• resmi ilanlar

İka’dan saldırıya kınama

2014-04-17 17:00:09

Bolu Belediye Basın Yayın Müdürü Güner Ateş’in CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz ve bir yakını tarafından küfür ve hakarete maruz kaldığı ayrıca ölümle tehdit edildiği iddialarına karşılık, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka bir açıklama yaptı.

Saldırı olayını kınayan Hüseyin İka, “Geçtiğimiz hafta kamuoyunun bildiği gibi Bolu Belediyesi Basın Yayın Müdürü Güner Ateş Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Erhan Beykoz’un yakını tarafından fiili ve sözlü tehditlere uğramıştır.

Belediye çalışanına bu hakaret ve tehditler yapılırken Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyesinin izlemesi, sessiz kalması ve müdahale etmemesi bizleri son derece üzen ve düşündüren bir tarafıdır. Bu durumu Ak Parti Belediye Meclis gurubu olarak kabullenebilmemiz mümkün değildir” dedi.

Belediye içinde huzursuzluk yaratılmaya çalıştığını dile getiren Hüseyin İka, “Seçim sürecinde her türlü iftirayı atan Belediye içinde huzursuzluk yaratmaya çalışan yapılar maalesef vatandaşımızın verdiği karardan da ikna olmamışlar, hızlarını alamamışlar ve bu çirkin olayı da sadece izlemeyi tercih etmişlerdir.

Bolu Belediyesi’nde çalışan bütün personelimiz konumu ve statüsü ne olursa olsun her biri bizim için özeldir. Belediye çalışanlarımıza karşı görevlerini yapmakta iken hakaret, tehdit etme gücünü kendinde gören bir yapıyı muhatap kabul etmemiz mümkün değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz’un bir belediye çalışanına sırf görevini yapmış olduğu için böyle bir tehdite maruz kalmasını izlemesi de düşündürücüdür.

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti gurubu olarak belediyemizde görev yapmak da olan bir personelimize yapılmış olan bu tür saldırıyı tüm Belediye çalışanlarımıza karşı yapılmış gibi kabul ediyor,  saldırıyı yapanları ve şahit olup çanak tutanları şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • hayret  (18.04.2014 00:13:06)

  Yeni görev hayırlı olsun. İlk açıklama kınama, aynı zamanda personele sahip çıkma güzel birşey. Ben bu olayın Savcılığa intikal edip etmediğini merak ediyorum.Çünkü yargılayıp cezayı verecek olan o makam.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit