• resmi ilanlar

Valilikten TÖMER kursiyerlerine yemek

2014-08-26 00:00:02

...

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Yunus Emre Enstitüsü'nün birlikte yürüttüğü 2014 Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında ülkemize gelen ve AİBÜ TÖMER tarafından misafir edilerek 21 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri arasında kurslara katılan 25 yabancı öğrenciye Valilik tarafından Küçük Kaplıca Termal Tesisleri’nde bir yemek programı düzenlendi.

 

Düzenlenen yemeğe Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Halit Karatay, TÖMER Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Kurudayıoğlu ile Nurettin Kartallıoğlu, okutmanlar Haluk Güngör ile Hilal Günay ve Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna, Irak, Cezayir, Kazakistan, Kosova, Moğolistan,Macaristan, Mısır, Özbekistan , Romanya , Slovenya, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Yemen, Sırbistan, Rusya’dan gelen 25 öğrenci katıldı..

 

Yemekte bir konuşma yapan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, “5 haftalık Bolu maceranız burada sonlanıyor. Sizleri ilimizde, aramızda görmek bizleri ziyadesi ile memnun etti. Sizi tanımış olmak ve sizlerle aynı ortamı paylaşmak bizim için büyük bir memnuniyet verici olaydı. Her zaman kapımız sizlere açık. Bolu’da Valiliğimiz, Belediyemiz ve sivil toplum örgütleri üniversitemizle iş birliği içerisinde bu tür organizasyonlara hep olumlu destekler verdiler. Ben bu vesile ile Valiliğimize düzenledikleri bu yemek için hem öğrencilerimiz hem de üniversitemiz adına çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin de yaptığı konuşmasında, “13 ülkeden 25 öğrencimiz 5 hafta süre ile Bolu İlimizde Üniversite’mizin ev sahipliğinde TÖMER Türkçe Öğretim Merkezi Müdürlüğü’nün organizesinde gerekli bilgilendirme,  eğitim, Türkçe öğretim konusunda gereken çalışmalar yapılmıştır. Bu süre içerisinde tabiatın en güzel olduğu illerden birisi Bolu. Cennetin kalbi burada atıyor olarak biliniyor. Gölleriyle, yeşillikleri ile çok güzel bir ilde yaşıyoruz. Sizlerde bu güzellikleri mutlaka görmüşsünüzdür ve keşfetmişsinizdir. Buradaki faydalı çalışmalarla güzel intibalarla memleketlerinize uğurlayacağız. Bu süre içerisinde öncelikle Üniversitemize, TÖMER Müdürlüğüne, katkıda bulunan belediyelerimize ve kurumlarımıza ben de teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin İl dışında olması nedeniyle Vali Vekili olarak sizlerle birlikte olma mutluluğuna erişmiş oldum. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bu vesileyle hayatınızda başarılar, mutluluklar sağlıklı günler diliyorum, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından yemeğe katılan öğrenciler tek tek kendilerini tanıtarak Bolu ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardılar. Bolu’nun tabiatını beğendiklerini, tekrar gelmek istediklerini ve gelmekten mutlu olduklarını belirten öğrenciler, “Burada iyi vakit geçirdik. Ortamdan ve burada olmaktan son derece mutluyuz. Sizlerden ve Bolu’dan ayrılmaktan dolayı da büyük üzüntü duyuyoruz. Burada arkadaşlarla ve hocalarımızla birlikte güzel bir aile sıcaklığı yaşadık. Buradaki kurslarla Türkçemiz çok iyileşti. Geldiğimiz için şanslıyız” dediler.

 

 

Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’in yemeğe katılan öğrencilere içinde Bolu’yu tanıtıcı dokümanların yer aldığı çantalardan vermesinin ardından düzenlenen yemek toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit