• resmi ilanlar

Bolulular Darıca’yı fena salladı

2014-08-26 14:00:03

Darıca Belediyesi 8. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda sahne alan Bolulular Derneği ülkemizin en büyük sanatçılarından olan Safiye Soyman’ı Darıca’lılar ile buluşturarak unutulmaz bir programa imza attı. Soyman eşi Faik Öztürk’le birlikte sahne alırken, zaman zaman yaptıkları esprilerle de geceye renk kattılar.

Bolu Folklör Ekibi’nin gösterileriyle başlayan geceye başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olmak üzere, Taşkesti ve Seben ilçe belediye başkanları, İzzet Baysal Vakfı Onursal Başkanı Ahmet Baysal ve Bolulu protokol büyük ilgi gösterdi.

Bolulular Gecesi’nde açılış konuşmasını yapan Bolulular Dernek Başkanı Erdem Sevgi,“Darıca da sekiz yıldır aralıksız bir şekilde devam eden Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında memleketimiz Bolu’yu en iyi şekilde temsil etme adına çalışıyoruz. Bu önemli organizasyonu düzenleyerek kültürlerin kaynaşmasına vesile olan, üç dönemdir Darıca da önemli projelere imza atan ve bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen hemşerimiz Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

KÖROĞLU’NUN DİYARINA SELAM OLSUN

Bolulu hemşerilerinin alkışları arasında sahneye çıkarak bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Köroğlu şiirini okuyarak başladığı konuşmasında “Binlerce yıldır birçok uygarlıkların filizlenip boy attığı, Batı Karadeniz’in göz bebeği, doğal güzelliklerin zirveye ulaştığı, toprağın yeşile, insanın yemeğe doğduğu yerdir memleketimiz Bolu. Yeşili ve mavisi ile bütün güzellikleri içinde barındıran, Abant Gölü, Bolu Çikolatası, Çam Balı, Köroğlu’nun Diyarı, Kartalkaya kayak merkezi, yayları ve saymakla bitmez birçok coğrafi güzelliği bünyesinde barındıran Bolumuzun güzel insanları gecemize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sekiz yıldır birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde sürdürdüğümüz etkinliğimizde bu akşam Bolu’dayız. Herakşam farklı bir ilin güzelliklerini yaşamaya devam ediyoruz. Gecemize iştirak eden siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

SAFİYE SOYMAN VE FAİK ÖZTÜRK LE EĞLENCE TAVAN YAPTI

Bolulular Gecesi’nin sürpriz sanatçıları, kendisi de Bolulu olan Safiye Soyman ve eşi Faik Öztürk oldu. Sahne performanslarıyla izleyenleri kendisine hayran bırakan ikili birbirinden güzel parçalarla gönüllere hitap ederken, yaptıkları esprilerle de izleyenleri kahkahaya boğdu. Gece Bolu’nun yerel sanatçıları ve folklör gösterileriyle sona erdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit