• resmi ilanlar

Sizden gelen yorumlar

2014-04-06 20:00:01

Bolu Express Gazetesi olarak okuyucu yorumlarını gazetemize taşıyoruz. Bolu ve Türkiye gündemini yakından takip eden okuyucularımızın paylaşmak istedikleri düşünceleri; gazetenin internet sitesinin ziyaretçi defterine kendi isimleri ile yazmaları yeterli olacaktır. Yayınlanan haberlere dair görüşleriniz ve değerlendirmeleriniz yine okuyucularla buluşacak. İşte Bolu Express’in 5-6 Nisan’daki okuyucu -günlüğünün ayrıntıları!

 

 

Muhalefete Sanayi Sitesi ile ilgili çağrı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Türker Ateş ve yönetim kurulu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti ve görevinde başarılar diledi. Yerel seçim çalışmalarında sanayi esnafı üzerinden rant edildiğini iddia eden Tanju Özcan’a seslenen Başkan Yılmaz, “Yeni sanayi sitesi ile ilgili çözüm önerilerinizi bekliyoruz. Ülkeyi yönetmek tenkitten değil çözümden geçer. Muhalefetin çözüm önerileri oluncaya kadar ben yeni sanayi sitesi projesi için bekleme taraftarıyım. Sanayi esnafı muhalefetin çözüm önerisini onaylarsa yeni sanayi sitesinin alt yapısını biz yapacağız” dedi.

Sanayiden 

Mevcut yere ne olacak? Belediye terklerden dolayı hak sahibi mi? Mevcut yere proje parası bizden mi alınacak?

Sanayici 

Esnaftan toplanan paralar ne olacak peki?

İşte mahalle mahalle seçim sonuçları

30 Mart’ta yapılan Bolu Belediye Başkanlığı yarışında hangi mahalle hangi adayı destekledi? Ak Parti, CHP ve MHP’nin fark yarattığı mahalleler neresi? Ak Parti’nin yüzde 49’luk seçim zaferine en büyük katkıyı sağlayan mahalleler neresi? Yerel seçimlerin mahalle mahalle ayrıntılı sonuçları ve tüm bu soruların yanıtları Bolu Express’te.

Engin Çetin 

Borazanlar Mahallesi Alaaddin Yılmaz’ı Bir kez daha cezalandırmıştır. Borazanlar Mahallesi köy olmaya doğru ilerliyor, bazı sokaklar 2 senedir alt yapı (Elektrik, su, telefon) çalışmalarının bitmesini bekliyor. Genişletilecek denilen yolların hala yıkıntı şekilde durması da göze batıyor. Biliyoruz ki Alaaddin Başkan mahrumiyet uyguluyor bu mahalleye ama hizmet yolunda ilerlemek Bolumuzun dört bir tarafına ulaşması da gerekir.

Fatih 

Oturduğunuz yerden atmayın Aladdin Yılmaz sayesinde Borazanlar dar köprülerden çıkmaz sokak görünümünden kurtuldu. Değer kazandı yerleriniz hayret birşey yaa... Soku ya da Sümer desen biraz anlarım da.

Boluda Alzheimer Bakım Evi Projesi

Türk Kızılayı Derneği Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka, "Alzheimer Bakım Evi" projesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bolu Belediye Başkanlığı işbirliğinde hayata geçirildiğini söyledi.

Salih Özdemir 

Yapacağınız bu hizmetin karşılığı, parayla pulla ölçülmez çok büyük dua alırsınız, Bolu Belediyesi’nin başkanını bu hassasiyetinden dolayı kutluyorum. Bir konuya dikkat çekmek istiyorum, emes veya alzehimer hastalarına bakan evdeki yakınlarının, sosyal yaşantısı yoktur. Çünkü hasta olan sürekli gözetim altındadır bakım evine vermek istemeyen, evde bakanlara maddi ve moral olarak destek verilmelidir, eğer duaya inanıyorsanız hastanın ve bakanın duası size yeter. Allah kimseye böyle şifasız hastalık vermesin. İş adamlarının bu projeye destek versinler, kimin ne olacağı belli olmaz. Saygılarıma.

“Başbuğumuzu özlemle yâd ediyoruz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl ve Merkez İlçe Teşkilatı’nın ortaklaşa yaptıkları yazılı açıklamada, “Ömrünü milletimizin ve devletimizin bekasına adayıp, Türk-İslam ülküsü için büyük çileler çekmiş olan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatının 17. yıldönümünü burukluk ve özlemle yâd ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Alpaslan Bilgehan

Ruhu şad, mekanı cennet olsun. İnsanların bedenleri toprak olsa da fikirleri dünya durdukça kalır. Rahmetli de bu şahsiyetlerden biriydi. Böyle bir şahsiyeti tanımak ve o davanın bir neferi olmaktan gurur duyuyorum.

Helal olsun size gençler!

Üniversite öğrencisi Mesut Ateş, bir grup arkadaşı ile açtığı stantta elde ettiği geliri LÖSEV’e bağışladı. Üniversite öğrencisi gençlerin bu örnek davranışı lösemili meleklerin tedavileri için umuda dönüştü.

Muhammet Ali Kıvrak 

Lösemili Meleklerimizin moralini yükseltmek amacıyla sosyal aktivite çeşitliliği oluşturmak amacıyla Dünya Kanser Haftası sebebiyle 5.Nisan 2014 saat 13:00 de Park Cafe de Meleklerimizi Bekliyoruz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit