• resmi ilanlar

Fatma Marmara Bolu Express’te

2014-04-16 15:00:03

Araştırma, inceleme ve doğa üzerine yazıları ile dikkat çeken köşe yazarı Fatma Marmara bundan böyle Bolu Express’te.

Köşe yazarı Fatma Marmara, bundan böyle Bolu Express Gazetesi’nde okurlarla buluşacak. Araştırma, inceleme ve doğa üzerine yazıları ile dikkat çeken köşe yazarı Fatma Marmara’nın yazıları pazartesi günleri Bolu Express Gazetesi sayfalarında ve internet sitesinde yer alacak. Fatma Marmara’ya ‘Aramıza hoş geldin’ diyor, yazın hayatında kendisine başarılar diliyoruz.

 

Fatma Marmara kimdir?

Fatma Marmara 1963 yılı Bolu ili Göynük ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Göynük’te tamamladı.

1982 yılında İstanbul Haydarpaşa S. M. L mezun oldu. 1993 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. bitirdi. Yurdun değişik yelerinde 1982-2005 yılları arası görev yaptıktan sonra, 2005 yılında emekli oldu.

Bu arada yağlıboya resim sanatında İzmir'de çok değerli Hocalarla çalışmalar yaptı. Yaptığı yağlıboya çalışmalar ülkemizin birçok il ve ilçelerinde sergilendi. Eğitim merkezi çalışmaları ardından bu konuda gerekli belgeleri alan Fatma (Dursun) Marmara, Ülke genelinde birçok yerde karma ve kişisel sergiler açtı. Bunlardan bazıları Şanlıurfa, İstanbul, İzmir, Antalya, Balıkesir, Bolu gibi…

2012 yılında Göynük Belediye Başkanı Sayın Kemal Kazan ve Göynük Belediye Heyeti tarafından, sanatçı Fatma Marmara'ya ait Bolu’yu anlatan yağlı boya tablosu alınarak yine bir heyet tarafından Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edildi.

Bolu/ Karacasu ve Bolu/ Göynük-Ekinciler Köyü’nde (Rasime-der) derneği adına kütüphaneler açılmasına aktif rol aldı.

BOFSAD ve BGSD üyesi olan Fatma Marmara fotoğraf çekme ve fotoğraf sanatı içinde çalışmalar yapmaktadır. Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Denetleme Kurulu Üyesidir.

 

Araştırma, inceleme ve doğa üzerine yazıları gazete ve dergilerde yer aldı. Yine bu tarz da şu ana kadar 200 civarında yazısı yayınlanmıştır. Evli ve bir kız çocuk sahibi olan Fatma Marmara, Bolu’da ikamet etmektedir.

YORUMLAR  (Toplam 6 yorum)

 • mesut ışıkay  (20.04.2014 15:47:26)

  Sayın Fatma MARMARA Akıcı Yazılarıyla Bolu Expreste Takipçileriyle buluşacak olması çok sevindirici bir haber.Hayırlı olsun.

 • Fatma Marmara  (17.04.2014 17:56:45)

  Çok teşekkür ederim, birbirinden değerli bu güzel yorumlarınız için. Beni onurlandırdınız. İnşallah hepimiz için geçerli olsun bu güzel dualar ve dilekler.

 • m.cengiz poyraz  (17.04.2014 09:57:48)

  Değerli kardeşim Fatma Marmaranın gazetemizde yazacak olmasından büyük mutluluk duydum. onun o çok geniş gönül dünyasından fışkıran sanatsal yansımaları ve sevği ile yoğrulmuş beşeri analizlerini okumaktan ve istifade etmekten çok memnun olacağımıza kanaatim tamdır. HOŞ GELDİN FATMA MARMARA.gELİŞİN HAYIRLARA VESİLE OLSUN iNŞAALAH.

 • ibrahim KESGİN  (17.04.2014 08:56:45)

  Fatma Marmara Hanımın, Bolu Express gazetesi ailesine katılarak,okuyucuları ile buluşmasının, kendisi,sevenleri ve Gazete için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

 • Fatma Marmara  (17.04.2014 01:39:32)

  Çok teşekkür ederim; Bolu Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi, yayın ailesi ve tüm çalışanlarına. Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum ve benim için büyük bir onur. Bolu Ekspres Gazetesindeki köşemden yine araştırma, inceleme ve doğa üzerine fotoğraflı yazılarımla siz saygıdeğer okuyucularımla buluşacak olmaktan dolayı da büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Sevgi ve saygılarımla

 • Fuat BAYRAMOĞLU  (17.04.2014 00:17:47)

  Sayın Marmara, Bolumuzun yetiştirdiği kıymetli bir sanatçı hanımefendidir. Kendisine ait yağlıboya sergilerini bizzat gezdim ve bu yağlıboya eserlerin hayran oldum. Bu değerli hanımefendinin Bolulu olmasına şükrediyorum. Yazılarını da okuyordum. Ekspres Gazetesinde yazıyor olacağını öğrenciğimde de, Bolumuza hayırlı uğurlu olmasını Mevlamızdan niyaz ederim. Sanatçı ve yazar Sayın Fatma Marmaraya çalışmalarında başarılar diler, Ekspres okuyucularına da hayırlı uğurlu olmasını Allahütealadan dilerim. Hayırlı olsun

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit