• resmi ilanlar

Çılgın proje suya düştü ama…

2014-08-26 20:00:14

Bolu Belediyesi’nin yıllardır hayata geçirmek üzere uğrunda yoğun mesai harcadığı, hatta Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Osman Yıldırım ve THK Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban’ın Bolu’ya gelerek, kentte THK Meslek Yüksek Okulu açılması için girişimlerde bulundukları çılgın proje suya düştü. THK’nın maddi sıkıntılar içerisinde boğuşması sonrası yeni yatırım kararlarını askıya alması üzerine, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Ahmet Zahteroğulları ile birlikte geliştirdikleri yeni bir formülle Bolu’ya hava alanı kazandırmaktaki ısrarını sürdürüyor. Bolu’da THK Meslek Yüksek Okulu açılmasının iptaline yol açan gelişmelerin ayrıntıları ve kente havaalanı kazandırmak üzere oluşturulan son formülün detayları ilk kez ve sadece Bolu Express’te!

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yıllardır hayallerini süsleyen ve Bolu’ya Türk Hava Kurumu (THK) Meslek Yüksekokulu kazandırılmasını öngören proje flaş bir kararla suya düştü. THK, son yıllarda yaşadığı finansman sorunları sonrası borç batağına sürüklenmesi nedeniyle, planlamalarını yaptığı yeni yatırım girişimlerinin tamamını askıya alma kararı aldı. Hatta THK’nın kuruma büyük mali külfete yol açtığı için THK Üniversitesi’ni bile devlete devretme yolları aradığı öğrenildi.

Ekonomik sorunlar nedeniyle THK’nın aralarında Bolu’nun da bulunduğu bazı illerdeki yeni yatırım kararlarını iptal ettiği ve kararını ilgili kentlerin yerel yönetimlerine bildirdiği öğrenildi.

THK’nın bu kararı sonrası Vali Ahmet Zahteroğulları ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde bir araya geldikleri ve durum değerlendirme toplantısı düzenledikleri öğrenildi. Kentin gelecek planlamaları arasında turizmin öncelik olduğu ve bu önceliğin önemini yitirmemesi için Bolu’ya havayolu ulaşımının sağlanması gerektiği noktasında görüş birliğine varan tarafların, THK kararına rağmen havayolu ulaşımını kente kazandırma girişimlerini sürdürme çalışmalarına yeni bir boyut kazandırmak için formüller geliştirdikleri öğrenildi.

Vali Zahteroğulları ile Başkan Yılmaz’ın görüşme sonrası geçtiğimiz hafta yatırımcı bir işadamı ile bir araya geldikleri, ismi öğrenilemeyen bu işadamının işletme hakkının kendisine verilmesi halinde, hiçbir karşılık beklemeksizin havaalanını şirketi aracılığıyla kentte oluşturmayı taahhüt ettiği gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

Bolu’da dünyanın en pahalı sporu olarak bilinen golf yatırımı gerçekleştirmek üzere çalışmalara start veren Vali Zahteroğulları ile Başkan Yılmaz’ın Bolu’nun havayolu ulaşımına ev sahipliği yapmasının bu spor yatırımı için kenti cazip hale getirebileceğini savundukları öğrenildi. Farklı yatırımcılarla da görüş alışverişinde bulundukları öğrenilen ikilinin önümüzdeki günlerde havaalanı projesi için somut adımlar atmaları ve kamuoyuna bilgilendirmeleri bekleniyor. 

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • volkan veziroglu  (27.08.2014 15:22:13)

  Timur eraslan kendi adina konus biz sayin baskana inanip guvenenler olarak 30 martta kendimizi gosterdik...

 • davud  (27.08.2014 13:39:36)

  Alaaddin başkan kafaya koyduysa, CHP binasını yıkar yerine havaalanı yapar. O derece ısrarlıdır kafasını koyduğunu yapmaya

 • timur eraslan  (27.08.2014 10:33:10)

  başkanım daha yayım kalan işlerini bitirmeden birde bu işi başımıza çıkarma sanayi esnafı mağdur daha sanayi sitesi ni taşıyamadın hep boş vaatler veriyorsun gerisi gelmiyor artık BOLU halkının sana olan inancı zayıfladı bunu bil.

 • Dursun YILMAZ  (26.08.2014 23:45:33)

  Boluya hava alanı kazandıran kim olursa olsun tarihe geçer.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit