• resmi ilanlar

Yıldırım Bayezıt’tan Kutlu Doğum Etkinliği

2014-04-17 13:00:03

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Yıldırım Bayezıt İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programa katıldı.

Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Ünalan, Yıldırım Bayezıt İlköğretim Okulu müdürü Mevlüt Aydoğan, öğretmen, öğrenci, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Rehberimizi iyi algılamak durumundayız”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda okul müdürü Aydoğan’ın açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şunları söyledi: ”Şuan Kutlu Doğum Haftası artık diyanetimiz dışında okullarda da kutlanır hale geldiyse işte asıl mesele bu biz çok yol almışız demektir. Rabbime binlerce şükürler olsun. İnsanların kendini tanıması bile zordur. Hangi yaşa geldiysek kendimi tanıyor muyuz diye şöyle bir düşünsek, kendimizi bile tanımadığımızı hissedebiliriz. Kendimizi tanımıyorsak karşımızdakini tanıyor muyuz suali daha zordur. İnsanoğlu hem rahman hem de şeytanla iç içe örülmüş hangi duygusunu beslerse o öne çıkıyor. Aynı anda içimizde hem şeytani duygu var, hem rahmani. Tabi bu ikilemde kalan insanoğlunu yanlışlardan döndürmek için dinler ve peygamberler gelmiştir. Kâinat bizim peygamberimizin yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır. İnsanoğlu ise kâinatta yaratılanların en şereflisidir. En şerefli yaratılmışa ve öndere sahipsek o rehberimizi iyi algılamak, anlamak ve kavramak durumundayız. Şeytani duygudan insani duyguya geçebilmemiz için önümüzde önderimiz var. Peygamberler peygamberi Hazreti Muhammed ise çok farklı bir konumda. Öyle bir peygamberin ümmeti olabilmeyi Allah bize nasip etmiş. Allah bu nasipten bizi çıkartmasın. Eğer biz gerçekten inananlar olarak onun ümmeti olmaya layık olabilmiş olsak dünyadaki sıkıntılar ortadan kalkar. Böyle bir geceyi tertipleyen başta okul müdürü olmak şartıyla bütün öğretmen ve öğrencilerimizden Allah razı olsun diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından ise minik öğrenciler sahneye çıkarak koro halinde ilahiler, şiirler söyleyip semah gösterilerini ustalıkla sergilediler. Çocukların bu performansları izleyenlerden büyük alkış aldı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • YILDIRIMLI  (18.04.2014 16:16:46)

  ilkokulu değil ortaokulu 2 dk ünlü olduk görünyorsunuz {BOLUNUN GURURU "BOLU YILDIRIM BAYEZIT ORTAOKULU"} :))))))

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit