• resmi ilanlar

“Biz oyun oynamayız”

2014-08-25 19:00:00

Bolu Belediyesi ulaşım sistemini tek bir havuzda toplamak üzere düğmeye bastı. Bunun için önce kooperatiflerin fesh edilmesini kararlaştıran Bolu Belediyesi 102 araçlık bir filo ile Bolu’da ulaşım sistemini kuracak. Kendi içinde sorunlarını çözecek bir sistem oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yılmaz, “Biz Belediye olarak taşımacılık yapmak istemeyiz. Ama ola ki firmalarımız bize bu şartlar uygun değil deyip farklı noktaya gidebilirler. Onu da çözeriz. Biz oyun oynamayız” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Belediyesi'nin Çevreci ve engelli dostu olarak bilinen Karsan’ın ürettiği son model Belediye otobüsü, Bolu Belediyesi önünde sergilendi. Aracın tanıtımını yapan Başkan Yılmaz, çevreci ve engelli dostu otobüslerin alçak platform olduğunu ve 10 santime kadar alçalıp yükselebildiğini ifade etti.

Engelliler ve yaşlılar için de bir platform bulunduğunu hatırlatan Yılmaz, "Bu araç Türk malı, 60 kişilik kapılar açık ve platform inik durumdaysa otobüs hareket etmiyor. Klima sistemi var. Şuan 102 araçla Bolu’nun ulaşım sistemini sağlıyoruz. Çevreci ve engelli dostu alçak tabanlı 22 aracın ihalesine çıktık. Bazı problemler oldu. Yetkili arkadaşlarla konuşarak makul bir noktaya getirdik. Kooperatiflerimiz ve firmalarımızın böyle tam donanımlı araçları kullanmasını istiyoruz. Türkiye’de üretilen tam donanımlı böyle bir aracı Bolu’da engelli vatandaşlarımızda çok rahat kullanacaktır” dedi.

“BİZ DE İKİNCİ, ÜÇÜNCÜ PLANLAR HEP VARDIR”

Bolu’da oluşturulan yeni ulaşım sistemi hakkında da bilgiler sunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kendi ülkemizde böyle bir aracın üretiliyor olması bizim için önemli. İnşallah ihaleyi bu araç kazanırsa,  ulaşım sektöründe bu işi yapan firmalar bu aracı tercih ederlerse, bu araç daha da gelişir diye düşünüyorum. Biz de öyle bir destek de sağlamış oluruz. Ulaşımda bir sıkıntı olursa biz Bolu belediyesi olarak üstleneceğiz. Biz Belediye olarak iş yapmayacağız, hizmet edeceğiz. İstiyoruz ki sorun varsa sistem kendi kendini çözsün. Biz devreye girersek de bu aracı almak için gayret edeceğiz. Biz kendi kendine dönecek bir sistem istiyoruz. Biz Belediye olarak taşımacılık yapmak istemeyiz. Ama ola ki firmalarımız bize bu şartlar uygun değil deyip farklı noktaya gidebilirler. Onu da çözeriz. Biz oyun oynamayız. Biz de ikinci, üçüncü planlar hep vardır. Bu kararlılığa da sahibiz” diye konuştu.  

ALÇAK TABANLI MODERN OTOBÜS

 

Aracın özellikleri hakkında da bilgiler veren firma yetkilisi Adem Ali Metin, araçların özellikleri hakkında bilgi vererek, “Çevre kirliliği sağlamayan ve yakıt olarak oldukça ekonomik şekilde dizayn edilmiş bir ürün. Araç 2014 yılı itibariyle piyasaya sürülen alçak tabanlı bir araç. Ülkemizde son 5-6 yılda da tüm araçlar alçak tabanlıdır.  Ayrıca yükseltilebilen platformlarıyla da trafiğe uygun hale geliyor. Donanımlı bir araçta fiyat 200 bin TL + vergi şeklinde. Ama bu tarz 60 kişilik araç 300-320 bin TL civarında bir model. Arasında oldukça fark var. Taşıma kapasitesine göre oldukça avantajlı bir ürün” dedi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Toplutaşıma  (06.09.2014 22:34:43)

  Günümüz teknolojisinde bu tarz alçak tabanlı otobüsler alınmalı. Basamaklı araçlar alınmamalı. Sn. Başkan çok doğru söylüyor

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit