• resmi ilanlar

BESOB’TA NEFESLER TUTULDU

2014-05-03 00:00:12

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Olağan Genel Kurulu öncesi nefesler tutuldu. Genel kurulda mevcut başkan Tahir Gayret ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk’ün BESOB Başkanlığı için yarışması bekleniyor. Yolsuzluk iddiaları ve Küçük Sanayi Sitesi tartışmaları gölgesinde gerçekleşmesi beklenen genel kurulda kazanacak taraf merakla bekleniyor.

 

Bolu’da esnafların haftalardır sonucunu merakla beklediği Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Olağan Genel Kurulu 4 Mayıs’ta (yarın) yapılacak. Genel kurulda şimdilik mevcut başkan Tahir Gayret ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk’ün yarışması bekleniyor.

26 odanın liderliğini ve il genelinde 10 bin esnafın temsilciliğini üstelenen BESOB Başkanlığı için 192 esnaf temsilcisi sandık başına gidecek.

BESOB Genel Kurulu’na damga vurması beklenen konular ise; birlik üzerindeki yolsuzluk iddiaları ve Küçük Sanayi Sitesi tartışmaları.

BESOB Genel Sekreterliği döneminde iken 2012’den bu yana birlik hesaplarından usulsüz yöntemlerle toplamda 833 bin TL çektiği ortaya çıkan Ramazan Güzel’in halen tutukluluğu devam ediyor. Ramazan Güzel üzerindeki iddiaların BESOB Genel Kurulu’nda geniş bir biçimde yer alması öngörülüyor. Tahir Gayret’in bu konuda yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Genel kurulda öne çıkması beklenen Küçük Sanayi Sitesi’nin taşınması konusundaki gündemde ise, esnafların, yeni yapılacak işyerleri bedellerinin yüksekliğine dikkat çekmesi ve ayrıca BESOB gayrimenkullerine haciz konulduğu iddialarını mevcut yönetiminin görüşlerine sunması öngörülüyor.

BESOB hakkında kamuoyunun gündemini aylardır meşgul eden bu iki konuya mevcut yönetimin genel kurulda yapacağı açıklamalar ve genel kurulun kimin lehine sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

 

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Olağan Genel Kurulu yarın saat 11.00’de Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • esnaf  (04.05.2014 16:23:26)

  Esnafın çok dikkatli olması gereken bir seçim. Tahir Gayret ve yönetiminin başarısz bir dönem geçirdiği göz ardı edilemez. Kadınlara aktarılan esnafın 800 bin lirası nasıl yerine konacak? Esnafları temsil eden birlik resmen rezil edilip aşağılandı. Diğer yandan Alpat Öztürkün çok büyük bir yenilik yapacağını düşünmüyorum. Esnafı temsil edecek dürüst, genç, enerjik ve hak yemeyen bir başkana ihtiyaç var. Yoksa mevcutlarla olmaz bu iş.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit