• resmi ilanlar

Gerede’de Kuran-ı Kerim ziyafeti

2014-05-31 00:00:02

...

Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Okul Aile Birliğinin düzenlediği Kuran-ı Kerim ziyafeti programı Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa İlçe Kaymakamı Arslan Yurt, Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, İlçe Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Daire Amirleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Bayrak ve Okul Aile Birliği Başkanı’nın açılış konuşmalarının ardından bir İmam Hatip Lisesi mezunu olan Belediye Başkanı Mustafa Allar’a söz verildi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmada; “Bende bir İmam Hatip Lisesi mezunu olmaktan gurur duyuyorum. Bizleri bu güzel akşamda bir araya getiren emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben 1982 yılında bu okula başladığım da 300 tane öğrenci sınavla kayıt yaptırmıştı. O günlerde köylerde öğrenci arıyorlardı imam hatip lisesi öğrenci bulmakta zorlanıyordu. Bende imam hatip lisesi mezunu olarak kendi çocuklarımı, o günün illeti olan kat sayı yüzünden üniversite okutamayacağız diye imam hatip lisesine kayıt yaptıramadım. Ama çok şükür ki bu gün gelinen yer itibariyle hem kat sayı ortadan kalktı hem de yıllarca hayallerimizi ve özlemlerimizi süsleyen başörtü meselesi de çözüldü. Diğer okullarda Kuran-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı okutulmuyordu ama bu gün gelinen durum itibariyle tüm okullarımızda seçmeli ders olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. İnşallah Rabbim bizleri Kuranın ve Peygamberimizin feyz ve bereketinden, rahmetinden mahrum etmesin. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar Yaptığı Konuşmasının ardından sahneye çağırılan Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi 2010 yılı dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si  Ali Tel, Mehmet Zahit Kotku Camii İmam Hatibi 2000 yılı  dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Mustafa Orhan, Hacı Bayramı Veli Camii İmam Hatibi 2003 yılı  dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Ahmet Karali ve  Hacı Bayramı Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan hoca efendiler okudukları Kuranı Kerim tilavetleriyle dinleyenleri hem mest etti hem de yüreklerinin pasını sildiler.

 

Kuranı Kerim Ziyafeti Programı Protokolün Hoca Efendilere verdiği hediyelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla saat:20.00 sularında sona erdi. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Dursun YILMAZ  (31.05.2014 00:32:22)

  Kuranı kerimin yalın olarak kelime anlamı;ezberden okuyan büyükler yada büyüklerin ezberden okudukları demektir.Kuranı kerim daha ziyade adının anlamından dolayı genellikle ezberden okunur.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit