünde engellerin bulunduğunu sözlerine ekleyen Dr. Görür, “Kapitalist düzende uluslar arası ilaç firmaları inflamatuar ilaçlar üreterek bu hastaların rahatlamalarını sağlıyor. Ancak inflamatuar ilaçlar hastalıkla mücadele yöntemi değil. Az önce de belirttiğim gibi sadece hastaları rahatlatıyor. Lazer ve akupunktur tedavi yöntemleri ise hastalıkla mücadele de daha etkin; ancak kapital ilaç kuruluşları ilaç piyasasında zarara yol açacağı düşüncesi nedeniyle lazer ve akupunktur gibi tedavi yöntemlerinin gelişimine sıcak bakmıyor. Ancak ben MS’li hastalara bu tedavi yöntemini daha fazla öneriyorum” şeklinde konuştu.

MS’LE MÜCADELEDE İLK ADIM STRESTEN UZAK BİR YAŞAM

 

Dr. Görür, açıklamaları sonrası, seminere katılan hastaların tedavi süreçleri ve hastalıklarının aşamaları hakkında bilgi aldı. Sohbetin ardından konuşan Türkiye Multipl Skleroz (MS) Derneği Bolu İl Temsilcisi Muhammed Ali Kıvrak, MS hastalığıyla mücadelede stresten uzak bir yaşamın etkin rol oynadığını söyledi. Kıvrak, toplumun MS hastalığı konusunda bilinçlendirilmesi ve vatandaşların desteği ile bu hastalıkla mücadelenin daha da kolaylaşacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Ali KUTLU  (04.04.2014 11:20:10)

  Sayın Muhammed Ali KIVRAK.. Çalışmalarınızı ilgi ile takip ediyorum.. Hasta çocuklarımız için gösterdiğiniz ilgi takdire şayan.. Hastalıkları ve musibetleri Allahın bize bir ikramı olarak da görebilmek lazım.. sonuçta Allah sevdiği kullarını dünyaya sevdirmezmiş..

 • Muhammet Ali KIVRAK  (03.04.2014 23:50:57)

  Multipl Skleroz (MS) ile yaşamdan kopmadan mutlu yaşayabildikleri bir dünya yaratmak önemlidir. FARKINDALIK LÜTFEN!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit